Egy minimális intelligenciateszt a szavazólapon mekkora részét érvénytelenítené a szavazatoknak?
Tegyük fel, hogy a választólapon lenne egy 3-4 kérdéses teszt is, ha a teszt része hibátlan, csak akkor érvényes a szavazat. Nekem az a tippem, hogy a legegyszerűbb kérdésekkel is ki lehetne szűrni a választók félelmetesen nagy részét. Ilyen kérdésekre gondolok például:
- Mi Magyarország fővárosa? (Helyesen leírva...)
- Mennyi 7+12?
- Mennyi 5*3?
- Ki a jelenlegi miniszterelnök? (Ha azt is megkérdeznénk, hogy ki a jelenlegi államfő, akkor lenne aztán igazi "mészárlás".)
- Milyen kontinensen található az országunk?
- Milyen nap jön szerda után?
- Melyik égtájon kel fel a nap?
- Milyen évszak jön az ősz után?
Ezeket egy általános iskolásnak is kell tudnia, ha nem akar megbukni. Vajon a "felelős" választópolgárok mekkora része bírkózna meg hasonló kérdésekkel? A nagyon optimista becslésem az, hogy a 20-30%-a érvénytelen lenne a szavazatoknak...
"Idézd már azt a mondatot"
Idéztem, a továbbiakban nem érdekelsz, ha csak hazudozni akarsz.
"Egy gyerekkorútól nem várható el, hogy felelősségteljes döntést hozzon"
Csak a 18 éves kor is önkényesen van kitalálva. Miért nem 20 év? Vagy 25?
Azért hívod gyerekkorúnak, mert jogilag az, de ezt a jogot az ember alkotta, ezért meg is változtathatja.
Szintén jogos, hogy nem várható el attól az embertől sem a felelős döntés, aki szellemileg egy gyerek szintjén van, akkor miért nem szűrjük ezeket az embereket?
"a cél attól még lehet az ország számára előnyös"
Ezért készül a program, amit a magasabban képzettek értelmeznek és eldöntik, hogy mi a cél/mennyire megvalósítható.
"nem csak a Fidesz élt blődli politikával meg jól hangzó, primitív jelmondatokkal, lásd. "Ti dolgoztok, ők lopnak!", "Fizessenek a gazdagok!", stb."
Egyik mögött volt program, a másik mögött nem.
De amúgy, itt nem arról van szó, hogy a fidesz szavazóbázisát csökkenteni kell, hanem hogy felelősségteljes embereket engedjünk csak szavazni. Ha most valakit az MSZP vezet meg, akkor őt ugyanúgy ki kell szűrni.
Ennek a célja az lenne, hogy olyan emberek szavazzanak, akik a döntésükkel tisztában vannak, esetleg érvelni tudnának mellette.
„A történelmi tapasztalatok alapján nagyon is fontos az, hogy a jegybank független legyen a kormánytól.”
Inkább az lenne a fontos, hogy ne egy magánbank bocsássa ki a pénzt, hanem az állam.
„Hagyjátok, hogy kibocsássam és irányítsam egy nemzet pénzét, és nem érdekel, hogy ki hozza a törvényeket.”
Mayer Amschel Rothschild
46:03-nál, ebben a filmben:
https://www.youtube.com/watch?v=0HxOMOCwCjk
Ha szeretnéd megérteni a világ jelenlegi pénzrendszerét (és annak kialakulását), ajánlom a megnézését. Egy másik: https://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE
„Azok a kevesek, akik megértik a rendszert (azaz miként lehet a levegőből előállított kamatozó banki hitelpénzt normál pénzként használni a forgalomban D. J.) vagy annyira érdekeltek lesznek maguk is annak a hasznában, vagy annyira függenek majd e rendszer kegyeitől, hogy ettől a társadalmi csoporttól nem kell ellenkezésre számítani. Közben a lakosság túlnyomó többsége, amely szellemileg képtelen e pénzrendszer működését felfogni, zokszó nélkül fogja elviselni a terheit.”
