Mi történik Magyarországon, hogy ilyen sok a halott?
Én Erdélyben élek, ezért nem vagyok teljesen tisztában az anyaországi helyzettel. Olvasom, hogy 1500 betegből 122 meghalt és (csak) ugyanennyi, szintén 122 gyógyult meg.
Ez a halálozási arány hatalmasnak tűnik más országokhoz viszonyítva (8% az rengeteg).
Nálunk Romániában szerintem gyengébb az egészségügyi rendszer, de a 6879 regisztrált betegből már 1051 (15%) gyógyultan távozott és "csak" 332 vesztette életét (azaz 4,8% az eddigi mortalitási ráta).
A környező országokban is szinte mindenütt kisebb a mortalitás mint Magyarországon (függetlenül a betegszámtól).
Szerintetek mi az oka?
- Magyarországon mutálódott a vírus és agresszívabb változata van jelen?
- Rosszabbul kezelik a kórházakban a koronavírussal fertőzötteket mint Romániában vagy akár Ukrajnában?
- Szándékosan kevesebb tesztet végeznek a környező országokhoz viszonyítva, és így nem derül ki, hogy sokkal nagyobb a fertőzöttek valódi száma?
- Betegebb a magyar társadalom? Több az idős, a cukorbeteg, a magas vérnyomásos vagy a tüdőbeteg mint a környező államokban?
- A magyar kormány kevésbé tudott megfelelő gyógyszereket beszerezni a szomszédaihoz viszonyítva?
Mi az oka szerintetek ennek az ijesztően magas halálozási aránynak?
(Komoly válaszokat kérek, nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, hogy direkt a magyarok kiirtására "csinálták" a vírust, meg ilyenek. Köszönöm!)
# 19 Már miért kellene a lakosságszámhoz viszonyítani? A vírus mortalitását az mutatja, hogy a FERTŐZÖTTEK közül hány ember veszti az életét.
Mi jelentősége van, hogy hány ember él az országban, aki nem is fertőzött, illetve milyen más okokból halnak még meg emberek, akik el sem kapták a vírust?
Itt a betegség halálozási arányáról van szó, azaz csak az érdekes, aki fertőzött, illetve az, hogy közülük hányan vesztik életüket és miért.
Lehetséges, hogy tényleg a fertőzöttek átlagéletkora lehet a különbségek oka.
Most olvasom, hogy Romániában ez a szám sokkal alacsonyabb mint a világátlag: a világon 55 év a fertőzöttek átlagéletkora, Romániában márciusban még csak 41 év volt, de most is csak 47,6 év.
Ez magyarázhatja, százalékarányosan miért viszonylag sok a gyógyult (15%) és viszonylag kevés a halott (4,8%). nyilván a fiatalabb emberek hamarabb gyógyulnak és kisebb arányban esnek áldozatul.
Mostmár csak arra nem találok adatot, hogy Magyarországon mennyi a fertőzöttek átlagéletkora (csak a halottakét találtam). Tudja ezt valaki? Valószínű, hogy magasabb, és ez lehet a "titok" nyitja...
Vajon jelenleg Magyarországon minden meghalt ember esetében elvégzik a koronavírus tesztet?
Úgy tudom, még a potenciálisan fertőzött élőknél sem.
Ezek a statisztikák csak a kommunikációról szolnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!