Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a budapestieknek elvileg...

Ha a budapestieknek elvileg van pénzük, akkor miért csöves bort isznak a legtöbben a gazdag kerületekben is?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom azt, hogy Budapest mennyire fejlett az ország többi részéhez képest, meg össze sem lehet hasonlítani vidékkel, annyival jobban élnek ott az emberek. Annyival magasabbak a bérek meg a GDP meg minden. De akkor ez miért nem látszik meg a fogyasztási szokásokon?

Végigjártam a leggazdagabb kerületeket, az V. I. II. és XII. kerületi kis és nagyáruházakat egyaránt. Döbbenetes dologra lettem figyelmes: mindenhol a legolcsóbb 529 forintos 2 literes csöves bor fogyott a legjobban. Meg azon kívül még esetleg a 399 forintos üveges bor is, de ami már ennél drágább árkategóriában volt pl. 599-699 forint, azokból már szinte semmi, 1-2 darab hiányzott a helyéről. Az igénytelen alja borokból meg alig volt, úgy elkapkodták. És ez nem csak a piákra igaz, hanem általánosságban minden élelmiszerre, mindenből a legolcsóbbat veszik. Mindezt a 4 leggazdagabb kerültben. Akkor milyen lehet a helyzet Kőbányán vagy Káposztásmegyeren?

Kérdem én, ha egyszer annyira oda vannak, hogy Budapesten mennyi pénz van, és az mennyire más, akkor miért okádék csöves bort isznak az emberek ott is? Ha nekem lenne pénzem, én nem Cimbora, Bástya, Vendégváró tájbort innék...


2019. okt. 17. 20:35
1 2
 11/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Hát bizony ám, méghozzá kő keményen, mélyszegény csóró. Legalábbis ha Európai és nem Afrikai volumenekben gondolkozunk. De még egy bantu néger is issza a Coca Colát de mind1."


Nem attól lesz valaki gazdag vagy szegény, hogy mit fogyaszt. Úgyhogy hiába vedeled a Coca-Colát, attól még gazdag nem lett senki. Sőt...

2019. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

10. Teljesen mindegy mennyit iszol, az alkohol méreg. Mértékkel is méreg marad és önpusztító, aki fogyasztja. Nem vagyok kíváncsi alkoholisták mentegetőző eszmefuttatásaira. Volt belőle elég már itthon.

Wiki: "Az alkohol az egészen minimális mennyiségtől eltekintve egy azonnali mérgezési tüneteket és hosszú távon visszafordíthatatlan egészségkárosodást okozó méreg."

Attól még, hogy nem olyan gyorsan hat, mint a metil-alkohol, méreg marad. Amit alakik önként és dalolva visznek a szervezetükbe teljesen ostoba módon, ráadásul a kultúra részévé is tették. És ugyanez a faj akar uralkodni a bolygón, meg meghódítani a világűrt. No comment.

2019. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
*v
2019. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én most hallom először, hogy a budapestieknek van pénzük, ennek örömére iszom is egy bort...
2019. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!