A vidéki munkaerőpiac az irodaházak hiánya miatt annyira elmaradott?
Budapesten viszonylag sok az A kategóriás irodaház.
A nemzetközi nagyvállalatok ezeket szeretik, ez felel meg az igényeiknek.
A legtöbb vidéki megyeszékhelyen, megyejogú városban vagy egyáltalán nincsenek A kategóriás irodaházak vagy csak nagyon kevés van.De az, hogy nincsenek azaz általános.
Cégek mennének oda, hiszen vannak ott egyetemek, amiket akár bővíteni is lehet.Vagyis,lenne megfelelően képzett munkaerő.
Jelenleg, kijelenthető,hogy általánosan, vidéken kvázi csak szalagmunka van.
Ezen kellene változtatni.
Fordítva ülsz a lovon.
Nem a városnak kell ilyen irodaházat létrehoznia, hogy majd talán megtetszik egy cégnek és akkor odamegy - hanem ha ott van egy cég és keres irodaházat, akkor őt szolgálják ki a befektetők azzal hogy építenek ilyet, amit kibérelhet vagy éppen maga a cég épít magának irodaházat.
Nem azért mennek Budapestre a cégek mert ott vannak irodaházak - hanem azért vannak Budapesten ilyen irodaházak, mert ott vannak olyan cégek akik kibérelik vagy építik őket.
Vidéken termelő munka folyik. A fővárosban a vezetés van, mert ott van a többi vállalat, biztosítók, kormányzat, hivatalok, bankok, tőzsde stb. Ha lenne Magyarországon több ilyen város - mert lenne elegendően nagy számú lakossága - AKKOR lennének ezekben a nagyvárosokban is ilyen irodaházak.
Nézd meg nyugodtan más országokban is. A második legnépesebb városunk Debrecen és ott is csak 200 ezer ember él. Németországban 15 olyan város van ahol a lakosság fél millió és ebből is 3 olyan ami majdnem eléri vagy jóval meghaladja Budapest lakosságszámát. Ahol a pár százezres lakosságnál találsz jelentősebb irodaépületeket, ott valamilyen fontos központ létezik, mint közlekedési csomópont vagy kikötő stb.
Nem.
Az irodaházakban dolgozók nagyrésze otthon is el tudja végezni ugyanazt a munkát, akárhonnan.
"Jelenleg, kijelenthető,hogy általánosan, vidéken kvázi csak szalagmunka van."
Szerinted! Úgy látom, hogy neked fogalmad sincs a dolgokról, hiába próbálsz okoskodni.
Kedves 5,
eredetileg vidéki vagyok, de Budapesten élek.
Ez a nyers igazság.Vidéken nagyon kevés a szellemi munka.A legtöbb frissen végzett, úgy,mint én Budapestre kerül.Ha meg annyira jó diplomája van, elmegy külföldre.
Lehetsz, te 4 nyelven beszélő gazdasági diplomás, meg szuper mérnök vagy informatikus,ha egyszerűen nincs pozíció számodra.
Ha meg találnál is állást, rossz fizetést ajánlanak, nincs fejlődési lehetőség.
Én többször megpróbáltam visszaköltözni vidékre.Egyszer sem sikerült.
Nyilván, annál, amit most keresek Budapesten, nem fogok kevesebbért állást vállalni.A csavart befele tekerjük, nem kifele.
#7 Azonban mindennek történelmi okai vannak minden országban. A németeknél döntő volt, hogy 40 éven keresztül egy ketté osztott ország voltak. Az NDK-nak volt belsejében Berlin, így annak lehetett csak a fővárosa - miközben teljesen más tempóban fejlődött az a rész, mint az NSZK, aminek így kénytelenségből lett egy másik fővárosa: Bonn. Lakosságát tekintve is többszöröse volt az NDK-nak is meg Magyarországnak is. A régi NDK területe még ez alatt a 30 év alatt sem tudta utolérni a nyugati régiókat.
A régi Magyarország területén ok nagyváros volt és nem is Budapest volt a történelmi fővárosunk. A magyar történelem szomorúsága, hogy az ország elvesztett területeivel ezeket a nagyvárosainkat is elvették tőlünk - ezért is lett utána a megmaradt 1/3-nyi területen egyedül Budapest, mint nagyváros. Amennyiben megmaradtak volna magyarországinak a régi magyar területek nagyvárosai, mint Temesvár, Pozsony vagy Kolozsvár, akkor nálunk is megmaradt volna az a többosztatú szerkezet - ami jellemző volt az országra még a századfordulón. Nem véletlen hogy amikor a történelmi vagy irodalmi nagy személyiségek életéről tanulhattunk, ott az iskoláik, tudományos vagy politikai tevékenységeik sem egyedül Budapesthez voltak köthetőek, hanem tényleg megoszlottak ezen nagyvárosok és régióik között - ahogyan ma Németországban van.
Természetesen lehetett volna ehhez a helyzethez alkalmazkodni és másképpen viselkedni a trianoni döntést követően, de az a szocialista pártállamnak volt egy történelmi bűne, hogy élesen el akarta választani a városi és vidéki lakosságot. A közlekedésben, közigazgatásban, tudományos életben egyaránt olyan döntéseket hoztak sorozatosan, amikkel a vidéket mindig is hátrányba hozták.
Az elmúlt évtizedekben történtek próbálkozások ennek a helyzetnek a javítására. Ezért épült Duna-híd Budapesten kívül is, ezért próbálták megy egyes minisztériumokat vagy a Kúriát levinni valamely vidéki városba és talán ezért próbálkoznak nagyobb egyetemi centrumok kialakításával is (bár a felsőoktatásban hülyeséget hülyeségre halmoznak). De ahogy a németek sem tudtak boldogulni a lemaradt NDK-s régiókkal, pedig többszörös mennyiségű pénzzel és gazdasági kapacitással rendelkeznek hozzá, nálunk sem ment. Ráadásul nálunk ha visszanézed, csak az Orbán kormányok alatt volt erre törekvés, a többi kormány intézkedései éppen a Budapest központúságot erősítették.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!