Igaz az a történet Nagy Imréről, amit Kádár Grósz Károlynak mondott el?
Grósz sokat tett, hogy besározza Nagy Imrét.
A másik sztorija a cári család kivégzése.
Érezte, hogy dől már a rendszer, Nagy Imre népszerűsége növekedett a '80-as években, mert Tisza Istvánt mégse lehetett követendőnek kijelölni.
Szóval mi, "másként gondolkodók" is fogtunk.
Viszont Nagy Imre mégiscsak gyalázatos kivégzésén Kádárék nem tudták mi tagadni.
Kádár egészen az utolsó, már örült beszédéig nem is volt képes kimondani a nevét
Ez nem csalódottság, az lelkiismeret furdalás volt.
Éppen Nagy Imre idején engedték ki Kádárt a börtönből, S éppen Kádár adott írásbeli ígéretet a jugoszláv nagykövetségének, hogy nem fogják perbe Nagy Imrét.
1. Rákosit nem Kádár iktatta ki, be beszélj hülyeséget. ha nme értesz a törihez, minke szólsz bele?
"Sztálin 1953. március 5-i halála után rákosi pozíciója hirtelen meggyengült; egy pártdelegációval az 1953-as „választás” után alig egy hónappal júniusban Moszkvába rendelték, ahol a Szovjetunió Kommunista Pártja vezetői szándékosan a vezetőtársai előtt súlyos személyes bírálatban részesítették a „beképzelt, (...) kollektív módon dolgozni képtelen” Rákosit. Berija igen ingerült hangon hozta Rákosi és a magyar küldöttség tudomására, hogy olyan miniszterelnök kell, aki nem zsidó.[19] Ezért kormányfői posztjáról Nagy Imre javára le kellett mondania, majd a Központi Vezetőség június végi ülésén önkritikára kényszerült, igaz ez utóbbi gesztus olyan titokban történt, hogy gyakorlatilag a hatalom legszűkebb felső vezetői körén kívül mások nem (még a párttársak sem) tudtak róla. A párt vezetője ő maradt ugyan, de már első titkárként, a főtitkári tisztséget megszüntették."
2, próbálj meg közérthetően fogalmazni kérlek
milyen cári család? hogy jön ide?
Szóval mi, "másként gondolkodók" is fogtunk.
mit fogtál?
hát ha Nagy Imre tényleg ilyen becstelen volt, akkor kivégzése se olt olyannyira gyalázatos.
nem hiszem, nem tudom hogy az lelkiismeret furdalás volt kádár részéről hogy kimondta bolond beszédében Nagy nevét, meg utalt rá többször
tán Kornis Mihály is ezt mondta. beleerőltetni a pátoszos szentimentális romnatikát, de kádár nem volt olyan. de egyszerűen csak felhozta ő is, mert újratemetéséről már szó lehetett. hírnevéről. történetéről
3, mégiscsak kiállt 56 mellett ami szimpatikus, de én Grószból se nézem ki hogy hazudna, lehet hogy kádár értett félre valamit, vagy kádár akarta besározni nagyot.
4 azért mert véreskezű valaki még lehet jelleme. én is halálbüntetés párti vagyok, mégse vagyok teljesen kutyaütő. Grószból valamiért nem nézem ki hogy hazudna. de nem zárom ki se.
Kérdező, lehetséges, hogy nem Kádár iktatta ki Rákosit, de biztosan nem lett volna boldog, ha a szovjet elvtársak visszaküldik Magyarországra - amit bármikor megtehettek volna. Szóval abban az ő szándéka is benne volt, hogy ott maradt, ahol volt.
Rákosi egyébként kétségtelen, hogy roppant negatív figura volt, de ebben valószínűleg szerepet játszott, hogy 14 évet ült, úgyhogy piszokul dolgozhatott benne a bosszúvágy. Másfelől pedig neki Sztálinnak kellett megfelelnie. Hagyjuk tehát az ilyen jelzőket, hogy patkány, hazug, becstelen féreg.
#6, a 2-es vagyok. Bocs, többé nem szólok hozzá telefonról!
Nem fogtunk, fostunk!
Nagy Imre azért jöhetett szóba, mint védernyő, mert mindenféle politika nélkül lehetett a képükbe vágni, hogy szemetek vagytok, hol az a temetetlen ember? (a 301-es parcellában Borbíró Rozália néven,ártánypapírba burkolva volt elásva, arccal lefelé)-
Volt már valami ki sajtó, én már 1978-an is becsempésztem Párizsi Magyar Füzeteket, 80-körül meg ár a Beszélő is, meg pár más lap.
De az első nagy ütést mégis egy költő vitte be a kommunistáknak:
"Az Új Forrás 1984/5. (októberi) számában megjelent Öröknyár: elmúltam 9 éves viszont már olyan „kibiztosított beszéd„ volt, amelyik valóban robbanást idézett elő a szellemi-politikai életben és a magyarság nemzeti önszemléletében.
Öröknyár: elmúltam 9 éves
a sír
NIncs sehol
a sír a gyilkosok
a test se I T T
NIncs sehol
a test se O T T
a csont a gyilkosok
NIncs sehol
a csont
(p. s.)
egyszer majd el kell temetNI
és nekünk nem szabad feledNI
a gyilkosokat néven nevezNI
(1983)
Ebben a versben „feszesre fogalmazott indulat, vád, számonkérés, dühkitörés” feszül,"
Ismertük Nagy I. életét, csupa mocsok, mint az összes kommunista vezetőé, de az az egy hét mégiscsak lemosta mindet, hiszen ki is maradhatott volna, mint Apró, meg tucatnyian, el is árulhatta volna, mint beosztott minisztere, Kádár, de ő mégis elmondta a a semlegességről szóló beszédet,az vezetett a kötélhez.
De mindegy is. Grósz keményvonalas vezetőként tört fel, a Politikai Bizottságban, 1988-ben már csak Pozsgai, meg Nyers volt a reformpárti (meg már kb a nép is), ő meg így látta:
"határozottan fel tudunk-e lépni az ellenséges, ellenforradalmi erőkkel szemben. Ha igen, megmarad a rend, a biztonság, túljutunk gazdasági nehézségeinken, megőrizzük értékeinket, s egy új, korszerűbb és hatékonyabban működő magyar szocializmust hozunk létre. Ha nem, az anarchia, a káosz és – ne legyen illúzió – a fehérterror fog eluralkodni."
Nyilván, hogy érdekében állt Nagy Imrét befeketíteni,
Ez a sztori már ott bukik, hogy Nagynak soha nem volt semmiféle igazságügyi szerepe, agrárügyek, vagy pártmunka.
A másik szó szerint savazós története Grósznak, hogy Nagy személyesen vett részt a cári család kiirtásában,és sósavval való eltüntetéseben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!