Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit beszél Orbán őszi második...

Mit beszél Orbán őszi második koronavírus hullámról, amikor még az első is töretlenül ível felfelé?

Figyelt kérdés

[link]

Tessék itt van, töretlenül ível felfelé az új fertőzések és halálozások száma világszerte, lineárisan.

Akkor hol van itt még a második meg X-edik járvány, amikor az elsőn sem vagyunk túl egyáltalán?

Orbán már azt sem tudja mit beszél?


2020. máj. 6. 00:28
1 2
 11/16 macflower ***** válasza:

Szerintem teljesen feleslegesen parkoltatjuk a gazdaságot hónapok óta. Az egész helyzet kezelése teljesen elb*szott... tesztelni kellett volna a legelejétől és a fertőzötteket elkülöníteni ahelyett hogy elbújni a bokorba és várni hogy elmenjen a veszély... ez nem így működik...

Csak Dél-Koreát tudom megint példaként hozni. Ők voltak a legfertőzöttebb ország Kína után ma már nincs semmilyen korlátozás és vészhelyzet az országban. De annyit teszteltek és úgy hogy a vírusnak esélye sem volt terjedni... ami itthon megy az vicc...

2020. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 macflower ***** válasza:
Ami Olaszországban vagy például New Yorkban történt az szerintem a korlátozások nélkül is ugyanígy megtörtént volna mivel az intézkedések jócskán késve lettek meghozva.
2020. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az aktív betegek száma az érdekes és nem a bruttó!

Itt pedig nincs emelkedés, hanem stagnálás.

A második hullám pedig csak feltételezés.

2020. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom, hogy az én családom rég túl van rajta. A kijárási tilalom előtt 1 héttel apukám beteg lett. Köhögött, fáradtnak érezte magát, 5 nappal később elkezdett kicsit fájni az én torkom is 1 napig. Aztán jöttek az óvintézkedések, nem engedték orvoshoz mert lázas, meg köhög. Több antibiotikumot is felírtak neki telefonon keresztül, de nem lett jobban 3 hétig minden este belázasodott és nem kért koronatesztet a háziorvosa. Közben volt a kijárási tilalom előtt 3 nappal a lányom szülinapja és ő is eljött, anyósom is, én ekkor már elég rosszul voltam. A torokfájás csak 1 napig tartott és jött a köhögés, orrdugulás, étvágytalanság, gyengeség és hőemelkedés ami nálam nagy szó, mert nem szoktam lázas lenni. Lányom úgyszintén fájlalta a torkát, másnap hőemelkedés, telefonon keresztül antibiotikumot írtak fel neki. Páromnak szintén 1 napig fájt a torka, majd 3 napig hasmenése volt. Anyósom az ágyat nyomta köhögéssel 2 hétig. Több mint 3 hétig voltam beteg, hasmenéssel végződött nálam is a történet+ 1 hétig 200 forintos méretű slejmet köpködtem a wc-be napi 5x legalább. Brutális volt... Anyukám is elkapta ezt a nyavaját, de rajta nem jött ki ennyire durván, csak kicsit köhögött. Szerintem ez az egész túl van dramatizálva. Sok ismerősöm van, még sem lett egyikről sem kijelentve, hogy koronavírusos. Az eddigi elhunytak is kérdésesek számomra, hogy valóban a vírustól haltak e még, vagy csak hozzájárult. Ezt a maszkban bohóckodást meg hagyjuk... Hiszem, hogy hamarabb kaphatjuk el vele a vírust mint nélküle, meg hát ugye arra van, hogy védd embertársaid, ne magad..
2020. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az utolsót meg tudom erősíteni, az én környezetemben is több ember elkapta már, ráadásul még februárban, tehát azelőtt, hogy az első fertőzötteket bejelentették volna. Tőlük akár én is elkaphattam, bár rajtam nem jött ki. Ha hozzávesszük azt, hogy az emberek többségénél semmilyen tünetet nem okoz, akkor valószínűleg már a lakosság többségén végigment.
2020. máj. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Engem az háborít fel igazán, hogy ilyen esetben nem teszteltek minket. Honnan tudja a doki telefonon keresztül, teszt nélkül, hogy mi a bajunk? Nevetséges az egész. Tegnap bementünk egy nagy élelmiszerboltba a gyerekeimmel, a kicsi 1 éves, lányom 4. Utánunk jött a biztonsági őr, hogy adjak a gyerekre maszkot én meg közöltem vele, hogy a lányom igaz nagy növésű, de csak 4 éves és csak 6 éves kortól kötelező. Láttam, hogy elbizonytalanodott, erre elkezdett hebegni habogni, hogy mindenki szokott maszkot hordani és a saját érdekében rakjak fel rá. Én meg közöltem vele, hogy nem őt védi, sőt oda fog nyúlkálni, amit maszk nélkül nem tenne, az egész maszk egy nagy bacitanya, amit koszos kézzel fel-le veszünk. 😡
2020. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!