Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mészáros Lörincz valójában...

Mészáros Lörincz valójában nem is kártékony számunkra?

Figyelt kérdés

Folyamatosan olvasni a balliberális médiagyárakban Mészáros Lőrincz projektjeiről, mint a korrupció szinonímájáról. Tulajdonképpen mára csak az eszerepel a hírekben, hogy M.L elnyert egy pályázatot és ez autómatikusan egy "korrupció"-s hírként szerepel a médiában. Mintha egy sikeres pályázat önmagában korrupciót jelentene. Gondoltál már arra, miért nem nevezi a francia média korrupciónak ha a saját autótenderüket egy hazai cég nyeri el ? Minden nyugati országban hazai cégek nyernek ilyen tendereken, mert a polgárok tudják, hogy az a jó a nemzetnek, amikor hazai cégek nyernek.Mégsincs tele a média német,francia,angol honban korrupciós hírektől tele. Vajon miért csak nálunk alakult ez így ki?


Utánagondoltam, milyen közvetlen hatása van annak, ha hazai tulajdonú cég kezébe kerülnek az ország dolgai. Rájöttem, hogy az általánosan elfogadottal ellentétbe nagyon kedvező hatásúak a lakosság egészére


Szerintem :


1 - Amióta állami tulajdonban vannak a rezsiszolgáltatások a víz, villany, csatorna, fűtés azóta sokkal olcsóbban adják ezeket a szolgáltatásokat. Míg a balliberális kormányok alatt folyamatosan emelkedtek ezek árai, későbbi Orbán kormány alatt jelentősen csökkent a rezsi.


a) igen, akkor is növekedett a villany, gáz fogyasztói ára, amikor a világpiaci csökkent. Egyszerűen azért, mert az ezeket szolgáltató multik monolpolhelyzetbe voltak és annyiért adták amennyiért akarták és lapátolták ki az országból ezt a hatalmas pénzt. Ma jóval kevesebbet fizetünk a rezsiért és amit fizetsz az is a mi gazdaságunkat pörgeti.


2 - Ha magyar cég tulajdonában vannak szolgáltatások, akkor egy válság esetén nem fognak elsősorban elbocsájtani. Ismert hogy egy multi a válság beköszöntével elsősorban külföldről bocsájt el, pl tőlünk. Mivel saját országuk lakossága priotitást élvez


3 - Hazai cég az államkasszába adózik, ide fizet mindent.Míg a multik 5000 milliárdos vissza nem térítendő állami támogatásokat kapnak, amiből ingyen élben 6 évig majd elmennek vagy jelentős elbocsájtásokkal növelik hozamuk, addig egy hazai cég a nemzeti gazdaságot pörgeti ami így mindannyiunk életére kedvezően visszahat.


4 - Egy hazai cég sokkal barátságosabb munkakörülményeket biztosít a hazai munkavállalóknak. Egy multi a legolcsóbb alvállalkozóknak adja a megbízást, anélkül hogy megnézné hogy el tudják.e végezni a feladatot. Ott volt annak a hídnak az esete is, amikor az alvállalkozókat nem fizették ki és családok mentek tönkre, öngyílkosok lettek sokan. Nem is sorolom ezeket az eseteket. M.L esetében volt ilyen ? Mégis korrupcióként ég bele az emberek tudatába, míg a korábbi esetek a követendő liberális demokráciaként van aposztrofálva. Vajon miért van ez?


2019. nov. 26. 12:03
1 2 3 4 5
 11/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

"Ismert hogy egy multi a válság beköszöntével elsősorban külföldről bocsájt el, pl tőlünk."


Ezt pedig vesd össze egy mai hírrel:

[link]

2019. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
88%

Bah..


1. Egyáltalán nem csökkent jelentősen a rezsi, az átlag fogyasztónak párszáz forinttal esetleg, azt nem nagyon érzi meg. Akiknek jelentősebb mértékben csökkent ezáltal, azok meg nem szorultak erre rá eddig sem, és nem szorulnak a jövőben sem. Ezzel egyidőben lényegében megszűntek a célzott támogatások a rászorulóknak (vagy központi rezsicsökk, kuss), valamint ez kicsit sem ellensúlyoza pl. azt a „brutális” élelmiszer áramelkedést, ami - nem a kormány hibájából, de - van.


