Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A brexit a Kelet-európaiak...

A brexit a Kelet-európaiak miatt van?

Figyelt kérdés

Azért akarnak kilépni mert nem szeretik a Kelet-európaiakat és hogy azok élveszik a munkát.

Az alja munkákat bagoert talán megcsinálna egy beképzelt brit? Nem hinném. Szépen be lettek etetve meg uszitva lettek. Ebből a szempontból a franciák és a németek sokkal korrektebbek.



2020. jan. 12. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az egyik ok.

Vannak mások is.

2020. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kelet-európaiak a jobb munkaköröket is megkapták.Nem csak a mosogatóit.
2020. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valszleg vannak okai is nem? Na meg attól még alja munkákat végeznek javarészt amit a nagykepu angolok nem csinálnának.
2020. jan. 12. 08:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A probléma nem a munka volt. A britek nem fognak minimálbérért mosogatni, ez evidens meg attól hogy kilépnek még ugyanúgy lehetnek kint kelet-európaiak. Ami változik, hogy nem fog nekik alanyi jogon járni egy halom segély. Rengetegen csak azért mentek ki, hogy a szociális hálón élősködjenek, amikor én kimentem 12-ben akkor a munkaügyis csaj nem akarta felfogni hogy nekem nem segély kell hanem munka. Azt mondta hogy ilyennel még nem találkozott.
2020. jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A populista politikusok nem kis részt a kelet-európaiak bevándorlására húzták fel a kampányt. Fura módon a birodalmi múlt miatt a pakisztániak, indiaiak kevésbé szúrják a szemüket, mint az egy generáció után a britektől megkülönböztethetetlen európai, pl lengyel bevándorlók.

De a britek mindig is kihúztak az EU-ból, itt inkább a nyugdíjas generáció birodalmi múlt iránti visszavágyódása volt a döntő tényező. Illetve az emberek szakszerű becsapása, azaz a brexit után minden jobb lesz, mint előtte volt EU-s befizetés és bevándorlás nélkül, és ezért nem kell cserébe semmit feladnunk vagy fizetnünk.

2020. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 meszike91 ***** válasza:
100%
Részben.
2020. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Londonban élek egy nagy cargo raktárban ahol dolgozom már érezni a brexit hatását. Nem jönnek takarítani a céghez, régen kelet európaiak simán bevallalták, most munkaerő hiány van, nem csoda, hisz nagyon sok munka van minimalbérért. Több különböző agency sem tudja betölteni az űrt, akik vannak túlhajszoltak silány munkát dolgoznak, szóval mint mondtam ez már a brexit hatása. Mint tudjuk London szarul járt a brexit tél, nem győznek kampányolni a főpolgarmesterék, hogy csináljuk meg a settled státuszt, nekem kicsit szinte panikszerűnek hat.


[link]

2020. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kelet-európaiak miatt lenne, akkor nem nyújtanának nekik a Brexit végéig EU-s szintű letelepedési lehetőségeket.


5 év után továbbra is szinte automatikusan letelepedési engedélyt kaphatnak a külföldi munkavállalók.

2020. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%

"nem szeretik a Kelet-európaiakat és hogy azok élveszik a munkát."


Tehát a pakikkal meg a többi elvarázsolt közel- és távol-keleti népekkel nincs bajuk. Csak a kelet-európaiakkal. Értem. Mesélj még, kérlek!

2020. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 meszike91 ***** válasza:
100%

# 9/9 Időpont ma 12:28


Ők a nemzetközösség részei. Miattuk érzik magukat még mindig birodalomnak.

2020. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!