Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért tűrik olyan nehezen a...

Azért tűrik olyan nehezen a korlátozást, mert sokan nem tudják magukt otthon mivel elfoglalni?

Figyelt kérdés
Nem értem, sok embernek lételemévé vált a felesleges menés. Menni, menni, csak menni céltalanul. Ezek az emberek vajon menekülnek valami elől? Ennyire nem mernek szembenézni a gondolataikkal, sajátmagukkal, legbelső démonaikkal? És ahelyett inkább a jövést-menést választják?

2020. ápr. 15. 14:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Ki mondta, hogy céltalanul? Szeretném meglátogatni a rokonaimat, szeretnék szép helyeken sétálni, szeretném, ha nem olyan lenne a környék, mintha egy atomkatasztrófa lett volna, és kb. 10-en éltük volna túl.
2020. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 árokpart ***** válasza:
80%
Nem a felesleges menés hanem ugyanúgy szeretnénk élni mint kb. tavaly ilyenkor. Kirándulni menni, misére menni, rendezvényekre menni, falu és városnapot tartani, koncertre menni, gazdaságot élénkíteni nem utolsó sorban. A vendéglátóiparunkat újra megindítani és még sorolhatnám, de annyiszor elmondtam már ezt ezen az oldalon, hogy szerintem teljesen feleslegesen. Úgy látszik az emberek nem akarnak élni. Igen ezzel a vírussal is sajnos együtt kellene tudni élni.
2020. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#2 Már bocs, de szerintem ez önzés amiről te beszélsz. Nyilván a kényelem és az anyagi jólét a legfontosabb számodra, hogy minden úgy menjen mint azelőtt, de nem veszed figyelembe ezek szerint azt, hogy miért is van ez az egész. Ilyenkor kellene felnőttmódjára, felelőségteljesebben viselkedni és mérlegelni.


Olavstam erről egy jó társadalomkritikát nem rég. Pl. nagy igazság, hogy bajban ismerszik meg főleg, hogy milyen emebrek vagyunk, mennyire vagyunk fegyelmezettek, mennyire figyelünk a másikra, stb. Azt hiszem etéren nagyon sok emebernek volna még mit tanulnia...

2020. ápr. 15. 14:21
 4/22 anonim ***** válasza:
38%
Pontosan. Sokan mindennap boltba mennek, pedig azért bőven lehetne azt csökkenteni akár 3-4 napra is. Én gyakorlatilag alig járok utcára, tökéletesen feltalálom magam itthon. Csak boltba járok mondjuk hetente egyszer, max kétszer.
2020. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Nem kérdező, nincs itt semmi önzés. A dolgok meg nem értése van. Ők szeretnék tenni a dolgukat, ahogy megszokták, ahogy vezénylik őket. Szeretnék, mert nem fogják fel, hogy új helyzet van és ez új megoldásokat igényel. Ha egy kocsinak beragadt a kormánya, hiába szidod a kocsit, hiába üvöltesz, hogy az árokban fog kikötni. Ott fog kikötni. Mert ilyenkor egyetlen lehetőség van. Meg kell javítani a kormányt.


Bizony, nagyon sok ember a megszokás és vezénylés rabja, csak ezt nem tudja, nem látszik. Olyan, mintha minden megy mint az óramű. A hiba csak akkor derül ki, ha új helyzet van. Hogy tényleg nem marad otthon, de nem mehetnékje van, hanem elvesztette az irányítást. Önmaga kormányzója, önálló ember meg sose volt, csak elhitették vele. Most önállóan kéne felmérni, mi a helyes és jó. Nem tudja, de nem kárhoztathatod érte. Soha senki nem tanította meg neki. Ebbe született bele. Csak kevesek kiváltsága az önálló és célravezető gondolkodás.

2020. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez ilyen önigazoló kérdés akar lenni?


Ha neked teljesen megfelel, hogy otthon ülsz és nézed a négy falat, az a te problémád.

2020. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
#14.21 Jobban belegondoltam, igazad van. (1. válaszoló vagyok.) Évente több százan halnak meg közlekedési balesetben, szóval arra gondoltam, állítsuk meg, és zúzzuk be a járműveket! Létráról is sokan esnek le, úgyhogy azokat is meg kell semmisíteni. Sokan elcsúsznak a jégen, úgyhogy télen TELJES kijárási tilalmat kell elrendelni. Kérem, támogassátok az ötleteimet. Akinek meg nem tetszik, az önző, és szégyellje magát!
2020. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Vannak extrovertált, kifejezetten társaságot igénylő emberek, akiknek alapvető szükségletük van a társaságra és kijárásra, és pont annyira tudnak lemindani róla, mint amennyire a disznó fog ugatni, csakmert azt mondod neki, hogy ugatnod kell.
2020. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én elhiszem, hogy 35m2-en, két ablakkal meghülyül valaki. Az a baj, hogy sokan közülük már a korlátozás előtt is ebben az állapotban voltak.
2020. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 árokpart ***** válasza:
100%
Magyarországon vírus terén nincsen annyira új helyzet. Ne hasonlítsuk magunkat a többi nagy lélekszámú országhoz.
2020. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!