Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestieknek tényleg...

A budapestieknek tényleg annyi a prioritás, hogy ne épüljenek stadionok?

Figyelt kérdés
Ennyi a fő cél?
2019. nov. 25. 20:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

9


Ha ezeknek a 4 osztályosoknak lenne egy kicsi közgazdaság tudásuk, értenék, hogy a beruházások (bármilyen) hajtják a gazdaságot mert hatásuk kigyűrűzik a gazdaság más szegmenseire is.

2019. nov. 25. 22:19
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Mészáros meg biztos otthon tojja az aranytojásokat, abból lett a semmiből a leggazdagabbak egyike a világon (igen, a VILÁGON), 5-6 év alatt, úgy hogy semmihez sem ért és semmi nem köthető a nevéhez. Kérdező, kicsit agyalj még hogy hogyan tudnád hihetőbben visszaböfögni a kormánypropagandát.

Tudom, az lesz a következő hogy ha bizonyítani tudom a lopást tegyek bejelentést. Nézzük csak: tehetek bejelentést a vér fideszes Pintér vezette rendőrségen, a kézivezérelt Fidesz-katona Polt vezette ügyészségen, vagy a Fidesz-kegyenc Handó vezette bíróságon. Nem is tudom melyikre menjek előbb... Az ugye megvan hogy Orbán vejének az ELIOS-közvilágításos sikkasztásos ügyét konkrétan 13 ezer oldalnyi banki bizonylat és egyéb dokumentum bizonyította? Csak a "független" legfőbb ügyész egy mozdualttal leseperte mind az asztaláról, mégsem fog Orbán veje ellen nyomozni, annyit lop amennyit akar. Mészáros dettó. De fura hogy egy villanyoszlopot sem tudnak úgy felállítani hogy ne kerüljön a végére 20-szor annyiba mint eredetileg tervben volt, vajon miért? Ennek ellenére valamiért mégis megnyerik a tendert, mikor már a pályázatuk is mindig többszöröse a többi jelentkezőének (ne már ha van több jelentkező, mostanság már eleve csak Mészárosnak írják ki a tendereket is). Nézz utána mennyi volt eredetileg a vizes VB tervezett költsége és mennyi lett a vége (ami még azután is súlyos százmilliókba volt hogy már régen véget ért az esemény).

Lehet játszani a hülyét, a vakot meg a süketet, lehet úgy tenni mintha itt minden rendben lenne, a valóság az hogy Írországtól az USA-ig az egész világ tudja hogy milyen elképesztő korrupciófészek lett ebből az országból.

Ha már mindenképpen lopni akarnak, lopjanak inkább a kórházépítésekből, azoknak legalább lenne haszna, mert az összes károkozásnak a tetejébe a retkes stadionoknak még annyi haszna sincs mint egy yachtkikötőnek a Tokaji hegy tetején. Nem elég hogy herdálják az adófizetők pénzét, még a tetejébe hülyeségekre herdálják, mert Orbánnak meg Csányinak a foci a hobbija, hát menjen rá az ország költségvetése, így megy ez egy echte demokráciában nemde?

Ti bezzeg de tudjátok mondani a rohadt 4-es metrót lassan 20 év után is. Ha Orbán is csak annyit pocsékolt volna el mint amibe az a metró került (ráadásul annak még valami haszna is lett)...

Na jó, nem etetem tovább a fidelitasos trollt.

2019. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen. Utálom a focit, golfozni szeretek.
2019. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 hollófernyiges ***** válasza:
75%

"hatásuk kigyűrűzik a gazdaság más szegmenseire is."


Leginkább az offshore számlákra gyűrűzik. Az a pénz (a mi pénzünk, tegyük hozzá, amit egy működő ország menedzselésére dobtunk össze) nem olyan hogy vagy építkezel belőle vagy elvész, azt bármire fordítod, pl az egészségügy, oktatás, közösségi közlekedés, megújuló energia, ugyanúgy az országban marad és továbbgyűrűzik. Csak az építőipar ebből a szempontból egyszerű, egyszer megépíted alaposan túlárazva, a felét zsebre rakod és nincs vele több gondod, tartsák fenn mások.

