Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » OV Miért nem adott egyértelmű,...

OV Miért nem adott egyértelmű, egyenes választ a kérdésre? Továbbra is egy ország várja a válaszát, vajon sikerült megértenie? Több idekapcsolódó kérdés lent, "fiatal fejjel".

Figyelt kérdés

[link]

A megosztáshoz kapcsoltam a lényeget is, a videó ott fog elindulni, ahol a kérdés van.

Miért nem adott egyértelmű választ? Miért támadással, nem pedig egy "Igen" vagy egy "Nem" válasszal? A kérdés egyszerű volt. "Támogatja?" Akkor?

19 vagyok. A kérdést még nekem is sikerült megérteni. A következő alkalommal én is szavazhatok. Ha egy ilyen egyszerű, piszkosul jó kérdésre nem képes őszinte, egyenes választ adni, hogy bízhatnak benne mások, hogy hihetik el, hogy ő jót akar Az Országnak? Munkahelyeket menthetne meg az Ő adójukból, emberek tízezreit menthetné meg (ha csak a munkanélkülieket, nem a munkanélküliek Családját nézzük (ami nyilván nagyobb szám(munkanélküli + gyerek/pár)), mégsem adott választ a kérdésre, pont Ő volt most az, aki Politizált.

"Nem osztályharcra, hanem megegyezésre van szükség"

"Válság idején a vádaskodás helyett a legfontosabb mégiscsak az ország érdeke volna"

Magyarország ÉRDEKE, hogy választ adjon erre a kérdésre, és ha NEMLEGES a válasz, INDOKOLJA MEG!

"Válság idején összefogásra és nem pártpolitikára van szükség", mégis Ő adott olyan választ, amilyet ("nem jobbikos, hanem 'ballikos'")...

AKKOR MÉGIS MIRE???


2020. ápr. 28. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Idézet a felszólalásból:

"A nemzettel kell szolidárisnak lenni"

Mondta ezt egy olyan képviselő, aki szolidaritást (vagy még többet) vállal egy olyan politikussal (és gittegyletével) akit néhány éve még rács mögött akartak látni, mert "Ő" volt a "nemzet elvesztője".

Az a jobboldali ember ne beszéljen szolidaritásról, aki képes volt összebútorozni a "bal"oldallal.

2020. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én továbbra is független vagyok a pártoktól, és most sem politizálást vártam válaszképp.
2020. ápr. 28. 11:58
 3/21 A kérdező kommentje:

Tehát... Hogy leegyszerűsítsem az egyszerű ember nyelvére:

Engem nem a pártok vitája, pártok közötti feszültség és egyebek érdekelnek.

Hanem az, hogy egy olyan kérdést tettek fel, ami rengeteg ember munkáját, ergo rengeteg ember Életét menthetné meg, akár egy emberről mint személyről, akár családokról beszélünk. Viszont erre a kérdésre nem született egyértelmű, egyenes választ. Vagyis hát... A válasz mondhatni egyértelmű, ha annak kikerülését nézzük. Viszont nem hazudok, ha mások nevében is azt mondom, hogy Az családom és Én életemmel ne játsszon senki.

2020. ápr. 28. 12:06
 4/21 A kérdező kommentje:
Számomra, mint már sokadjára írom, egy egyszerű embernek is fennáll a kérdés, amire még mindig nem kaptam választ (tőled sem), csak értelmetlen személyeskedést, politizálást... Úgy tűnik, nem csak a "magaslatokban" van probléma az emberek értelmező képességével.
2020. ápr. 28. 13:13
 5/21 A kérdező kommentje:
Ahogy látom, már törölték is a kommented.. :D
2020. ápr. 28. 13:13
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező "Engem nem a pártok vitája, pártok közötti feszültség és egyebek érdekelnek. Hanem az, hogy egy olyan kérdést tettek fel, ami rengeteg ember munkáját, ergo rengeteg ember Életét menthetné meg, akár egy emberről mint személyről, akár családokról beszélünk. Viszont erre a kérdésre nem született egyértelmű, egyenes választ."

Ha nem ismered a kérdés mögötti hátteret, a pártok akinek a prominense a kérdést feltette, persze hogy nem is érted a rá adott választ.

