Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán jó járvány intézkedésekk...

Orbán jó járvány intézkedésekkel elhúzhatja a járványt 1-2 évig is?

Figyelt kérdés

Nyugaton már májusban folytatódik az iskola, miközben nálunk nagyon helyesen hosszú távra véget vetettünk a bejárós oktatásnak. Kollégiumokból is hazaküldtünk mindenkit, általánosból is hazavittek minden cuccukat a gyereke. Itt már hosszú ideig nem lesz tanítás. Ez csak egy példa. Az élet más területén sincs itthon lazítás, ami a vírus elnyújtását eredményezi és így kevesebb beteg jut egyszerre korházba. Nagyon helyesen Orbán gondolkodásban itt is a nyugat előtt jár, mint ahogy a migrációval kapcsolatban is.


A kérdés, hogy mennyire sikerülhet elnyújtani ezt a járványt. Ahhoz hogy minél több emberéletet mentsünk meg, szükség van a további intézkedések még jó sokáig érvényben maradására. Egy hónapja javasolták, hogy kijárási tilalmat is vezessen be akormány a korlátozásoknál ez hatékonyabb védekezést jelent az embereknek. Mikor vezetheti ezt be Orbán ?


Hatékony védekezéssel a járvány másfél, de jobb esetben akár két évig is elhúzódhat [link] Persze szükséges, hogy a kormány megoldja a gazdaságból kieső szektorok dolgozóinak átképzését. Például most hosszú ideig nem lesz szükség pincérre, szállodai alkalmazottakra, portásokra, szakácsokra. Meg kell oldani, hogy ezeket az embereket átképezzék más használható szakmákra, ami nem kis feladat?


2020. ápr. 15. 16:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

# 1-es, én remélem a leginkább, hogy ez nem több "riogatásnál". De ha az is, a kormány riogatása.


Vagy mondd meg te, hithű fideszesként, miért kezdtek el már most arról beszélni, hogy a járvány GAZDASÁGI HATÁSAI indokolhatják a szükségállapot vagy annak egyes rendelkezései életben tartását???????


Ezt ők mondják az igazmondó szájukkal, kicsi haver! Nem ellenzéki rémhírkeltés!


A járvány még a csúcspontját sem érte el, nemhogy végetért volna, de ők már arról beszélnek, hogy ha majd nem lesz, akkor is lesznek olyan gazdasági utóhatásai, amelyek indokolhatják a különleges rendelkezések fenntartását.


Vajon miért mondanak ilyeneket? Ha lecseng a járvány miért nem tudja a gazdasági intézkedéseket az egyébként fideszes többségű ORSZÁGGYŰLÉS visszavenni a kezébe????


Mi akadálya volna, miután az országgyűlés újra összehívható, annak, hogy a járvány utóhatásait a választott országgyűlés kezelje tovább?????


Miért kellene kormányrendeleteket életben tartani, szükségállapotot hosszabbítani, ha a honatyák fertőződésének veszélye nélkül már újra összehívható az országgyűlés?


Erre válaszolj: miért riogat a kormány (nem az ellenzék!) azzal, hogy különleges állapotot vagy a szükségállapot alatt hozott rendelkezéseket akarnak meghosszabbítani a járvány UTÁN, pusztán a gazdasági utóhatások miatt?


Nincs országgyűlésünk? Nincs annak egy gazdasági bizottsága? Nem elégséges a gazdasági miniszter normális tevékenysége járvány után????


Mi szükség bármi ilyesmire?

2020. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Felfedeztek denevérekben 6 teljesen új koronavírus fajt. A denevérevést pedig biztosan fogják folytatni az ázsiaiak, hiszen évszázados hagyományai vannak. Még a betíltás sem segítene ezen. Valószínűleg egymás után jönnek az újabb SARSX.koronajárványok futószalagon. Meg sem kell szakítani az intézkedéseket, ha lenne vakcina, hiszen addigra egy teljesen új koronavírus jön majd elő. . Jó 1-2 évtizedig bizony otthon leszünk gyerekek! [link]
2020. ápr. 15. 17:18
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Itt a fajlagos problémáit az otthonülésnek kell majd gyógyítani se iskolai közösség több otthonülésnek házhozrendelés nem kimondása még sorolható,ennek lesznek utóhatásai sajnos...
2020. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Akár még 10-20 évig is.
2020. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező! Mit szívtál, mert én is kérnék egy kicsit?