2019. nov. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Milyen súlyos vádak? Az összes stadion az utóbbi években több milliárddal megdrágult, az eredeti tervhez képest. A puskás 150 milliárddal lett több, mire elkészült.

Szerinted ezek a plusz pénzek hova mennek? Mivel látszatja nincs, nem lesz nagyobb, felszereltebb, mint az eredeti tervekben volt.

Én nem mondom, hogy személyesen Orbán Viktor lopja el a plusz pénzeket. De az biztos, hogy nem kéne ellenőrizetlenül ekkora giga beruházásokba vágni, amik ráadásul nem is létszükségletek.

Valjuk be, hogy azért rengeteg fontosabb dolog van a stadionoknàl. És most nem csak az egészségügyről és az oktatasrol beszélek.

Tegyék rendbe a magyar utakat pl, legyen normális tomegkozlekedesünk, legyen használható a MÁV és a volán pl vidéken is.

Tegyék rendbe a közalkalmazottak bérét, építsenek bérlakásokat a fiataloknak stb.

Annyi mindenre lehetne költeni stadion helyett.

Egyszerűen elege van már az orszagnak abból, hogy csak ezek épülnek gomba módra az elmúlt 10 évben. A megyénkben nálunk legutolsó falunak is van több ezres stadionja. Úgy, hogy háziorvos ellátás már nincs és a tömegközlekedes is elesett..

Budapesten nyilván vannak még fontos dolgok, de ez is az. Felesleges, soha meg nem terülo pénzszórás

2019. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
24%

Minden országban, minden nagy projekt megdrágult, nézzétek Csaba berlini repülőteret, 2006 óta épül, már 300% árban, a 2012-es majdnem átadáskor még 145ezer tételes hibalista volt, de '22-re fix, hogy átadják. 🙃

Az egyik kihirdetett cél ez volt, de a stadionok maradnak, a kórházépíés fog leállni.

2019. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenzéknek soha semmi nem jó, mert ők az ellenzék. Ezt már megtanulhattuk volna. :) Én már szinte meg sem hallom, amikor stadionokat emlegetnek. Érdekes módon azt nem propagálták annyira anno, amikor megszüntették a 13. havi béreket, az ünnepek előtt kézhez kapott prémiumokat, meg még sorolhatnám. Ja, és ki is volt az, aki 2009-ben bedöntötte gazdaságilag az országot, aztán mosta kezeit, és lemondott? Segitek, Gy-vel kezdődik a neve, és Urcsánnyal végződik... Addig örüljünk, amíg - állítólag - stadionokat lopnak, meg térkövet, amivel felújították közel 10 év alatt a városaink nagy részét, mert ha az ellenzék kerülne hatalomra, a hajamat is fognám, nehogy azt is ellopják.
2019. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%

# 17

az ugye megvan, hogy aki orbánt utálja az nem lesz automatikusan gyurcsányista?


Ha az egyik lop, akkor a másiknak is szabad?


Én inkább egy harmadikat választanék (már szinte bárkit, csak ne ez a kettő legyen).

2019. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18


Orbánnal kétségtelenül jók (sokkal jobban mint Gyuszival) az ország gazdasági mutatói. Államadósság csökken, GDP éllovas az EU-ban, bérek növekednek, munkanélküliség csökken. Ezek vitathatatlan tények, az Eurostat adatain alapszanak.


Ezen kívül javul az ország infrastruktúrája is és a külpolitikában is tökösebbek vagyunk jóval, nem csak bólogatunk hanem tényezőként tartanak számon akiket figyelembe kell venni a döntések meghozatala előtt.


A honvédelem is modernizálódik.


Összefoglalva ennyi, de szerintem még az is pozitívum, hogy valamennyire a nemzeti identitást, büszkeséget vissza próbálják adni a magukat szégyellő, kishitű magyaroknak.


Ugyanakkor a családokat, gyerevállalást támogatják. Ezekben én nem látok rossz dolgot. Tényleg elvakult Orbán gyűlölőnek kell lenned ahhoz, hogy ezeket ne vedd észre.

2019. nov. 27. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!