Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kielégítő az elmúlt 10 év...

Kielégítő az elmúlt 10 év kormányzása az alábbiak tekintetében?

Figyelt kérdés
Gazdasági fejlődés gyakorlatilag nem volt, a nyugati GDP még mindig 3-4-szerese a magyarnak. A fizetések talán nőttek (félmillióval kevesebb dolgozóra), a gazdaság nem. Nem számoltatták el a szocikat és a 90 előtti diktatúra bűnöseit, ahogy ígérték. Nincs hosszútávú gazdaságpolitika még 8-12-20 év biztos kormányzás alatt sem. Megadóztatták a bankokat, akik aztán ráterhelték az emberekre. Falat építettek, amivel csak konfliktust generáltak az EU-val. Felvásároltak szinte minden médiumot, hatalmas a populista propaganda. Valójában nem a fizetések emelkednek, csak osztogatás van, adókedvezmény, jön a 13. havi nyugdíj, rezsi"csökkentés" (amit ugyanúgy mi fizetünk), csok (amit szintén jobbára szegények fedeznek gazdagabbak részére). Néhányan nagyon meggazdagodtak, sok mutyi volt, de egyelőre semmilyen gazdasági fejlődés nem tapasztalható tőle. A járvány idején sem volt igazi támogatás, az adókedvezmény nem sokat ért, a legtöbb országban sokkal nagyobb támogatást adtak. Több százezer munkahely hónapok alatt megszűnt. A kormány leginkább azzal volt elfoglalva, hogy Karácsonyra mutogasson, és hetekig azt magyarázza, hogy felesleges maszkot viselni.

2020. máj. 27. 14:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
93%

"fizetések talán nőttek"


Infláció miatt nőttek.


"jön a 13. havi nyugdíj,"


Nem jön. 1 heti nyugdíj, év végén 2-3 évig. Ennyi. Olyan mintha Erzsébet utalványt adnának.

2020. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
32%

"Jön a 13. havi nyugdíj,"



Nem jön. 1 heti nyugdíj, év végén 2-3 évig. Ennyi. Olyan mintha Erzsébet utalványt adnának."


Már megint ferdíresz!


De ezt a DK most csak ülve olvassa, vagy fekve, biztonságosabb


2024-tôl teljes 13. havi nyugdíj lesz.


[link]


"A 13. havi nyugdíj visszaépítésével 2024-től már teljes havi összeget fognak kapni a nyugdíjasok – mondta a mai Magyar Nemzetnek Tállai András. Az április 6-ai bejelentés óta bizonytalan kérdés tisztázódott tehát: nem egyfajta 53. heti nyugdíjról, hanem a 13. havi nyugdíj tényleges visszaépítéséről van szó.

2020. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
29%
Ennyi hazugságot.
2020. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
23%

A magyar gazdaság az eu-s átlag felett emelkedett az elmúlt években.

[link]

2020. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
22%
A kormányzással nincs gond, a hazugságaiddal inkább, bár nem sok vizet zavar.
2020. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
12%
#4, Jonas, Hagyd látod mennyi hülyeséget összehordtak itt a 13. Havi nyugdíjjal pedig egy párszor már leírtam nekik..és, azt se tudják hogy építik be...siralmas...
2020. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
14%

#6

Tényleg sokszor a fejem fogom, és arra gondolok, hogy inkább le se írom az igazságot, mert ezek úgyis menthetetlenek, de aztán végül mindig megteszem... Mindenki számára elérhető és kézzelfogható tényeket tagadnak.

Muszáj a fényt szolgálni, még ha hatalmas is a sötétség.

2020. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
17%

#7


Egyetértek. :)


"

A Gazdaságvédelmi Akcióterv kiemelt célja a munkahelyek védelme, helyreállítása és újak teremtése, a vállalkozások mától pályázhatnak a munkahelyvédelmi bértámogatásra. A program a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került munkaadóknál segíti akár több százezer munkahely megőrzését.


