Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kedvező a Momentum...

Miért kedvező a Momentum politikája a fiatalok számára? Én fiatalként nem látok semmi olyat tőlük, ami nekem hasznomra válna.

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 16:46
1 2 3 4 5
 31/45 sörpocak ***** válasza:

"Vagy ha nem beszólás volt a szavazás intézményés hsz.-od, akkor végképp nem értem mi.



Arra reagálva csak viszont realista vagyok. "


Beszólás is volt, de nem azért, amit most ebben a hozzászólásban teljesen korrekten kifejtesz, hanem azért, mert azt éreztetted (/azt éreztem ki a soraidból), hogy a Momentumnak, mint pártnak hátszó szándékai vannak a MÁV megreformálásával és egyáltalán nem szempont az, hogy az tényleg jobban működjön.


A kivitelezhetőség és a szándék kifogásolása két különböző dolog, és a beszólásommal arra akartam utalni, hogy ha mindenkinél/mindenben rossz szándékot feltételezel, akkor tényleg nem érdemes foglalkozni semmivel sem.

2020. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

" hogy ha mindenkinél/mindenben rossz szándékot feltételezel, akkor tényleg nem érdemes foglalkozni semmivel sem."


Ezt teljesen korrektül látod, ilyen vagyok, és ezzel nem a momentumot akarom lehúzni, kb. random csoportra elmondanám random országban.

Azért amikor belefeletkezek a tennivalókba, akkor nem ez a pesszimizmus van elöttem. Így lehet akár teljes életet is elni.:)

2020. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 sörpocak ***** válasza:

"Azért amikor belefeletkezek a tennivalókba, akkor nem ez a pesszimizmus van elöttem. Így lehet akár teljes életet is elni.:)"


Nagyon igaz. Szeretek politikával foglalkozni, de ami itt megy az néha tényleg a főbelövés határához sodor. Ha a fiatalok kicsit is hasonlóan éreznek, akkor szerintem nem azért szavaznak a Momentumra, mert elhiszik, hogy olcsóbb lesz a MÁV, hanem mert megunták azt a sok sz"rságot, ami itt folyik.

Bár én pont nem vagyok ennek a pártnak a híve, mindig a szavazások előtti órákban/percekben döntöm el, hogy végül hova adom a voksom, de megtudom érteni, az ilyen embereket. Lehet én is boldogabb lennék, ha nem fáradnék ezzel.

2020. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Aki nem a dagadtan hülye orbán stadionista tolvaj politikáját folytatja az már szimpatikus.
2020. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Miért okoz a privatizáció áremelkedést, ha az állami szereplő mellé érkezik egy magánvállalkozó is?


Légyszi vezessétek le :)

2020. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

"

A te levezetésed alapján akkor a repülő olcsóbb mint az autó, mert kaptam decemberben akciós jegyet a wizz nél 17 euróért hannoverből pestre?



Meg nyilván az ember napi utazását az iv teszi ki berlinből Frankfurtba. :D



Hidd el, a legröbb ember, ahogy én is, 35 km-eket ingázik, és itt nekem jobban megérte az autó. Egyszer kellett munkából menni ennyit a szerelőhöz az autóért, 8 euró volt a jegy. Az 5liter benzin. V8 cal is 50 km, a diesellel meg majdnem 100.


Úgyhogy a frankfurti jegyár rohadtul hidegen hagy, attól nekem a napi bejárás nem lesz olcsóbb."


Persze, mert nyílván ha rendszeresen vonattal ingázol ugyanazon az útvonalon, akkor mindig jegyet veszel és nem bérletet igaz? :) Nézd meg, hogy mennyi a bérlet (+ ebből ugye mennyit támogat a munkahelyed, Magyarországon ez 86%) és utána lehet számolni, hogy anyagilag jobb-e az autó vagy sem ;)


A frankfurt-berlin pedig csak szemlétető példa volt, bármelyik másik útvonalra is megfelelő.

2020. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Továbbá érdemes lenne számolni az autó szervízköltségével,amortizációjával és máris igen magas szám jön ki.


Bárki nyugodtan kiszámolhatja, hogy mennyit költ összesen autóra 1 évben (üzemanyag,szervíz,biztosítás,értékcsökkenés stb), garantálom, hogy legalább 2 db éves MÁV VIP kártya kijön belőle.

2020. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

35 inkább megfordítanám a dolgot. Vezesd le te pontosan hogy miért kellene fordítva lenni.

Nekem csak a banki szektorban van némi összehasonlítási alapom. Állami banknál vagyok(legalábbis nagy rész van benne), és ez a bank a legolcsóbb még egy másikkal amit szintén az állam támogat. Olcsóságon értem a számlavezetési díjat stb. De az ingatlanhitel is messze a legkedvezőbb.

Cserébe néha vannak leépítések, összevonások, meg néha mentik őket.

Engem mint átlagfelhasználót nem érint.


Vannak viszont kisebb privát bankok, ott minden drágább. Vagy svájci privát hitelintézetek, ahol jóval magasabb a kamat.


Miért kéne máshol másképp lenni?

2020. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Persze, mert nyílván ha rendszeresen vonattal ingázol ugyanazon az útvonalon, akkor mindig jegyet veszel és nem bérletet igaz? :) Nézd meg, hogy mennyi a bérlet (+ ebből ugye mennyit támogat a munkahelyed, Magyarországon ez 86%) "


A leírt példám egy konkrét polda volt tavalyelöttröl, akkor csodálkoztam rá, hogy mennyire nem buli. Ráadásul az óránkénti vonattal nem vagyok elörébb, ha 8t-ól dolgozok, vagy négyig vagy éjfélig.


Nemrég váltottam, most kb 12km az ingázásom. 80 euró a bérlet. Ha egyesével venném a jegyet akkor igen duplája lenne. De ha most nem a V8-at veszem, hanem a dieselt, é legyen a fogysztása 7 liter mert rövid a táv. Az kb 500 km egy hónapban, 1.3 euróval számolva 45 euró.

A DB ad bizonyos cégeknél kedvezményt ha 1 évre veszek abo-t, akkor lenne kb 60 euró a bérlet, plusz a cég parkolóproblémákkal küszködik, így a cég is sdns hozzá 22 eurót, ha lemondok a parkolóról. Fogjuk rá, hogy ekkor egy árban lenne, és mßeg jßol is járnák, ha többet buszozgatnék mint a napi oda-vissza.


De valahogy nagyon kevesen vállalják ezt be.


A 86% támogatás nagyon bökezü. Nem gondoltam volna hogy ez létezik még, 12 éve így vonatoztam még.

2020. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

"

35 inkább megfordítanám a dolgot. Vezesd le te pontosan hogy miért kellene fordítva lenni.


Nekem csak a banki szektorban van némi összehasonlítási alapom. Állami banknál vagyok(legalábbis nagy rész van benne), és ez a bank a legolcsóbb még egy másikkal amit szintén az állam támogat. Olcsóságon értem a számlavezetési díjat stb. De az ingatlanhitel is messze a legkedvezőbb.


Cserébe néha vannak leépítések, összevonások, meg néha mentik őket.


Engem mint átlagfelhasználót nem érint.



Vannak viszont kisebb privát bankok, ott minden drágább. Vagy svájci privát hitelintézetek, ahol jóval magasabb a kamat.



Miért kéne máshol másképp lenni?


"


Pl. maradjunk a tömegközlekedésnél. Vajon miért nem indít már az állami busztársaság külföldre buszokat (volánbusz), és miért szervezi ki a szolgáltatást a magánkézben lévő flixbusnak? :)

2020. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!