Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen mi a baja az...

Tulajdonképpen mi a baja az embereknek Toroczkai Lászlóval?

Figyelt kérdés
És itt most nem olyan agyament idiótaságokra vagyok kíváncsi, hogy "rasszista", "náci", mert az egy komolytalan vita lenne, hanem normális, valós tényekre. Mivel a Jobbik pálfordulása után nem nagyon tudok kivel szimpatizálni, ezért egy ideje már figyelem a munkásságát, a régebbit is és a mostanit is és messze a legnormálisabb politikusunk. Nincs olyan vita, amire ne készülne fel, ellenben az ellenzéki vitapartnereivel és neki vannak a legreálisabb "látomásai" a jelenről. Aki azt mondja, hogy Toroczkai rasszista, ő is csak szennylapot olvasott akkor idáig, merthogy a nagy "liberálisok" - Toroczkaival ellentétben- a 21. század rasszistái. Normálisan tud beszélni, tényekkel, számokkal, amik valahogy a többi politikusnak nem az erősségei, mégis magas fokozaton megy ellene a lejáratás, mind Fidesz részről, mind "ellenzéki" részről. Szóval miért gondolják sokan úgy, hogy Toroczkai "nem megfelelő"?

2020. júl. 12. 15:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Jól látod.Irigyek rá,főleg a jobbikosok
2020. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 árokpart ***** válasza:
50%
Semmi bajom vele, de bizony már messze nem a régi. Feladta a valódi Nemzeti Ellenállást. Nekem sajnos egyre jobban úgy tűnik így utólag, hogy 2006-2009 között is csak kizárólag az akkori kormány lemondatása volt a célja, pedig eredetileg nem erről volt szó, hanem tényleges valódi rendszerváltásról. 2011-12-ben még volt a valódi mozgalmában szikra, de utána sajnos teljesen belesimult a Fideszbe.
2020. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azzal mondjuk egyáltalán nem értek egyet, hogy belesimult a Fideszbe, hiszen teljesen külön utakat járnak. Aki azért mondja azt, hogy az MHM a "kis-fidesz", mert van, amiben támogatják a kormányt, az egy jó nagy buta ember, hiszen nem akkor lesz valaki ellenzéki, ha mindent ellenez, hanem akkor, ha mérlegel és amit kell ellenez, ami pedig jó ötlet, azt támogat(a fizetésemelés mellett/helyett).


Szerintem minden ember így van vele, hogy egy idő után megkomolyodik, felnő és a szikra átalakul. Toroczkai kinőtte az utcai politikus szerepet és ehhez mérten változott ő is, ahol kellett neki.

2020. júl. 12. 16:07
 4/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
16%

Én értem, hogy neked a második világháború ellenére nem gáz, ha valaki rasszista, náci, de szerencsére Európában a többségnek még ciki.


Neked miért nem probléma, ha valaki semmibe veszi az alapjogokat?

2020. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 árokpart ***** válasza:
45%
Na igen csak ezzel egy a baj. Olyan kb. 2010 januárja körül simán megvalósíthatta volna a rendszerváltozást ha annyira akarta volna. Abban az időben emlékszem olyan volt a politikai helyzet, hogy csak egyet csettintett volna és szinte a lakosság nagy részét azonnal ki tudta volna vinni az utcára és maximálisan támogatták is volna. Így, hogy most már szerencsére Európa egyik legprosperálóbb országa lettünk és a mostani Fidesz való igaz egy nagyon jó kormány a rendszerváltás óta talán a legjobb, így már könnyebb szalonképesen politizálni konstruktív pártként. A lényeg még mindig az, hogy ha nagyon akarta volna az eredeti terveit, programjait az eredeti mozgalmában simán meg tudta volna valósítani akkor és most nem a Fidesz lenne. Félre ne értsd szerencsére a Fidesszel is nagyon jól alakult az életünk, én is maximálisan elégedett vagyok vele, de Toroczkai Laci vonatkozásában még mindig arról beszélünk, hogy egyre jobban az igazolódik be, hogy eleve nem is volt célja a teljes valódi rendszerváltás és amiket az akkori 2006-2010 közötti gyűlésein, lakossági fórumain mondott, hanem valójában megelégedett egy sima kormányváltással, csak szerintem akkor érthetően ezt még nem mondta. Mivel, hogy akkor nem tudott volna maga mögött annyi fiatalt és a Magyar Sziget és a Hatvannégy Vármegye Mozgalom is elveszítette volna a jelentőségét.
2020. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szerintem rossz kérdés alá kommenteltél öcsi. Még ki is hangsúlyoztam, hogy teljes mértékben elhatárolódok a szélsőségektől. Ráadásul a kérdésemben egyébiránt semmilyen rasszizmusra utaló kötelék nem volt(leszámítva a liberálisokat), csak Toroczkairól kérdeztem. Azért, mert valakit be akarnak sározni és le akarják járatni, még nem lesz automatikusan rasszista is, főleg nem, ha egyébként ismered a munkásságát.
2020. júl. 12. 16:27
 7/22 A kérdező kommentje:

