Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a kisebbségeket szélsőség...

Akik a kisebbségeket szélsőségesen támogatják, nem egy esetben (ha tudtukon kívül is, de) rasszisták?

Figyelt kérdés

Valakit azért támogatni mert egy kisebbségi csoporthoz tartozik nemcsak pozitív diszkrimináció (ami sérti az összes többi Magyarországon élő más etnikumú embert), hanem rasszista is, hisz azért kezeled másként mert ő az adott kisebbséghez tartozik.



Holott ugyanúgy megvan a lehetősége mindenre mint másoknak: ingyenes a bölcsőde, az óvoda, az általános és a középiskola. Ezután ingyen tanulhat 25 éves koráig 2 szakmát vagy ha jól tanult és leérettségizett, mehet államilag támogatott egyetemre. Ha a család vagyoni helyzete nem a legjobb (értsd: szegények), kap szociális alapon kollégiumot és ösztöndíjat. Ha nem tanult jól, akkor is mehet egyetemre, csak fizetős szakra. És természetesen mind állami, mind fizetős képzések mellett van lehetősége akár főállásban, akár mellékállásban dolgozni.

Ugyanúgy megvan a lehetősége a tisztességes életre, dolgozni, tanulni, mint neked vagy nekem. Más kérdés ha ő nem él vele, de ez esetben véleményem szerint nem kell támogatni vagy pozitív diszkriminációban részesíteni az adott személyeket.



Ha valaki nagyon rászorul és az otthona alkalmatlan alapból az életre (munkanélküli és kereset nélküli szülők, bűnöző család, stb), olyan speciális iskolába lehet küldeni mint a pécsi Gandhi Gimnázium. Ilyen iskolák létesítését én is támogatnám a ténylegesen rászorulóknak. De valakit csak azért pozitívan bírálni és támogatni mert kisebbségi...

Mint említettem: igazságtalan a nem kisebbséghez tartozókkal szemben és rasszista is, hisz azt hiszed hogy ő ugyanazon feltételek mellett, külön segítség nélkül képtelen arra, amire egy nem kisebbségi.


Tehát valójában akik nagy mértékben támogatni akarják őket és mindenáron védik az adott kisebbségeket, ha nem is tudatosan, de rasszisták?



2020. júl. 13. 11:54
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Akik az általuk használt fogalmakkal elemi szinten sincsenek tisztában, azoknak nagyon nehéz elmagyarázni, mi a probléma, mit is szeretnének tudni, és az miért abnormális. Divatból felkapott szavakat és fogalmakat nem lehet csak úgy, bármire használni. Legalább némi köze kell, hogy legyen a dolgoknak egymáshoz.
2020. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
26%

Ennél izzadtságszagúbb mesebeszédet ritkán olvashat az ember. Eleve a kérdés címe.

Mindegy. Undorom tőletek.

2020. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
51%
Nyilvánvalóan ők az igazi, létező rasszisták, és akiket ők annak neveznek, azok nem azok. Most neveztek ki professzorrá Cambridge-ben egy indiai tanárt, aki el akarja törölni a fehéreket... Persze szerintük csak a fehér ember lehet eleve rasszista... Ezek végtelenül gonosz emberek.
2020. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
75%

14

Ja, és meg kell nézni a "professzorasszonyt".


Küldjük már el nekik a rejtett erőforrásainkat, könyörgöm. Nyithatnak ezer új egyetemet, okíthatnák az ottani bennszülötteket.

2020. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Azok bizony! Ezt csak az idióták próbálják tagadni, azt is eredménytelenül.
2020. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
67%

13

Kedves undorka, már több kérdésnél látom a megjegyzésed.

Hadd kérdezzem már meg, mire gondolsz abban, amit írsz? "Undorodom tőletek" vagy "undorom van tőletek"?

2020. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

"Hadd kérdezzem már meg, mire gondolsz abban, amit írsz? "Undorodom tőletek" vagy "undorom van tőletek"?"


Biztos valami félrohadt kajától görcsöl, fortyog a bele.

A másik meg, érvei nincsenek, de ha lenne is, érvelni ráadásul tök hülye. Így ennyi maradt neki.

2020. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Nem állt szándékomban vitába bonyolódni, egyszerűen csak eg, ideje ennyit szeretnék elmondani, és nem látom egy ideje további értelmét hogy miért is ne?


Szóval a lényeg annyi, hogy éveken át érveltem, mondtam el a véleményem pl itt is máshol is, mint ahogy sokan, ma már nincs kétség afelől, hogy felesleges. Szinte minden vita impotens, ugyanazok az érvek ütköznek egyre meddő és meddő vitákban, feleslegesen.


Sikerült felfognom, hogy a hazám menthetetlen, egyre nehezebb levegőt venni, ráadásul engem kiköp, mivel népszerűtlen a felfogásom és többet néztem ki magunkból. Kiábrándultam, csalódtam.


Az emberek egyre rémesebbek, érzéketlenebbek, lelketlenek, pökhendiek, és mindaz amivel egyetértenek undorító. Mind a hétköznapokban, mind közösségi dolgokban. És nem látok esélyt sem arra, hogy ezt megváltozzon, sem arra hogy egyáltalán szándék legyen rá, hogy felfogják. Lényegében utálatos, visszataszító hellyé teszik az emberek az otthonomat. És már nem érzem itt jól magam. Igazán visszataszító.


És erre csak egyet tudok jó ideje mondani, és már se annak nincs értelme, hogy ne tegyem se annak, hogy mást mondjak: Undorodom tőletek.


Egyébként nem szándékoztam ezt leírni, de ha már valaki kérdezi... Kielégítő a válasz?

2020. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

19

Szomorú inkább.

Rossz közösségbe kerültél, változtatnod kéne, magadon is.

2020. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

" Persze szerintük csak a fehér ember lehet eleve rasszista"


Talán azon kellene elgondolkodni,honnan indult az egész.

Igen,vannak ilyen emberek,akik szerint minden fehér ember rasszista.

Ha eleve rasszizmus sem lett volna,kisebbség elleni kirekesztés,akkor ilyen gondolatok sem jönnének létre.


Ez egyfajta torz védelmi reakció a kisebbségek részéről,oké.

De ha ebbe belemegyünk,akkor ez egy ördögi kör lesz,és sosem szűnik meg a gyűlölet.


A megoldás,oktatás,normális nevelés a szülők részéről.

2020. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!