Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar politika képtelen a megtisztulásra?

Figyelt kérdés

Én úgy látom tele van a hazai pálya élősködőkkel.

Egy müvészeti kiállitáson voltam, ahol egy idősebb ismerősöm megjegyezte, hogy ő ide be se tette volna a lábát, ha tudja, hogy ennyi "ex-komcsi lesz itt".


A müvész barátai, olyan emberek akik TSZ főnökökként loptak, csaltak, vagy éppen más területeken sajtolták ki a maradék jólelket.


Aztán ott a rengeteg Fideszes, konkrét téveszmében szenvedő. A rengeteg ember aki szavaz rájuk.


Nem látnám, hogy lenne tiszta párt, akire szavaznék. Akire fel tudnék nézni.

Sokszor intelligenciában nagyon alacsony mércét ütnek meg, vállalhatatlanul kicsinyes emberek tömkelege vezeti az országot.


Az ellenzéki koalicó maga a vicc. A szélsőjobbról érkező majom emberek és a bukottak csürhéje az egész.


Képtelen a magyar politika a teljes frissülésre, de miért? Teljes törlésre lenne szükség.

Értelmiségi emberekre, akik civilizáltak.

Rettenetes nézni ezt a permanens szintromlást, mert a politikai közeg mérgezése kihat az oktatásunkra, a gazdaságunkra, mindenre ami külpolitikai állandóan csavarodik és tekergőznek ezek a kigyók továbbra is.


Hihetetlenül gyengék a politika elemzők, a TV csatornák a lojalitás hiányában, objektiv látásmódra képtelenek. A sajtó nem képes foglalkozni az EU-s belpolitikával, rosszak a cikkirók is.

Mindenhova csak családi kötelékeken keresztül lehet bejutni.


Miért türi el ezt végső soron a nép? Ez a legfőbb kérdésem.


2020. jan. 12. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Sose értettem azokat, akik mindig megkérdezik, hogy "miért türi el ezt végső soron a nép?"

Milyen népre gondolsz? Az átlag magyar ember még attól az "elittől" is visszamaradottabb, akikről te írtál a kérdésben. Ők miért tűrik? Szerintem logikus és egyből adja magát a válasz.

2020. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Semmi másra sem képes a lopáson kívül, miért éppen a megújulás hiányzik?
2020. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem a statisztikákat rengeteg-rengeteg az olyan ember akinek nincs pártja vagy bizonytalan. Ők nagyjából pont így vannak vele mint te, hogy hányinger nekik az összes párt meg undorodnak minden politikustól. Amin nincs mit meglepődni, hisz elég csak körbenézni a magyar közélet táján.

Egy valamit azért ne felejts el. Attól, hogy nem szavazol csak rosszabb lesz. Ha nem szavazol nem lesz változás, sőt ezeknek az aljas embereknek segítesz be, ezt a rendszert támogatod vele.

2020. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Költői kérdés volt természetesen, én is tudom, hogy a válasz önmagában ott van a kérdésben.
2020. jan. 12. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:

SZERINTED gyengék a politikai elemzők, mert talán nem érted őket, vagy rossz csatornát nézel. Vannak jók a köztévén is, a Hírtévén is. Foglalkoznak EU-s politikával is.


A "népnek" te is része vagy, te mit teszel, ha nem tetszik -gyakorlatilag az egész- politikai rendszer.


Bár igazából borítékolom, hogy mire megy ki a kérdés...

2020. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre van igény, kicsiben-nagyban egyaránt.
2020. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert a szavazók nem kritikusak a saját pártjukkal, a sajátjaiknak elnézik a korrupciót, lopásokat mert teljesen agymosottak hogy az ellenkező oldal mindig százszor rosszabb.
2020. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!