A munkahelyvédelmi bértámogatási programban az állam a rövidített munkaidőben történő foglalkoztatás idejére átvállalja a munkavállalók kieső jövedelmének egy részét. A támogatási időszak három hónap lehet, a munkáltatónak vállalnia kell, hogy a kérelem beadásától számítva megőrzi, a folyósítást követően pedig legalább egy hónapig fenntartja dolgozói létszámát. A programban azok a Munka törvénykönyve szerint foglalkoztatott munkavállalók vehetnek részt, akik a veszélyhelyzet kihirdetése és a kérelem benyújtása közötti időszak alatt megszakítás nélkül foglalkoztatásban álltak a munkáltatónál, akár „home office” keretében is.


A munkaidő csökkentésének mértéke legalább 30 százalék, de legfeljebb 50 százalék lehet, ugyanakkor a munkaidő átlagosan napi négy óránál nem csökkenhet kevesebbre. A támogatásnál a munkavállaló havi nettó távolléti díját kell figyelembe venni, az állami támogatás pedig a kieső munkaidőre a munkaidő-csökkentés arányában számolt bér 70 százaléka lehet.


A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ha egy munkavállaló nettó alapbére 200 ezer forint volt eddig, és a veszélyhelyzet miatt a munkaideje 50 százalékkal csökkent, akkor a kieső munkabér 70 százalékát, azaz 70 ezer forintot garantál részére az állam. A csökkentett munkaidő maradék 30 százalékában a munkáltató fejlesztésben részesítheti a munkavállalót, vagy egyéb, a cég tevékenységéhez kapcsolódó fejlesztésben való közreműködést várhat el tőle, amelynek fejében munkabért fizet.


Kieső munkabérként a havi nettó távolléti díj összegéből maximum a minimálbér kétszeresének nettó összegét, azaz legfeljebb 214 130 forintot lehet figyelembe venni. Ez azt jelenti, hogy az állami támogatás összege fejenként havonta legfeljebb nettó 74 946 forint lehet, az összeg a munkavállaló szempontjából adómentes, a munkáltatót pedig csak az általa a munkavégzésre és az egyéni fejlesztési időre eső kifizetett bér és járulékai terhelik. A támogatást a munkavállaló a munkáltatóval közösen Cégkapun keresztül kérelmezheti 2020. április 16-ától a munkavállaló foglalkoztatási helye szerint illetékes kormányhivatalnál. A szükséges kérelmek az nfsz.munka.hu oldalról tölthetők le.


Tegnap óta hozzáférhető a kutatási, fejlesztési és innovációs szektor magasan képzett munkavállalóinak megtartása érdekében három hónap időtartamra igényelhető 40 százalékos bértámogatás is. A több tízezer szakember munkában tartása elengedhetetlen a gazdaság újraindításához, a támogatást ezért többek között mérnökök, kutatók, informatikusok után kaphatják a cégek. A foglalkoztatási helyzet javítását szolgálja továbbá a munkaidőkeret rugalmassá tétele, a támogatott hitel-, garancia- és tőketermékek, a hatékonyság növelését is ösztönző fejlesztési források."

Forrás: [link]

2020. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
16%

[link]


[link]


[link]



Jó olvasást kívánok. :)

2020. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
96%

- Gazdasági fejlődés: Valóban nem volt, sőt, romlott is a helyünk a világban, ugyanakkor ez inkább az EU-n múlik és Nyugat-Európa még jobban bezuhant.


- Életszínvonal: Attól függ, mi alapján határozod meg, de nagyjából a 2010-es szinten vagyunk, miután 2014-ben elértük a mélypontot.


- Társadalmi egyenlőtlenségek: Valóban nem javultak, de tegyük hozzá, hogy az összes 1990 utáni komány a tehetősebbeket támogatta, szóval legalább következetes ebben a Fidesz.


- Járvány: Erről még korai ítéletet alkotni, majd jövőre vagy pár év múlva.


Ami nagyot zuhant a főbb mutatók közül tíz év alatt, az a közbiztonság és a demokrácia.

2020. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!