Mikor fogja már Magyarország elhagyni ezt a "keresztény ország" státuszt?
Orbán Viktor bibliai idézetet posztol, a kersztény értékekről beszél, ami butaság, hisz olyanok vannak benne, hogy a szexuális kapcsolat házasság előtt bűn. A himnusz - nekem ateistaként - nem elfogadható. Nem hiszek Istenben, ráadásul hiába imádkoznak benne, mert az Isten nem áldja meg a magyart sem jó kedvvel, sem bőséggel. Ha megaldaná, akkor a fejlett országok szinjtén lennénk. Amiért kiírtam ezt a kérdést: olvastam róla, hogy az új stadiont is felszentelték, megaldották. Most erre mi szükség volt? Egy sportpályáról van szó, nem egy templomról! Ateistaként el kell viselnem, hogy folyamatosan az arcomba van tolva a kereszenység. A hittérítők is csengetgéreznek hozzám, noha én magam sose próbálok egy hívőt ateizmusra vezetni, pedig szerintem a vallás csalás.
Mikor lesz már végre vallás és állam külön válsztva, amikor a hitbeli kérdéseket mindenki maga éli meg személysen?
Formaságokon aggódsz.
1. Görögországban a miniszterelnököket az ortodox egyház vezetője iktatja be. Az ottani ortodox egyháznak különleges státusza van.
2. Skandináviában egészen a századfordulóig (2000'-es évekig) államegyház volt az evangélikus, annak ellenére, hogy a legateistább társadalmak közé tartozik.
3. Az Egyesült Királyság felsőházában az anglikán püspökök is jelen vannak, mégis ateistábbak a britek az amerikaiaknál.
stb. stb. Ettől még lényegében szét van választva az állam és az egyház.
A franciáknál és a volt kommunista (államateista) országokban van az, hogy az ilyen formalitások is tiltva vannak.
Engem ezek a formaságok kifejezetten zavarnak, hiszen meggyőződésem szerint ezek értelmetlen rituálék. Olyan, mitha tényként tárnák az emberek elé, hogy az áldásnak van valamilyen hatása. Semmivel másabb ez, mint amikor a Harry Potter filmekben a színészek hadonásznak a pálcával, és varázslatokat szórnak.
Jó lehet Franciaországban élni. Ha lehetőségem lesz rá, le fogok telepedni ott.
Szt.Istvan tette le az alapokat, O alapitotta meg a kereszteny Magyarorszagot. Mi koze ehhez Orban Viktornak es a Kormanynak?
Mar tobb mint ezer eve ez a helyzet ... vannak akik azota sem ertettek meg?
A vallás és az állam külön van választva.
Ahogy a keresztény értékrend is létezik vallásosság nélkül. (Fordítva nem.)
#6
Nem terveztem itt maradni egyébként sem. :D
Csak még a tanulmányaimat nem fejeztem be 😄
Ahogy azt az 1-es is leírta: ez egy olyan dolog, amit ki lehet tenni a kirakatba, lehet rá hivatkozni, és a hívő emberek egy része számára az, hogy valami a "keresztény" címkével van ellátva, már biztos, hogy jó is.
Ugyanakkor azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a törvénykezés alapját igenis a keresztény szemlélet adja. Elég csak szembeállítani a mi törvényeinket mondjuk egy iszlám állam törvényeivel.
Annyit tudok mondani, hogy a sportpálya felszentelése vagy bármi hasonló gesztus nem neked szól, a hittérítőknek meg semmi köze ahhoz, hogy az aktuális kormány hogyan áll a valláshoz. Sok ország himnuszában van Isten megemlítve, megszólítva, magának a műfajnak is ez a lényege, szóval ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni, ahogy más ateisták sem tudnak. Szerintem kezeld ezt a dolgot semlegesen: a szavaid nekem nem ateizmusról, hanem inkább már némi vallásellenességről tanúskodnak. Értem, hogy a keresztényi tanítás bizonyos részeivel nem tudsz azonosulni. Az általad hozott példával sok keresztény ember sem tud azonosulni (házasság előtti szex bűn). Az a jó hírem, hogy semmi olyat nem büntetnek, ami a hiteddel lenne kapcsolatban. Lopni, ölni, erőszakolni, stb. nem a Biblia miatt nem lehet. Félre ne érts, tudom, hogy nem is állnak a szándékodban ezek a dolgok.
Amúgy meg az egyház hozzáállása sem olyan egyértelmű már ebben a kérdésben (politika és vallás összemosása). Sajnos volt olyan időszak, mikor látványosan nem törekedtek a pártatlanságra, ami rendesen vissza is ütött. Sokaknak az a baja az egyházzal, hogy hallgatólagosan egyetért azzal, hogy a jelenlegi politikai hatalom egyenlő a kereszténységgel. Érdemes abba belegondolni, hogy ma már azért ritka, hogy a szószékről kiprédikálják az ellenzéki pártokat. Nem nyilvánítanak véleményt, ami nem feltétlenül egyetértés, sok esetben a politikától való elhatárolódás. Kivételek persze pro és kontra egyaránt vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!