#5


Ebben van ráció igen. Gyakorlatilag én is így látom. Mondjuk azt nem mondom, hogy maradéktalanul meg vagyok elégedve a Fidesszel, de az tény, hogy jól jártunk velük és még a mi napig sincs egyetlen életképes alternatíva sem.

2020. júl. 12. 16:30
 8/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
20%

"csak Toroczkairól kérdeztem"


Ha neked Toroczkai nem egy rasszista náci, akkor nem tudom, ki az. Az ugye megvan, hogy kb. azzal kezdte a pályafutását, hogy fegyveres csapatot szervezett egy másik ország megtámadására?


És mi volt a legutóbbi jelentősebb megmozdulása? A cigányság ellen szervezett egy teljesen demagóg tüntetést. Kicsit sem rasszista :D


ÖCSI.

2020. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Figyelj. Lehet, hogy egyes alja közösségekben menő csak úgy dobálózni a szavakkal, mindenféle mögöttes háttér információ nélkül, de azért egy felnőtt közösségben nem annyira.


Rasszista pl a BLM mozgalom, de ide lehetne írni a Pride-ot is. Ezek marketing fogásnak jók, de provokatív és rasszista mivoltuk miatt "egyenlőségre" nem.


Ha tudnád a munkásságát, akkor nem írnál akkora baromságokat, mint a "cigányság elleni". Sokkal inkább a cigány-bűnözés elleni mozgalmakat szereti, amire valljuk be, égető szükség lenne.

2020. júl. 12. 19:46
 10/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
36%

Iiigen, persze cigánybűnözés, az már mindjárt nem rasszista. :D Jó, hogy teljesen releváns módon az ORÖ elé vonult, nem beszélve arról, hogy miket skandáltatott az emberekkel. A magyarbűnözés vagy a férfibűnözés jelensége ellen aztán valahogy sosem sikerül tüncikéznie.


Beismerem, valóban nem ismerem a teljes munkásságát, de talán érthető, hogy nem kívánom magam beleásni egy vidéki település polgármesterének intézkedéseibe, bőven elég az is elrettentő példának, amiből országos hír lesz, hogy tudjam, egy náci, rasszista alak.


Arról se feledkezzünk meg, amikor nyilvánvalóan alkotmányellenes rendeletet hozott semmibe véve a lelkiismereti szabadságot, szóval simán aggathatunk még rá elég jelzőt a náci és a rasszista mellé, de hát te nyilván szimpatizálsz ezekkel, különben téged is zavarna.


Szóval hogy visszatérjek az eredeti kérdéshez, az a bajom Toroczkaival, amiket konkrétan elkövetett. Semmi olyat nem írtam, amit ne csinált volna, tehát remélem hogy hasznos volt a válaszom számodra és képes vagy elfogadni. Én elfogadom, hogy neked ezek a tettek nem számítanak "nem megfelelőnek", de ne próbálj meggyőzni arról, hogy azok. Felőlem lehetsz náci, de ne próbáld eljátszani, hogy ő nem az.

2020. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!