Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormányfő szerint "Magyar...

Ha a kormányfő szerint "Magyarország megnyerte az első csatát a vírussal szemben", akkor hoyg létezik az hogy mégis nő a fertőzöttek és a halottak száma?

Figyelt kérdés

Ez azért is érdekes nekem, mert mert számomra óriási ellentmondásokat figyeltem a Kossuth Rádióban, ugyanis beszédében a fent említett szöveget mondta, ugyanakkor a Krónikában és a hírekben meg tovább emelkedő fertőzöttek, illettve halottak számát említik.

Ez akkor most hogy van?



2020. máj. 3. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzöttek és halottak száma még egy ideig növekedhet, a tendencia a lényeg, hogy egyik napról a másikra egyre kevesebb ÚJ megbetegetés és haláleset legyen. Egyszóval, hogy a vírus reprodukciós rátája elsorvadjon.


Én ezt az oldalt szoktam nézni:

[link]


A 4., 5., 6., ábrák alapján csökken a fertőzés üzeme. Az számomra vita tárgya, hogy érdemes e engedni a korlátozásokból, amíg a növekedési faktor tartósan 1 alá nem esik, de valószínűnek tartom politikai/gazdasági okai vannak az elmúlt napok intézkedéseinek és megszólalásainak, mintsem járványügyi.

2020. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert ez csak azt jelenti, hogy eddig nem volt több kórházi ellátásra szoruló, mint amennyit el tudtak látni, mostanra meg ürítettek ki ágyakat és szereztek plusz felszerelést.
2020. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Az első csatát azért nyertük meg, mert már lassulóban van a vírus és viszonylag kevés halottal megúsztuk. Ez nem jelenti azt, hogy nem lesznek új fertőzöttek vagy új halottak de azt jelenti, hogy érdemben már nem fognak ezek a számok változni és ezek a számok ahhoz képest, hogy máshol mi volt igen jó számok.

Svédország 2600 halott, Belgium 7700 és mindkettő kb. hasonló méretű ország mint Magyarország.

2020. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Minden világos, köszi a válaszotokat!
2020. máj. 3. 10:32
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Úgy, hogy nálunk nem 200 ezer fertőzött és 30 ezer halott van, mint Olaszban, hanem a töredéke?
2020. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Magával a járvánnyal szemben lehet, hogy megnyertük, de számomra kérdéses miért nem számítanak bele az áldozatok számába azok, akik a víruska miatt nem kaptak kórházi ellátást, vagy kirakták őket a kórházból.

Reménykedtem benne, hogy annyi haszna lesz ennek az egésznek, hogy kicsit felzárkózik az egészségügy, de nem. Fejlesztés helyett könnyebb máshonnan elvonni a kapacitást ahol szintén életmentő, sőt sokkal inkább életmentő lenne.

2020. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
#5 Ja, csak Olaszország lakossága hatszorosa a miénknek, a népsűrűségről nem is beszélve. Magyarországon Budapesten kívül nincs is nagy város. Ez is csak egy cacak 2 milliós. Olaszország északi tartományai szinte egy nagy agglomeráció. Szóval a száraz adatokat hülyeség összehasonlítgatni a körülmények ismerete nélkül. Kínával meg aztán főleg ne hasonlítsuk össze magunkat, ahol egy nagy város 10 millió lakosnál kezdődik.
2020. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

#"5 Ja, csak Olaszország lakossága hatszorosa a miénknek, a népsűrűségről nem is beszélve. Magyarországon Budapesten kívül "


Rizsa.

2020. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, hogy csökkenne a halottak száma? Támassza fel őket Orbán Viktor???
2020. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
#8 Tudom, teljes mértékben ellentmond a logikának, hogy több emberből több fertőződhet meg. Sőt, a 60 milliós Olaszországnak gyanús hogy akár 80 millió fertőzöttje és 100 millió halottja is lehet.
2020. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!