A Momentum mit csinált Pest megyében, hogy ilyen kirobbanó 19,62%-ot (83.786 szavazat) támogatottságot ért ott el?
A Momentum a 2019-es önkormányzati választáson:
- Pest megyében 19,62%-ot (83.786 szavazat) ért el, ezzel megkérdőjelezhetetlenül a legerősebb ellenzéki párt lett a megyében; 5%-ot vert a DK-ra, 10%-ot a Jobbikra, 15%-ot (!) az MSZP-re (sőt ez a 19,62%-os eredmény jobb mint a 2014-ben a legerősebb ellenzéki erő: a Jobbik 2014-es Pest megyei eredménye /Jobbik2014: 18,24%, 68.381 szavazat/)
Mi történt itt a párttal - hogy ilyen brutális eredményt értek itt el, mert a 2. erősebb megyéjükben Győr-Moson-Sopronban "csak" 11,89%-ot ért el a Momentum?
Pest megyében ennyire sok kozmopolita értelmiségi, liberális, pályakezdő fiatal vagy egyetemista él (a közvélemény-kutatók szerint ezek a társadalmi csoportok jelentik a Momentum fő támogatói körét), vagy esetleg itt nagyon szervezettek és erősen jelen vannak a Pest megyei (kis)falvakban is?
Futtatott párt!
Más alternatíva nincs mert a nagytestvér (Fidesz) nem engedi hogy legyen... ennyi!
Ahhoz, hogy közismert tolvajok, csalók, hazugok és hazaárulók és egyéb bitangok között sikeres legyél elég semmit sem csinálni - és már sokat tettél.
Szóval az is nagy szó, ha valaki nem tesz semmi negatívat. Mindenki azt szeretné már, hogy a hazának ne legyen kára. Nos, elég meredek, hogy a haza jutott eszembe a Momentumról...
»erősen jelen vannak a Pest megyei (kis)falvakban is?« kérdés 2020-01-05 16:33
Na! Ne!
• Pest megyében a 10-ezer, vagy kevesebb lakosú településeken a MOMENTUM 1, azaz egy, polgármester-jelölt jelölő szervezete volt, az övé sem önállóan.
Összevetésül: a megyében ekkora településeken 350 polgármester-jelölt indult.
• Pest megyében a 10-ezer, vagy kevesebb lakosú településeken a MOMENTUM 11 egyéni listás jelölt jelölő szervezete volt (azaz, helyi önkormányzati képviselő jelöltté; 10-e lakos az a határ, amíg nincsenek egyéni választókerületek, és így egyéni választókerületi jelöltek sem); a 11-ből csak 4 esetén volt önálló jelölő szervezet.
Összevetésül: a megyében ekkora településeken 2120 egyéni listás képviselőjelölt indult.
És, hogy ezek még mennyire nem (kis)falvak: Magyarország 3155 településéből 3008 ekkora.
(Még legfeljebb 3-ezer lakosú településből is 2679 van; és legfeljebb ezer lakosúból is 1759; legfeljebb 500 lakosúból is 1081.)
Az erősségük Budapest és agglomerációja; ez látszik a kiugró eredményükből is. De, országgyűlési képviselő választáson ez nagyon nem nyerő.
Megnéztem az őszi önkormányzati választáson a megyékben elért százalékok szórását. A DK és az MSZP estén ezredre azonos, a JOBBIK-nál egy ezreddel kisebb; azaz, azonosak. A MOMENTUM esetén a szórás 60%-kal nagyobb, mint az övéké. És a DK a jóval egyenletesebb eloszlással, országos összesítésben 16%-kal több szavazatot kapott a megyei listáira.
Az országban 106 országgyűlési egyéni választókerület van, eléggé egyforma választópolgár számmal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!