Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért szúrja...

Magyarországon miért szúrja sokak szemét a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Ugyebár, abban minden párt egyetért,hogy a családokat támogatni kell, ugyanis a jövő generációit hozzák világra és nevelik.


Igazából a családi adókedvezményt azért vezette be a kormány, mert így lehet támogatni a családokat anélkül,úgy,hogy közben az indiánokat nem.

Szemben a családi pótlékkal, ami alanyi jogon jár.



Igazából ez a családi adókedvezmény nem magyar találmány.Németországban is, ha valakik összeházasodnak már attól kedvezőbb adózási besorolást kapnak.Ha lesz gyerek, akkor meg még nagyobb adókedvezményt kapnak.



Személy szerint, én a családi pótlékot megszüntetném, helyette adóbónuszt adnék.

A családi pótlék problémája,hogy alanyi jogon jár és olyanok is megkapják,finoman szólva, nem produktívak.


2020. ápr. 28. 22:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én rühellem a családokat, enyémet azért.
2020. ápr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 mindentudó99 ***** válasza:
27%
#2 Úr Isten munkaviszonyt kell felmutatni. Micsoda teljesíthetetlen feltételek.
2020. ápr. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 mindentudó99 ***** válasza:
29%
Az egész alapja egyébként nem más mint az irigység. Van ismerősöm 4 gyereke van mind huszonéves lett mikor bevezették a csaladi adót. Azokat szidta akik kapták mert hogy igazságtalan hogy ő kimaradt belőle. Nyilván mikor összenézik az emberek a fizetéspapirokat és a kolega 80 al többet visz haza mert 3 gyereke van szintén irigységet szül. Minden támogatás munkához van kötve tehát munkakerülő léhűtők nem kaphatják. Tehát az se igaz amit sokan mondanak hogy a legsemmirekellőbb népek szaporodnak csak. Ja és én nem kapok ilyen támogatást egyszerűen csak egyetértek vele. Igen az egyedül állók nem kapnak de nekik nem is kell családról gondoskodni.
2020. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Azért,mert igazságtalan.

A gyerekvállalás magánügy,mindenki annyit vállaljon,amennyit el tud tartani.


Ráadásul a célját sem éri,mert azokat támogatja,akik amúgy sem szorulnak semmiféle támogatásra.


Még több embert,akinek nincs 3+ gyereke hátrányba hozott.


A családi pótlékról pedig csak annyit,ha megszünteted,pont azokkal b-szol ki,akik nem tehetnek róla,hogy a szüleik marhák voltak és a semmire szaporodtak.

Nem mindenki követi a szülei példáját.

Jellemzően ezekből az emberekből lesz,akiknek nem is lesz gyerekük,mert már eleve hátrányból indulnak azzal,hogy nagycsaládból származnak,örökölni nem fognak,gyakorlatilag a 0-ról indul az életük,és még a kormány hátrányba is hozza őket azokkal szemben,akik szülik a gyereket,más bőrére,és tehetős családból származnak.


Egyébként senkinek sem célja,hogy azok szaporodjanak csak,akik előnyből indulnak,ez csak propaganda.

Kell a családi pótlékos réteg is,mert mindenki nem élhet jól,ezért sem osztanak alapjövedelmet,vagy segélyt vészhelyzet esetén sem.

Ha nem marad kiszolgáltatott ember,akkor nem lesz,aki eltartsa őket.

2020. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Én ellenzéki vagyok és egyáltalán nem szúrja a szemem, sőt. Tök jó. Van egy kis baj azonban: most egy csomóan elvesztették az állásukat, ők miből vegyék igénybe? Én megtartanám az adókedvezményes rendszert - nekem szimpatikus, hogy csak az kaphat, aki dolgozik! - viszont kiterjeszteném úgy, hogy aki mondjuk dolgozott egyfolytában 4-5 évet és elveszti a munkáját, az a járadékos időszakban megkapja a korrábban igénybe vett adókedvezmény összegét. Ez 3 hónap. Annyi idő alatt azért csak talál munkát. Így ki lehetne kerülni a megélhetési... és mégis megmaradna a családok biztonsága, természetesen munkához kötve. Egy ellenzéki nagycsaládos, aki ebben a cipőben jár.
2020. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%
Én azoknak adnék adókedvezményt, akik nem babáznak le, nem növelik a Föld népességét. Minden megszült gyerek után adóemelés, hisz rengeteg szemetet termel egy új kisember.
2020. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 b95 ***** válasza:

Szerintem fontos a családi adókedvezmény, a probléma a konkrét kivitelezésekkel van.


