Nem is lenne olyan rossz az internetadó?
Igen tudom ez már egy régi, ellenszenveket kiváltó kérdés.
De én így utólag erre ránézve, egyáltalán nem tartom rossz döntésnek.
A mai fiatalok többsége már nem is tud a virtuális világ nélkül élni. Túl sokat használják a telefont, és nem tudják hol vannak a határok.
Lehet azt mondani hogy az internet hasznot hoz, tudást ad, megkönnyíti az emberek életét. De ez csak egy amolyan virtuális tudás.
A Fiatalok egy része antiszociális, nem tudnak beszélgetni, szórakoztatni magukat telefon nélkül, vagy számitogép nélkül. Ez egy generációs probléma.
A 40 feletti generáció, sokkal jobban tud egymással beszélgetni, ismerkedni, akár idegen emberekkel is.
Ez annak köszönhető hogy nem telefonon hívták fel egymást, hanem elmentek egymáshoz és találkoztak. Nem interneten ismerkedtek meg hanem az utcán.
Sokkal többet olvastak könyvet, képregényeket amelyből hasznos tudást kaptak, és nem dezinformalást mint az interneten. Mert az interneten sosem tudod hogy ki írja, igaz e egyáltalán. És sokszor ellentétesek is az információk!
Csak tudod az internetnek vannak olyan oldalai amit nem tudsz megkerülni. A koronavírus alatt ez nem működött volna. Egy szegényebb család azért fizessen internet adót, hogy tudjon online dolgozni? Vagy hogy az egyetemi anyaghoz hozzáférjen?
Mellesleg én is fiatal vagyok, egyetemista. Amíg koliban voltam (a korona előtt), általában akkor kapcsoltam be a laptopom ha tanultam, vagy szükségem volt rá.
Most hogy itthon vagyok a faluban, mégis mit tudnék csinálni? A korosztályom lelépett innen (még a környékről is), mert egy élhetetlen hely. Társaság nélkül hogyan szocializálódjunk? Menjek a temploma az idős asszonyokhoz barátkozni, vagy a kocsmába a szintén idős alkesz férfiakhoz?
Hidd el, amint lehetőségem lesz megint városban élni, szocializálódni fogok (mert hiányzik). De ez a legtöbb faluban felejtős
Azt kihagytam, hogy nem antiszociális hanem aszociális.
A negyven felettiek tudnak beszélgetni? Köszi, nekem nem tűnt fel.
Meg attól még hogy viki haverja Putyin próbál mindent dezinformálni, a neten vannak hiteles információk. Meg nincs is olyan, hogy "virtuális tudás". Nyilván egy 80 éves nyubbernek a programozás hülyeség, közben meg minimum háromszor-négyszer annyit keresnek a programozók, mint a tanárok.
"Egyszer azt mondják a fiatalokra, hogy romkocsma töltelékek, nem érdekli semmi őket, csak a buli meg a pia, folyamatosan plázákba meg kocsmába járnak, lógnak az iskolából. Most meg, antiszociálisak, nem járnak emberek közé. Jó lenne már egyszer eldönteni, hogy akkor melyikek."
És az most megoldás hogy a fiatalok nagy része ki sem megy nap közben, nem is dud normális kapcsolatot teremteni internet nélkül, nincs is más téma csak az a szenny amit az interneten hallanak vagy néznek és játszanak? Buli meg a pián és az interneten kívül semmi valós értéket nem lát? Így züllik le a társadalom...
"És az most megoldás hogy a fiatalok nagy része ki sem megy nap közben"
Nem tudom te hol élsz, itt a lakóparkban, az online tanítást követő délutánokon tele volt gyerekekkel az utca,játszottak, rollereztek, fociztak, tinédzserek mentek túrázni.
"Buli meg a pián és az interneten kívül semmi valós értéket nem lát?"
Nehogy már az ő hibája legyen, hogy a szülei képtelenek más valós értéket mutatni neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!