Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánypárt gyakorolhat-e...

A kormánypárt gyakorolhat-e minden hatalmat vagy nem?

Figyelt kérdés

Találtam egy érdekes részt az alkotmányban.

"A pártok közhatalmat közvetlenül nem gyakorolhatnak. Ennek megfelelően egyetlen párt sem irányíthat semmiféle állami szervet. A pártok és a közhatalom szétválasztása érdekében a törvény határozza meg azokat a tisztségeket, közhivatalokat, amelyeket a párt tagja vagy tisztségviselője nem tölthet be."

Az alkotmány alapján tehát milyen jogon irányítja a Fidesz a rendőrséget, és milyen jogon cseréli le a hivatalokban dolgozókat?


2010. júl. 17. 21:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező:


"Az alkotmány alapján tehát milyen jogon irányítja a Fidesz a rendőrséget, és milyen jogon cseréli le a hivatalokban dolgozókat?"


A rendőrséget a kormány irányítja. A kormányt a miniszterelnök. A miniszterelnök fideszes. Mégpedig azért, mert a Fidesz nyerte a választást. Ezek olyan evidenciák, hogy egy ötéves is tudja őket.


Érdekes, hogy az előző kormány idején nem záporoztak a kérdések, hogy "úristen, a kormány beleszól az ország működésébe, ezek szerint MSZP-diktatúra van?" és más hasonló baromságok.


Demokrácia van, a kormány nem független a parlamenttől, a parlamentben pártok vannak, vagyis a kormányzás nem pártfüggetlen. Ez nem tegnap óta van így, hanem minden demokráciában így van. Aki ebbe nem bír belenyugodni, az menjen el egy nem demokratikus országba, mondjuk Kubába.


Fel kellene fogni, hogy attól, hogy nem a kedvenc MSZP-tek van kormányon, még nincs diktatúra, nincs világvége, nem fog senki agyonlőni titeket, Recskre sem küld senki bányászni (azt az MSZP elődpártja csinálta csupán).

2010. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az alkotmányt is bármikor kicserélhetik. Remélem, ki is fogják, de nem fogják belebetonozni a saját hatalmukat.
2010. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%

" a Gyurcsány korszak alatt is így volt, és nem is tudom miért akkoriban ezzel nem foglalkozott senki."


Hol volt ott 2/3? A Fidesz nem szavazott meg sok törvényt! Még ezt se tudod?

2010. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Amit idéztél, annak a mai politikai helyzetben nincs jelentősége, ma már inkább csak egy történelmi emlék. A rendszerváltás előtti időszakra utal, amikor is az állami szervek, a hivatalok közvetlen pártirányítás alatt álltak, azaz az MSZMP gyakorolt pl. egyetértési jogot a vezetők kinevezésénél és a fontosabb döntéseknél. Ma nem egy párt (FIDESZ) irányítja a végrehajtó hatalmat, hanem a Kormány, ami persze a FIDESZ-ből áll, de itt van jelentősége annak, hogy nem pártként irányítanak, mert akkor nem kellene őket megválasztani, hanem megválasztott kormányként. És ez így rendben van az alkotmány szempontjából is.


Én a FIDESZ-kormány működését inkább az alkotmány 2. § (3) bekezdése szempontjából tartom problémásnak. E szerint senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom kizárólagos birtoklására. Ez már nem csak a pártokra, hanem mindenkire, így a kormányra is vonatkozik. A kétharmados többség olyan visszaélésszerű alkalmazása, amit ma a FIDESZ csinál a kinevezésekkel, az intézmények függetlenségének teljes felszámolásával, minden állami szerv és hatalmi ág, valamint a média és más társadalmi szervek maga alá rendelésével, szerintem kimeríti a hatalom kizárólagos birtoklását, illetve az erre való törekvést, és ennyiben alkotmányellenes. De különösebb jelentősége ennek sincs, mert a FIDESZ ma kizárólagos alkotmányozó hatalom, ha bármi nem tetszik nekik az alkotmányban, egyszerűen módosítják.

2010. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
11%

"nincs diktatúra"


Te normálisnak tartod 30 év munka után a két hónapot?

2010. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

""A rendőrséget a kormány irányítja. A kormányt a miniszterelnök. A miniszterelnök fideszes. Mégpedig azért, mert a Fidesz nyerte a választást. Ezek olyan evidenciák, hogy egy ötéves is tudja őket.



Te nagyon ostoba vagy!


A hatalmiágak szétválasztása a minimum egy demokráciában.

A törvény hozás, a betartatás, és a benem tartók kontrolálása, a 3 törvényekkel kapcsolatos hatalmi ág.

A kormány, a rendőrség és a bíróság.

Ezek ha összefolynak vége a demokráciának.

És most nem osszefolyni látszik, hanem a paravánok mögött egy katyvasszá alakúlni, aminek csak egy célja van.


A Fideszes tejhatalom.

2010. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyok és nem is voltam soha MSZP-s.

De még nincs teljes Fidesz diktatúra,de már nem sok kell hozzá.

A 2/3 birtokában bármyilyen törvényt és az Alkotmányt is úgy változtathatja meg,ahogy akarja.

Persze azt állítja,hogy a Parlament dönt,de ez csak porhintés. Az ellenzéknek semmi beleszólása nincs a dolgokba,és a legtöbbször meg sem kérdezik őket. Ha mégis,akkor sem veszik figyelembe.

A jelenlegi Alkotmány szerint azokat a törvényjavaslatokat,melyeket a kormány nyújt be,meg kell előznie a parlamenti pártokkal való vitának.

Ha viszont a javaslatot nem a kormány,.hanem egy képviselő nyújtja,be akkor nincs szükség többpárti konszenzusra.

Ezért teszik a javaslatokat Kósa, Rogán és a többi képviselő.

Éltem már a Rákosi-korszakban,tudom milyen egy diktatúra.

Most újra azokat a jeleket látom: népakarat,nemzeti összefogás, minden jelentős posztra pártkatonák kerülése, a nem tetsző közalkalmazottka "B" listára kerülése és elbocsátása stb.

Az elmúlt 20 év alatt is voltak vezetőcserék,de ilyen nagy mértékűek nem. Voltak olyan területeket,ahol a mandátum átnyúlt egyik kormány idejéből a másikra: Pl. Polt Péter Fideszes államügyész,vagy Járai bankelnök, az MSZP kormány idejébe stb. És nem cserélték le őket.

Személycsere csak az Antall-kormány megkezdésekor volt. De ezek természetesek és szükségesek is voltak. A mostaniak csak Orbán hatalmi törekvéseit szolgálják.

Ezt észrevenni nem kell sem szocinak,sem Jobbikosnak lenni,csak használni a józan észt. Csak a Fidesz-fanatikusok erre nem képesek.

2010. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Az alkotmányt is bármikor kicserélhetik. Remélem, ki is fogják, de nem fogják belebetonozni a saját hatalmukat."


Gondolod ennyire hülyék? Egy életen át erre vágytak. Most meg hagynák kicsúszni a kezükből?

2010. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"A rendőrséget a kormány irányítja"


Elég baj.

A független szerveket NEM irányíthatja (bíróság, rendőrség) mert akkor az nem demokrácia.

2010. júl. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Jani Fater ***** válasza:
Természetesen igen.
2010. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!