Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Nagy Britannia...

Mit gondoltok Nagy Britannia és a Brexitről?

Figyelt kérdés

Ti kilépnétek a helyükben?


Ha Magyarországon is lesz szavazás, melyikre voksolnátok, ha a maradás nyer, akkor EEÁ, ha kilépés, akkor egy FÜGGETLEN ERŐS ország?



2020. jan. 7. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Független erős orszàg, hahaha, jòt nevettem.
2020. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Én már eleve is az EU ellen szavaztam.

Azóta több olyasmi történt, ami megerősített a döntésemben, akkor is, ha valóban sok pénz "folyt át" rajtunk.

A Briteket irigylem, ők elég erősek, hosszú távon biztosan nem lesznek problémáik.

Mo. kicsi, "független" funkcionálian nem lehet. Az egyetlen esélyünk, ha az EU magától szétesik (amire azért van esély), egy közép-Európai szövetség kialakulhatna, de kisebb kötöttséggel, mint az EU.

Az EEÁ-ra Európa nem alkalmas.

2020. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Én is annak idején az EU ellen szavaztam a csatlakozást illetően, Európai Egyesült Államokban semmiképpen sem szabad gondolkozni, és szerintem az Európai Unió jelenlegi formájában szétesés felé halad, ami remélem, hogy be is fog következni 5 éven belül.
2020. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Az angolok értelmesek. Elkerülik az iszlamizálódást. Anglia még akkor is lesz, amikor nyugat európa már rég kalifátus lesz


Nekünk nincs értelme kilépni az EU-ból, amíg Orbán van. Utána viszont menekülni kell


Hamarosan csődbe megy az EU és nem lesz honnan kilépni

2020. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Mitől független és mihez képest erős?
2020. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van pénz, túléli. Mi viszont nem nagyon pofázhatnánk, nehogy kiutáljanak bennünket.
2020. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

A Brexit számomra egy nagyon szomorú esemény. A háttérben az állt, hogy Anglia inkább a USA-val szeretne üzletelni, mint Európával. Viszont ezzel nem tudták volna megnyerni a népszavazást, így beadták a népnek, hogy az egész a túlzott méretű kelet-európaiak miatt van (beleértve a magyarokat is). Hetekig az ment, hogy kell-e Angliának ennyi európai mingráns vagy sem. Hogy ha kilépünk az EU-ból, akkor lehet korlátozni a számokat. Ezért sokan az utálattól vezényelve szavaztak. Az emberek kollektív viselkedés megváltozott és én magam is több diszkriminációt tapasztaltam. Volt, hogy az egyik kollégám azt énekelte, hogy már csak 10 nap és ki raknak az országból mindenkit aki nem ide való. Az irodának meg hírtelen kétszer is el kellett kérnie az útlevelemet, hogy még nézze, hogy milyen vízumom van vagy van-e/biztosan nem kell-e. De hallottam ezeknél sokkal durvábbat. Volt akit benzinnel öntöttek le, volt akinek a kocsiját rongálták meg.

Gazdaságilag a jövő kérdéses, viszont ez az elhúzódás sok kárt csinált. Az élelmiszerárak, lakás, tömegközlekedés ára nagyon megugrott és rengeteg cég csődöt be.

Magyarországot illetően pedig az EU inkább felfelé húzza és a pénzt adja.

2020. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy bonyolult kérdés.


Jó dolog lenne ez az Unió, a gond ott van viszont, hogy túl nagy gazdasági és kulturális különbségek vannak.


Kulturális alatt értem azt, hogy a gyarmatok révén az EU nyugati fele bevándorláspártibb, addig a keleti fele (pl Magyarország Trianon miatt, meg úgy az egész keleti rész az elnyomások miatt) nem épp bevándorláspárti.


A gazdasági különbségek meg szerintem egyértelműek.


Ez az Unió jó is meg nem is (számunkra). Jelen pillanatban szerintem kevésbé jó, ugyanis a keleti országok az Unióba nem azért kellettek, mert meg akarnak minket segíteni, hanem mert egyrészt olcsó munkaerő vagyunk, másrészt piac is vagyunk. És hibás az uniós támogatásokkor azt nézni csak, hogy mi mennyit fizetünk be a közös kasszába és mennyit kapunk vissza. Kezdjük ott, hogy ha egy nyugati cég ide jön, rengeteg támogatást kap az olcsó munkaerő mellé. Ezek a pénzek meg szépen visszaáramlanak a nyugati országokba. De ezt nem is lehet felróni nekik. Ha Magyarország beruházna valamelyik keletebbi szegény országba, akkor természetes, hogy Magyarország sem a két szép szeméért tenné annak az országnak, hanem mert haszont szeretne belőle.


