Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nőnek definiálom magam, a...

Ha nőnek definiálom magam, a női kvóta alapján nőnek számítanék az új baloldali Európa parlamentjében?

Figyelt kérdés
A baloldaliak egyszerre akarnak női kvótát és közben a nemek szabad megválasztását is. Nem félnek attól, hogy sok férfi nőnek definiálná magát ha bevezetnék a női kvótát?

2020. máj. 7. 10:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

A briteknél volt pár éve ilyen...

Kellett választani valami "diversity" programot, amiben volt 1-2 férfi, meg pár parókás, szoknyás férfi, nő pedig egy sem. Örülök, hogy rajottel, hogy itt ez a kiskapu....

Igy a korrupt, burokrata rendszer nem tud oda nem való, inkompetens nőket hatalomra juttatni, hanem az oda nem való, inkompetens férfiaknal maradnak hatalmon.


Amúgy nem értem hogy miért megy ez a véget nem érő hiszti már vagy egy évtizede, miközben nincs is kilátásban, hogy a női kvóta ténylegesen valóra váljon. Nyugi. Úgyis a tiétek marad a lehetoseg, hogy teljesen szétb asszátok a társadalmat és a bolygót, nem kell osztoznotok rajta nőkkel.

2020. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10-es: Az a baj, hogy sarkítasz, csúsztatsz. Senki nem beszél arról, hogy aki férfiként nőnek érzi magát, az öltözzön a női öltözőben. Akkor minden kamaszfiú lánynak vallaná magát. :D Ez szerintem is egy elég nehezen megoldható probléma lenne amúgy.

A szakállas 40-es férfi egész biztos, hogy nem fogja magát nőnek vallani. Aki annak érzi magát, az tesz azért, hogy úgy is nézzen ki. Most ne abból az osztrák énekesből indulj ki! (Na most utána néztem: Conchita Wurst a (művész)neve.)

Nagy általánosságban elmondhatjuk, hogy ezek az emberek elég nagy gondban vannak, pl. Till Attila műsorában volt egy srác, aki arra a kérdésre, melyik mosdóba megy, nem tudott egyértelmű választ adni, mivel ő maga sem tudja, hova is tartozik. Ő mondjuk nincs átműtve. De én azt gondolom, egy nővé átoperált ember ugyan hadd élje az életét nőként. Olyan hülye ember nincs, aki mindezt a procedúrát vállalná egy kis kukkolás kedvéért.

Az általad leírt sztori arról, hogy ők most melegek, vagy sem, prímán rávilágít arra, hogy milyen fonák helyzetben vannak. Azt gondolom, talán egy kellően liberális gondolkodású párt találva, aki persze már "nőként" ismeri meg őket, elérhető, hogy a nőt szeressék benne. De szerintem is áll az, hogy inkább olyasvalakit találhatnak maguk mellé, aki bevallottan, vagy be nem vallottan meleg. Ez az én véleményem, aztán persze mit tudhatom én azt.


"Aha. A valóság pont az ellenkezőjét mutatja." - Nem tudom, én továbbra sem hiszem, hogy ezzel kapcsolatban visszaélések lennének.

Amit a női kvótákról írtál, abban van igazság. A cél mindenképpen nemes. Az már más kérdés, hogy a gyakorlatba hogyan lehetne ezt átültetni. Nincs arra biztosíték, hogy kellő számú, arra megfelelő női jelöltet lehet találni (ahogy ugyanez igaz férfiakra is természetesen). Azt viszont be kell látni, hogy a nők másképp szemlélik a világot, az őket érintő kérdésekben nyilván kompetensebbek, mint a férfitársaik, így mindenképpen ésszerű lenne, hogy megfelelő számban legyenek reprezentálva.

2020. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!