Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te mit tapasztalsz a személyes...

Te mit tapasztalsz a személyes környezetedben milyen arányban vesztették el a munkahelyüket és hány embert raktak pihenőre?

Figyelt kérdés
2020. máj. 3. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben senki se veszítette el a munkáját, igaz zömében irodisták és szellemi szabad foglalkozásúak. El tudom képzelni, hogy akinek a baráti köre vendéglátásokból áll, ott durva az arány.

Nálam: nulla fő.

2020. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak vendéglátós haverjaim vannak szinte,mivel én is abban dolgoztam , így ez az arány nálam 90% kb .
2020. máj. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A maradék 10% megtarthatta a munkáját,lényegesen kevesebb fizetésért.
2020. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Van egy szobalány barátnőm, aki eddig egy budapesti hotelben takarított, elküldték, az összes ott dolgozó szállodással (recis, séf, szakács, pincér, marketinges stb) együtt márc 31-ével. Most munkanélkülin van. Októbertől visszaveszik őket,ezt ígérték, ha nem lesz járvány. Ha lesz járvány és továbbra sem tud működni a hotel, akkor máshol kell állást keresniük...
2020. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim dolgoznak, tesóm is dolgozik senki se kap kevesebb bért mindenki otthoról csinálja. Tágabb körben nem ismerem annyira a szitut.
2020. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint 1 emberről tudok, Ő a között az évi 1 millió magyar között volt, akik mióta Orbán és a Fidesz átvette a hatalmat 2010-ben elhagyta az országot és Németországban dolgozott kamionsofőrként.


Közismert ellenzéki tény, hogy pl. Németországban sokkal szélesebb a szociális háló Magyarországhoz képest, pl. a munkanélkülieknek járó juttatások hosszabb ideig járnak, majd utána a segélyekből is szerényen meg lehet élni egyedülállóként egy lakásban, Ő mégis visszajött a nyomorba és a diktatúrába. :D

2020. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Minimális, de mivel IT szektorban dolgozom, így nem is igazán érintett ez a kör
2020. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az autóiparban dolgozok mérnökként. Erre az iparágra az jellemző, hogy az indirekt dolgozóknak 15-25 százalékkal csökken a munkaidejük (arányosan a fizetés is), nincs idén fizetés emelés és nyereség részesedés (bónusz) se lesz. A nyitott pozíciókat lezárták. A direkt dolgozóknál pedig elkezdődtek a leépítések, de szerintem az indirekt állományt is érinteni fogja. A feleségem a gyógyszer iparban dolgozik, ott normális a helyzet.
2020. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!