Az idézet részlet volt abból az 1863. június 20-án keltezett bizalmas közlésből, amelyet a londoni Rothschild beruházó-bankház küldött egyik társult bankjának New York-ba. 1863 februárjában fogadták el az Egyesült Államok Nemzeti Banki Törvényét (National Bank Act), amelyet Lincoln kényszerűségből nem vétózott meg. Lincoln ellenezte ezt a törvényt, de szükség volt pártjának, a Köztársasági Pártnak a támogatására a törvényhozás és az elnöki hatalom egységének a fenntartására a polgárháború idején. Így mellőzte az elnöki vétót. Lincoln személyes véleményét abban a levélben fejtette ki, amelyet William Elkinshez írt 1864-ben:
„A pénzhatalom békeidőben élősködik a nemzeten és összeesküszik ellene az ellenségeskedések idején. Despotikusabb, mint a monarchia; arcátlanabb, mint az autokrácia; önzőbb, mint a bürokrácia. Olyan válság közeledtét látom a közeljövőben, amely megbénít, és arra kényszerít, hogy remegjek hazám biztonságáért. A korporációk kerülnek uralomra és a korrupció korszaka köszönt ránk. Az országunkra telepedett pénzhatalom mindent elkövet, hogy meghosszabbítsa uralmát, felhasználva a lakosság tájékozatlanságát, egészen addig, amíg a vagyon néhány kézben halmozódik fel, és a köztársaság összeomlik.”
Mielőtt rátérünk szorosabban vett tárgyunkra, álljon itt még egy idézet, amely a pénzuralmi világrend létrehozásának a stratégiájáról szól:
„Az Új Világrendre vonatkozó terv és a globális ellenőrzés új szakaszhoz érkezett az úgynevezett 'funny money' (furcsa pénz) létrejöttével. Ez az a folyamat, amelynek segítségével a bankok kölcsön tudnak adni olyan pénzt, amely nem létezik (hitel), és kamatot tudnak érte szedni. Ha valaki kölcsönad valamit, ami nem is létezik, és azt várja el, hogy a kölcsönbe vevő fizessen is érte, akkor még az is eszünkbe juthat, hogy a rendőrséghez forduljunk. Ha kölcsönadok valamit, ami nem létezik, és azt mondom, hogy neked azért fizetni kell, mert másképp bíróság elé megyek és elveszem a tulajdonodat, akkor már kijelenthetjük, hogy egy fasiszta államban élünk. Pedig amiről eddig szó volt, az nem más, mint a világ jelenlegi bankrendszere és az az eszköz, amellyel mind a népeket, mind a kormányokat el lehet adósítani. ” (David Icke: The Truth Shall Set You Free, Chapter 3)
Köszünjük, hogy sikerült nem 200 éves hazai forrást hoznod. Oh, várj, ez 200 éves és az USA-ról szól.
Most hozz idézetet, ahol arról beszélnek 200 évvel ezelőtt, hogy milyen rossz a monarchia, akkor majd biztos látni fogjuk, hogy a demokráciával mi a helyzet. :D
Aki meg akarja érteni, hogy miért olyan világban élünk, amilyenben, annak még 200 évet visszamenni is kevés, több százat (vagy akár több ezret) kell. De akkor itt egy kevésbé régi anyag, ez az előadás 10 éve volt, ennél jobban nem lehet elmagyarázni a dolgokat:
https://www.youtube.com/watch?v=R_e6iuAvmkY
Nagyjából az első 12 percben van szó a kontroll-rendszerről. (Mindegy, hogy monarchiának, demokráciának, kommunizmusnak vagy nácizmusnak hívjuk, mert ugyanazok állnak mögötte.)
"Mindegy, hogy monarchiának, demokráciának, kommunizmusnak vagy nácizmusnak hívjuk, mert ugyanazok állnak mögötte"
Igen, a gyíkemberek, meg Hitler. Mind tudjuk, hogy ők állnak az egész mögött.
Az a helyzet, hogy pont azért nem mindegy, hogy melyik korban és melyik földrészen vagyunk, mert mindenhol más és máshogy alakult ki.
Pl. az amerikai történelemből nem fogod tudni levezetni a magyar egészségügyet, mert tök máshogy működik a kettő.
Az érdeklődő kisebbségnek (nem a 46-os-féle bérkommentelőknek):
01:31:34-nél
„Amikor azzal tudsz csak igazán szavazni, ha nem mész el szavazni!”
https://www.youtube.com/watch?v=o72vwZUlvmc
És utána még kb. két poedcig beszél róla.
Ez is érdekes a témában:
Alan Watt : Az emberi psziché manipulálása
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!