Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik szimpatikusabb neked:...

Melyik szimpatikusabb neked: Károlyi Mihály vagy IV. Károly?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 14:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ok. Amikor Horthy Miklós volt hatalmon kb. háromszor (fegyveresen) megpróbálta átvenni a hatalmat tőle, hogy király lehessen, dereng?
2010. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Azok közé a kevesek közé tartozom, akik az Osztrák-Magyar Monarchia régi fényét és a Ferenc József uralkodása alatt élő népek szerencsés boldogulását a tényleges szolgálatban állók közvetlen szemléletén át tapasztaltam. (...) Én boldognak érezném magam, ha a dunai államok népeiből alakuló, hatalmas és szerencsés államszövetség élén a Habsburg-dinasztia törvényes örökösét látnám." (Horthy Miklós száműzetésben a 2 vh. után)


2. Horthy felesküdött a királyra még az 1. vh. alatt, hogy visszaszerzi Magyarország trónját. Nem tudom ezt a a konzekvenciát honnan vontad le, de szerintem illik az esküt teljesíteni, ha már letettük.

2010. júl. 25. 18:43
 13/17 A kérdező kommentje:
*kétszer történt restauráció, fegyveres összecsapás csak a másodikban zajlott.
2010. júl. 25. 18:45
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát Horthy mégse nagyon akarta visszadni neki a hatalmat:D
2010. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy tudom hogy azért nem akarta mert az Antant tiltotta hogy visszaadja neki. De ha Karcsi ezek után is király akar lenni ahhoz már kell egy hatalommánia nem?
2010. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
38%
Ha a családod 500 éven keresztül magyar királyi dinasztia volt, akkor azért arról igen nehéz egyik pillanatról a másikra lemondani, akárhogy is jár a szátok így 100 év távlatából. Hatalommánia ide vagy oda.
2010. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Károlyi Mihályban mégis mi lehet szimpatikus?
2010. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!