Viszont az Unióval pont ez a baj is. Látszatra mindenki egyenlő, de őszintén, hányszor halljuk azt, hogy akár magyar, akár lengyel vagy éppen román vállalat beruház mondjuk Németországban vagy Franciaországban? A nyugati országoknak ez nem érdeke, hogy konkurenciája legyünk az ő cégeiknek.


Egy nagyon-nagyon jó példát tudok erre mondani. Ugye egész Európában sofőrhiány van. A nyugati kamionosok nem jönnek el ide keletre fuvarozni, viszont a keleti kamionosok akár 3-4 hétig fuvaroznak Nyugat-Európában. Ez elkezdte szúrni a nyugati országok szemét, mondván a keleti cégek elveszik a nyugati fuvarozó cégek elől a munkát. Holott ha Unió van és egyenlőség, miért baj ez? Elvégre a magyar, a román, a bolgár, a lengyel, a szlovák cégek is uniós ország cégei. De ez nyugatot zavarja. Behoztak egy olyan törvényt, hogy a 45 órás rendszeres heti pihenő időt nem lehet kamionban tölteni (minden 2. heti pihenő lehet csökkentett, azt lehet kamionban nem, csak a 45-öst nem). Persze az túl direkt lenne, ha azt mondanák, hogy haza kell küldeni arra az időre a kamiont, így azt írták elő, hogy a 45 órás heti pihenőt szálláson kell eltöltenie a sofőrnek, amit igazolnia is kell számlával. A baj csak az, hogy látszólag ugyan ez a sofőrök védelméről szól, de szállásokat meg nem építettek. Azaz hiába írja ezt elő a törvény, önmagában kamionos parkoló is kevés van pl Németországban is, hát még szállás. Szóval szállás még kevesebb van, hát még olyan szállás ahol a kamiont biztonságban leteheted és nem lopják szét. Ezzel is burkoltan azt akarják elérni, hogy az unió keleti országainak fuvarozói szoruljanak kintebb, helyette a keleti sofőrök a nyugati cégeknél álljanak alkalmazásba. Így a nyugati cégek kevésbé szenvednek majd a sofőrhiánytól, mert lesz utánpótlás, és még a munkákat sem veszik el a keleti cégek tőlük.


Persze lehet mondani, hogy mert a Fidesz kormány így, a Fidesz kormány úgy. A helyzet az, hogy MSZP kormány alatt sem volt jobb a helyzet. Arról nem is beszélve, hogy a többi térségünkbeli ország sem tudja utolérni a nyugatot.


Őszintén, én nem tudom mi lenne a legjobb. Talán kiléptetném az országot az Unióból, csak az a baj, hogy akkor sem lenne jobb nekünk átlag embereknek, mert nem az ország építése menne, hanem a közvagyon szétlopása. ÉS ez politikai oldaltól függetlenül lenne így. Tök mindegy, hogy éppen a Fidesz, az MSZP vagy más lenne hatalmon. Láthattuk a rendszerváltás után, hogy szétloptak és tönkretettek mindent.

2020. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azzal egészíteném ki a mondandómat, hogy az írásomat szigorúan az ország szemszögéből nézve írtam. Az természetesen más, ha egyéni szemszögből nézzük, mert ha valaki tanul, az Unió miatt szabadabban tud Nyugat-Európában magasabb fizetésért kiteljesedni.
2020. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez az Unió jó is meg nem is (számunkra). Jelen pillanatban szerintem kevésbé jó, ugyanis a keleti országok az Unióba nem azért kellettek, mert meg akarnak minket segíteni, hanem mert egyrészt olcsó munkaerő vagyunk, másrészt piac is vagyunk."


Ez teljesen értelmet. A nyugati országoknak ilyen téren csak hátrány az unio.


Amúgy jelenleg ugy nézki a britek lemondtak a szavazati jogukról, és minden más marad a régi. Nem tünik okos döntésnek.

2020. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!