Amúgy a államosítás semmit nem pörget meg, hatékonyabb nem lett, a szolgáltatás színvonala pedig nem emelkedett.


A közmű szolgáltatások állami kézben tartása természetesen stratégiailag (nemzetbiztonsági, hogy mást ne mondjak) alapvetően helyes, az energiaszektor, vagy a vasúthálózat külföldre játszása mindenképpen kockázatos, nem is helyeslem, de nem vagyok arról meggyőződve, hogy most jó kezekben van..


2. Dehogyisnem, miért gondolkodna a magyar tőkés másképp', mint a nem magyar tőkés? Nagyon-nagyon naív a gondolat.


3. Az államkasszába?! Nagyvállalkozóink onnan vesznek ki, nem oda pakolnak.. amit meg mégis vissza kellene adózni, azt szépen, ahogy a külföldi multi offshore-ba, TAO-ba, mittudoménmibe tünteti el. Btw. melyik nagyobb multi vonult ki az elmúlt 6-10 évben Magyarországról?


4. Hehe.. az én esetemben ez mondjuk éppen igaz is, de korántsem általános, a munkakörnyezet, a feltételek és a bérezés semmilyen kimutatható összefüggésben nincs azzal, hogy a munkáltatód magyar, vagy sem.

2019. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
96%
Hát persze hogy nem ő egy aranyember. Mindenről Soros tehet.
2019. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
22%
Kiiitérdeekeeeel ML? Mindegyik meg van véve kilóra! Az összes fa*sszopó politikus egy báb. Egy senki! És az lesz amit a világ nagyjai akarnak! Pl egy 3.Vh! Az nem aggasztóbb??
2022. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
29%
#14 nem igazán. Ha nem a 3. Vh végez velünk, akkor a klímaváltozás, amire egyébként nagyobb is az esély.
2022. ápr. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%

A négyes ponton nagyot röghögtem... :D Figy, én dolgoztam magyarnál meg multinál is. Multinál sokkal jobban éreztem magam, sokkal jobb volt a légkör, lendületesebb a meló, jobbak a juttatások és gyakoribb és jobb a csapatépítés. Meg a fizu is jobb, és időben jön. De, nyilván...


Az egyes pont: szerinted ki fizeti a rezsicsökkentést? Segítek, te magad. Az egykulcsos adódból, amit a minimálbérre is be kell fizetned. A 27%-os áfából, az összes, végül rád háruló szektoriális és különadókból. Nincs ingyenebéd, kifizeted, csak nem a számlán találkozol a rögvalósággal, hanem elmaszatolják előtted. Ja, igen, azt is te fizeted az adódból, hogy valaki télen is fűti a medencéjét. Persze, ez mostanra árnyaltabb, mert kiderült, hogy nem fenntartható a rendszer.


Cserébe a közművállalatoknak nem maradt pénzük fejleszteni, mert még a keveset, ami marad, azt is lefölözi az állam a közművezetékek adóján keresztül. Eredmény? Pl. le kell állítani a napelempályázatos rendszert, mert a fejlesztések és felújítások hiánya miatt a rendszer nincs rendesen felkészítve rá.


A magyar cégek ugyanúgy elbocsátanak, sőt. Nyilván, egy gyár, aki kölcsönzött munkaerőt alkalmaz, hamarabb leépít. De a multi nem csak az Audi, a Merci, a Flextronics, Lidl, Aldi és társaik, hanem számtalan más nemzetközi cég is dolgozik Magyarországon, akik viszont igyekeznek a nehezebb időben is megtartani a munkavállalóikat, pusztán, mert értékes a szaktudások. Ja, igen: ezért bullshit és veszélyes a "munkaalapú" társadalom a tudásalapúnál. A szalag mellől hamarabb kidobdnak, mert kb egy óra alatt be lehet tanítani az új biorobotot, de pl. egy IT cég vagy üzleti elemző cég munkatársa, vagy banki alkalmazó negyed-fél éves befektetés, persze, hogy jobban megőrzi a multi, akinek tőkéje is több szokott lenni, amit ilyen célra elégethet.