Egy ostoba, rágalmazó és hazug kérdésre nem lehet másképpen válaszolni. Olyan, mintha megkérdezném tőled hogy támogatod-e hogy apádnak a hajléktalanoknak kelljen adni annak a pénznek egy részét amit az apád ellopott a cégétől és amiből meggazdagodott. Egy "ország" várja a választ. Mit felelnél erre ha már előtte ezerszer elmondtad hogy az apád nem lopott pénzt senkitől és biztosan tudod, hogy aki a kérdést feltette neked ezredszerre, az elsőre is tudta hogy hazugság a kérdés? Mit felelnél ha te is tudnád, hogy a kérdés maga csak arra szolgált, hogy megint rágalmazni lehessen téged, az apádat, mások előtt? Ha megint elmondod - mint előtte 999 alkalommal, hogy apád nem lopott, akkor megint ugyanott vagy mint előtte 999 alakalommal. Ha elmondod hogy nem támogatod - akkor elismersz vele egy hazugságot, hiszen nem is lopott apád semmit. Ha azt mondod hogy támogatod - akkor szintén. Ilyen kérdésre nem lehet igennel vagy nemmel válaszolni, mert a kérdésnek nem ez a célja, hanem a rágalmazás, a hazugság ismétlése.

A jobbiknak nézz utána!

A jobbikot azért hozták létre, hogy gyurcsány ellenében legyen egy párt az országban. Ma Jakab Péter, a jobbik vezetője, gyurcsánnyal közösen áll ki, indul a választási kampányban. A jobbikot Simicska tényleg szó szerint megvásárolta és pénzelte. A miniszterelnöknek igaza van ebben, ez nem rágalom vagy vélekedés, tény. Nézz utána a G nap utáni történéseknek, a jobbikban történt szakadásoknak, a baloldallal való összeállásnak. Nem véletlenül süllyedt le a 2018-as 19%-os listás támogatottsága a jobbiknak mára 9% körülire, miközben elveszítették parlamenti képviselőik jó részét és a párttagságuk hatalmas részét is országszerte.

A "rengeteg ember munkáját" a mindenkire egyformás érvényes kormányzati intézkedések fogják mgszabni. Nincs olyan hogy kiválasztunk 1-2 nagyvállalkozót és azokat megbüntetjük valamiféle külön adóval, elvonással. A kormányzat most is mint korábban is, a szektorokat általánosan érintő adókat és terheket vezet be. Simicskával pontosan ez volt a háború alapja, azt hitte, hogy a fideszt támogató nagyvállalkozóként neki és cégeinek jár egyfajta különleges elbánás és majd rá nem fog vonatkozni a kivetett szektoriális különadó. De, rá éppen úgy vonatkozott és az ő cégei is éppen úgy kellett hogy részt vállaljanak a terhekből akkor, 2014-ben.

Mészáros nem egymaga dolgozik a cégeiben, a pályázati pénzeket nem a zsebébe teszi - azokból megvalósulnak azok a beruházások amikre a pénzt adják. Több ezer ember dolgozik Mészáros cégeinél - pontosan úgy ahogy gyurcsány cégénél is, meg minden más vállalkozó cégénél. Éppen úgy nem lehet kipécézni és rámutatni egy vállalkozóra , hogy na most te fizetsz a többiek meg nem - ahogy fordítva sem lehet megtenni, hogy te nem fizetsz, csak a többiek.

Az az ellenzék, akiket Jakab most ismét kormányra akar majd juttatni, az viszont megtette. 2002-ben a ballib kormány segítséget nyújtott egy akkor hatalmas adótétel befizetésének elengedésében " 2003 őszén benyújtott jövedéki törvény visszamenőleges hatállyal mindazokat mentesítette az adóhátralék megfizetése alól, akiknek termékeit téves vámtarifaszám alá sorolták be. A jelentéstervezet megállapítja, hogy a Zwack Unicum Rt. így 2 - 2,5 milliárd forintnyi adóhátralék megfizetése alól mentesült. A bizottság azt is megállapította, hogy több mint tíz cég került hasonló helyzetbe, ami több tíz milliárdos kárt okozott a költségvetések "

[link]

2020. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Kedves kérdező, Te is tudod, hogy miért nem adott egyértelmű választ. Mert nem tud és főként, mert nem akar. Megteheti, a választók ezt az üres handabandázát támogatják alapvetően.
2020. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 ezzel csak annyi probléma van ,hogy nem "1-2 nagyvállalkozót" büntetnének. (itt nem a számon, hanem az alanyon van a hangsúly)
2020. ápr. 28. 13:48
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Milyen választ vártál egy ostoba provokációra?
2020. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Orbán nem is adhatott volna ennél jobb választ.
2020. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!