Nekem elsősorban az nem tetszik, hogy a támogatások zöme azoknak szól, illetve azok tudnak élni vele, akik már elértek ez bizonyos fokú egzisztenciát, de azt már sokkal kevésbé támogatják, hogy aki még nem jutott el oda, az megugorja ezt a szintet, ahonnan lennének érdemi támogatások. Gondolok itt alapvetően a pályakezdőkre, akik még gyakorlatilag el sem kezdték az önálló életüket, de máris falakba ütköznek, és nem igazán kapnak semmi támogatást, legfeljebb a szülőktől, ha olyan az anyagi helyzetük, ami azért valljuk be, elég ritka, köszönhetően annak, hogy az elmúlt évtizedben jelentősen szűkült a középosztálybeli kör.


Annak meg semmi értelme nincs, hogy az ember már a startvonalnál eladósodjon, és belekényszerítse magát az önkizsákmányoló mókuskerékbe, és gyakorlatilag azért robotoljon, hogy egyre mélyebbre süllyedjen, mert nincs semmi felhajtóerő, ami ezt ellensúlyozná.


Szóval a családi pótlék kimondatlanul is a már jobb sorsú rétegeket célozza meg, a szegényebb rétegeket meg leginkább alibi támogatásokkal pipálják ki a kis listájukról.


Ezen kívül pedig sokszor nagyon is kontra produktív támogatásokat vezetnek be.

Pl. a rezsicsökkentés helyett az erre fordított összeget fordíthatták volna a lakások energiahatékonyságának a javítására, hogy azzal lehessen spórolni a számlákon, és akkor esetleg az infrastruktúra sem lenne romokban.

A 7 személyes autók támogatása helyett pedig azt a pénzt fordíthatnák a tömegközlekedés infrastruktúrájának a korszerűsítésére és bővítésére, hogy az embereknek ne is kelljen függni az autótól, és egy hatékonyabb rendszerben tudják megvalósítani a megfelelő mobilitásukat.


És sok támogatás van, ami meg úgy serkenti a keresletet, hogy közben pedig a kínálattal nem foglalkoznak, ami miatt felborul a piaci egyensúly, ami inflációt okoz.


Ezt a folyamatot jól lehet látni a kormány végzetesen hibás lakáspolitikájában például.

Egy csomó ember hitelt vett fel lakásra, kedvezően, amiből nyilván vettek lakásokat, de ettől a piacon nem lett több eladható lakás, plusz az építőipar is le volt terhelve a kormány megrendeléseivel, ami csökkentette a szabadon befogható munkaerő-kapacitást, ami pedig növelte az új lakások elkészítési idejét, és persze az árát, ami megint csak drágulást és inflációt hozott maga után.

2020. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 b95 ***** válasza:

# 16:


Értem az emögött álló logikát, de egy ponton tévedsz:


A globális és a lokális demográfia teljesen külön dolog.


Az, hogy nő a Föld lakossága, egyáltalán nem jelenti azt, hogy akkor az lenne az ideális, ha az országban meg csökkenne, ugyanis a demográfiai csökkenés káros a gazdaságra nézve. Pl. több nyugdíjat kell kitermelnie kevesebb aktív korú embernek.


A bolygó demográfiai növekedése egyáltalán nem egy homogén dolog, hanem területenként nagyon változó mértékű, pl Európában inkább csökkenés tapasztalható, míg Afrikában meg robbanásszerű növekedés.

A megfelelő kezelése a problémának az lenne, ha ezeket a különbségeket csökkentenénk, és alapvetően szinten tudnánk tartani a demográfiát világszerte, mert sem az ugrásszerű növekedés, sem a csökkenés nem előnyös sem gazdaságilag, sem társadalmilag, sem sehogy.


Szóval az, ha Magyarországon még jobban csökkenne a lakosság, sehogy sem kompenzálná azokat az országokat, ahol meg nagyon sokan születnek, mert a két országnak semmi köze egymáshoz, és ezek a dolgok egyáltalán nem átlagolódnak (legfeljebb migrációval, de az pedig a komoly kulturális különbségek miatt okoz problémákat helyi szinten)

2020. ápr. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 mindentudó99 ***** válasza:
#16 A szüleid gondolkodtak volna így. Egyel kevesebb ember termelne szemetet
2020. ápr. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

" A szüleid gondolkodtak volna így. Egyel kevesebb ember termelne szemetet"


Arról senki nem tehet,hogy megszületett,azt,hogy szaporodik viszont eldöntheti.

Miért kellene a felelősséget arra hárítani,aki nem tehet róla.


Ez a baj,a sok nagycsaládossal.

Másokra akarják hárítani a saját döntéseik következményét.

2020. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!