A multi szerinted hova fizeti az alkalmazottak után fizetendő kötelezőket? A multi alkalmazottja hova fizet SZJA-t, járulékokat, ÁFÁt és egyéb adókat? Hol költi el a fizetését? Mind itthon, és amivel az itthoni gazdaságot pörgeti. Megjegyzem, az, hogy Mészáros Lőrincz kezére játszanak pályázatokat, ugyanúgy a te zsebedből veszi ki a pénzt.


Ráadásul a Mészáros kezébe összehordott vagyon láthatóan nem életképes a nemzetközi piacokon. Emiatt a legkárosabb: élősködőként elszívja a levegőt a kicsik és közepesek elől. Az uram-bátyám rendszer, ezt vésd az eszedbe, mindig impotens pöffetegeket nevel. Versenyre és tudásra van szükség.


Van egy könyv, ami a Sony történetéről szól. Nem friss, kb. a '80-as '90-es években íródott, és Sony és Japán második világháború utáni gazdasági felemelkedéséről szól. A titok nagyon egyszerű: a japánok otthon gyilkos versenyben voltak egymással, de ennek ellenére is bizalommal voltak egymás iránt az üzletben. A nemzetközi piacra már csak a kemény versenyt túlélő vállalatok léptek ki. Szerintem itthon is erre van szükség, más utat nem látok. A rendszerszintű korrupció, és a dagadtra hízlalt mészárosok viszont épp ellenkező hatást érnek el, egyszerűen megölik a hazai versenyt, és közel lehetetlenné teszik, hogy erős, magyar, exportálni képes vállalkozások jöjjenek létre.

2023. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
52%
Lőrincz???
2023. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már Lőrincz nagyon ostoba ember nyilván megmondják neki mit csináljon a közpénzel, szóval ő nem árt senkinek max a Fidesz ami még mondja neki mire költcsön
2023. ápr. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tipikus példája vagy annak, hogy akinek az internet nem abban segít, hogy tájékozódjon, hanem hogy érveket találjon a kész vélelményéhez.


1. Rezsi és Mészáros. Nem sok közük volt egymáshoz, de ahol igen, ott rosszul jártunk. Mátrai erőmű: Mészáros megvette 5,9 milliárdért (az államnak akkor nem kellett), kivett a veszteséges cégből egy csomó osztalékot, majd eladta az államnak 17,4 milliárdért. Ha az állam rossz üzletet köt, a másik oldalon valahogy mindig Mészáros (vagy valamelyik másik stróman) van. Ne úgy tedd fel a kérdést, hogy "Lopjon inkább a Strabag?", mert valóban az a dilemma, hogy kell-e nekünk egy másfajta kormány, amelyik nem magánosítja a közpénzt?

A másik téma, ahol Mészáros és a rezsi együtt említhatő, hogy Lölö áramszolgáltatót vett. Erre mi történt? Rögtön megemelkedtek a rendszerhasználati díjak. Mivel a lakossági rezsicsökkentés szavazatfogó horog a közgazdasághoz nem értő tömegeknek, az ár nem nőtt, hanem az arányok módosultak, így az áram ára nettó 12,13 forintról 5,11 forintra csökkent, ami abszurd. Jövőre, akinek napeleme van, az nyáron majd 5,11 Ft/kWh áron termel be a rendszerbe, amit télen 42 vagy 160 Ft-os áron visszavásárolhat. Lényeg, hogy Lölö jól járjon.


Tágan értelmezve az autópályadíj is rezsi kategória. 35 évig Lölö (és Szíj) kapja az összes autópálya-díjat, cserébe üzemeltet és épít, amit épít.


Ezek az erős összefonódások a maffiaállam fennmaradását segítik: a pártok költségvetését csökkentik, meg az infláció is csökkenti, innen kezdve akinek pénz kell választási marketingre, az az oligarháktól kap bőven, cserébe ők maradnak oligarhák.

2023. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 kék pancake ***** válasza:
100%

Lölő Nagyúr egy Istenáldása nekünk alattvalóknak, ezt mindenki tudja.


"Ezt miből számolta ki? Matematikus ön?" - kedvencem

2023. ápr. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!