Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a budapestieknek elvileg...

Ha a budapestieknek elvileg van pénzük, akkor miért csöves bort isznak a legtöbben a gazdag kerületekben is?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom azt, hogy Budapest mennyire fejlett az ország többi részéhez képest, meg össze sem lehet hasonlítani vidékkel, annyival jobban élnek ott az emberek. Annyival magasabbak a bérek meg a GDP meg minden. De akkor ez miért nem látszik meg a fogyasztási szokásokon?

Végigjártam a leggazdagabb kerületeket, az V. I. II. és XII. kerületi kis és nagyáruházakat egyaránt. Döbbenetes dologra lettem figyelmes: mindenhol a legolcsóbb 529 forintos 2 literes csöves bor fogyott a legjobban. Meg azon kívül még esetleg a 399 forintos üveges bor is, de ami már ennél drágább árkategóriában volt pl. 599-699 forint, azokból már szinte semmi, 1-2 darab hiányzott a helyéről. Az igénytelen alja borokból meg alig volt, úgy elkapkodták. És ez nem csak a piákra igaz, hanem általánosságban minden élelmiszerre, mindenből a legolcsóbbat veszik. Mindezt a 4 leggazdagabb kerültben. Akkor milyen lehet a helyzet Kőbányán vagy Káposztásmegyeren?

Kérdem én, ha egyszer annyira oda vannak, hogy Budapesten mennyi pénz van, és az mennyire más, akkor miért okádék csöves bort isznak az emberek ott is? Ha nekem lenne pénzem, én nem Cimbora, Bástya, Vendégváró tájbort innék...


2019. okt. 17. 20:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Van rokonom a V.kerületben és egyáltalán nem gazdag viszont ismerősöm is kőbányán aki eléggé tehetős de szerintem azért mert csak azért veszik hogy "valami legyen"
2019. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Ha valaki ott él még nem jómódú autómatikusan.
2019. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
Lemaradt hogy pl van fenn rokon család. Életükben jól éltek adót nem fizettek. Most hogy nyugdíjasok az öreg 70 felett biztonsági őrködik hogy éhen ne haljanak.
2019. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szakértői elemzést megint...


Tehát ha én a 95Ft-os penny kólát iszom és nem a négyszer olyan drága Coca-Colát, akkor csóró vagyok?

Nem, csak nem költök arra gyakorlatilag semmivel nem jobb.

2019. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed hogy azok az olcsóbb borok fogynak jobban?

Szerintem csak annyi van mögötte, hogy az üzlet jobban figyel arra hogy azok a polcok mindig fel legyenek töltve ahol drágább dolgok vannak, mert azokat olyanok keresik akik érzékenyebben a látványra is. Aki kannás bort vesz annak mindegy hogy hogy néz ki a környezete, nem megy máshová vásárolni csak mert nem olyan "csecse", dizájnos. Aki viszont minőségi italt keres annak szúrhatja a szemét ha üresek a polcok, rendezetlen az árukészlet - így a boltok az árufeltöltőket ezekre a feladatokra irányítják.

Amúgy igaza van az előttem írónak, nem feltétlenül kapsz jobbat attól mert drágább. ha nem ismered a borokat akkor simán kiadhatsz ezreket is vacakért és vehetsz olcsóbban nagyon jó, minőségi bort ha tudod honnan, milyen évjáratból, melyik pincészetből kell venni. Persze a kannás bor soha nem esik ebbe a kategóriába, az ára alapján kétségeim vannak hogy azok borok vagy csak a "bor jellegű ital" kategóriába gyártott valamik.

2019. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Olyan árérzékeny a magyar, mintha a harmadik világban élne.
2019. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Tehát ha én a 95Ft-os penny kólát iszom és nem a négyszer olyan drága Coca-Colát, akkor csóró vagyok?"

Hát bizony ám, méghozzá kő keményen, mélyszegény csóró. Legalábbis ha Európai és nem Afrikai volumenekben gondolkozunk. De még egy bantu néger is issza a Coca Colát de mind1.

Egyszerűen beszarás, hogy még ezt is megpróbáljátok kimagyarázni, hogy a csöves bort azért isszák, mert "okosak". Érdekes, ahol tényleg jólét van, nem csak propaganda kamu jólét olyan helyeken az emberek nem filléreskednek a kaján, és nem esznek, isznak szemetet, húgyot.

Az átlag francia meg a svájci nem csöves bort iszik esténként a vacsorához... hanem bontanak egy jó drága de nagyon jó minőségű márkás bort.

2019. okt. 17. 22:35
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
Ha eddig bárkiben kérdés volt, hogy troll vagy-e, most adtál egy határozott igen választ. :-)
2019. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

"nem esznek, isznak szemetet, húgyot."


Aki nem akar szemetet inni az eleve semmilyen bort nem iszik. Hanem valami olyasmit, ami egészséges és nem májpusztító szarokkal tömi magát. Most teljesen mindegy, hogy 400 vagy 40000 forintos bortól alakul ki a májzsugor. Mondjuk a tehetősnek annyival könnyebb dolga van, ha már kialakul a rák, akkor ki tudja fizetni az utat Svájcba az eutanázia programnak. A csóró meg kiszenved a kórházban.

2019. okt. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

#9 Te nagyon el vagy tévedve a borivást illetően. Nem lesz tőle sem májzsugor sem más. HA mértékkel és minőséget fogyasztanak.

Ha akarod percek alatt be tudom neked bizonyítani mennyire halálos a szervezetre a brokkoli vagy hogy miképpen is pusztítják el magukat akik vegetáriánusok. Hazugság lesz? Igen. De csak annyira mint amit te leírtál a borról az előbb.

2019. okt. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!