Amúgy meg a Parlamentnek körülbelül 2014 óta nincs különösebb értelme, mert, amit akarnak, úgy is átviszik a 2/3-al válsághelyzet nélkül is. Csak annyi lenne, hogy az ellenzék eljátszaná a szerepét, a megmondóembereik habzó szájjal üvöltöznének a fideszes politikusokkal, azok meg cinikus, de tömör válaszaikkal leépítenék őket. A soron következő szavazáson meg átmenne úgy is a Fidesz akármilyen törvényjavaslata, ez van. Nem hiába, az értelmes ellenzéki figurák a Parlamenten kívül helyezkednek el, Puzsér, Vona, Schiffer, stb. Előbb az ellenzéket kell leváltani, és csak utána a kormányt. Ilyen DK-s megmondóemberekre nincs is szükség, kész röhej, hogy egy Gyurcsány még mindig ott ül az Országgyűlésben. Mondjuk ha meglessük a dolgot, láthatjuk, hogy ő is a NER része.


Az intézkedések meg szép lassan fel lesznek oldva, főleg, mert olyan szektorokat sújt ez, ami kőkemény adómilliárdokat termel az államnak. Maximum a Parlament nem lesz kinyitva, de az átlagpolgárt úgy sem fogja érdekelni, ha elmehet majd bulizni, csajozni, pasizni meg fesztiválozni. Őszintén szólva, már engem se tud lázba hozni. Szerettem "ellenzékiskedni", de valahogy inkább a vérnyomásom, idegrendszerem állapota fontosabb, minthogy a Parlamentnek csúfolt szappanopera minden epizódján fölösleges köröket fussak. Átlagos életet élek, engem csak annyiban érint ez a politika, hogy több adót fizetek, vagy kevesebb pénzt kapok, ha dolgozom, de az életem nincs veszélyben, nem az 50-es éveket éljük, ahol egy vicc miatt az Andrássy út 60-ban, vagy egy ahhoz hasonló helyre kerülnénk miatta.


A járvány esetleges lecsengését meg nem lehet eltitkolni, főleg a mai világban, ahol már a 3 évestől a 70 évesig mindenki fent lóg Cukorbácsi kis platformján, és mindent látnak, ami külföldön már trend, és be is fogadják azt, amit akarnak. Aki meg marhaságokat von le a hírekből, azt vészhelyzet, meg propaganda nélkül is hülyíteni lehet.

2020. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
Na már nemcsak az elkenzéknek habzik a szája,hanem a szimpatizánsainkak is 😁
2020. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Már folynak az előkészületek, hogy soron kívül, kivételes eljárásban megkapja az orvosegyetemi diplomát is majd akadémikussá minősítik a jogtudományban, a matematikában, az orvostudományban, a hadvoselésben és a művésznők támogatásában szerzett elévülhetetlen érdemei miatt.
2020. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó járványintézkedésekkel nem, csak rosszakkal. Jó járványintézkedés nincs, mivel intézkedések nélkül megy végig az országon a leggyorsabban a járvány, és ez lenne a legjobb eshetőség.
2020. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

Tehát azt mondod,hogy hulljon a férgese.

DERÉK EGY EMBER VAGY ÖCSÉM!

2020. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy eljön az az idő, amikor már érezni fogja mindenki a gazdaság (még beláthatatlan) összeomlásának a tragikus következményeit és azt fogja mondani, bár csak nálunk is hamarabb feloldották volna a korlátozó tilalmakat. Ha elhúzzák a dolgot, az mindenkinek nagyon fájdalmas lesz! Van arany közép út a megoldásra, de ezt a mondást nagyon kevés ember alkalmazza az életben, így a politikusok sem.
2020. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!