Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jósolsz az elkövetkezendő...

Mit jósolsz az elkövetkezendő 4 évre, és szerinted ki nyeri a 2014-es választásokat, és miért?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 19:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

Három eset valamelyike a legvalószínűbb:


Az első, ha a Fidesz jól kormányoz. Mivel ezt 8 év minősíthetetlenül pocsék kormányzás után csinálná, ezért feltűnő lenne a javulás a korábbi évekhez képest. Ekkor a Fidesz nyerne, szerintem kb. 45-50%-ot érne el, kicsit kevesebbet, mint most, de többet, mint amikor utoljára vesztett (2006). Azért nem lenne ennél jobb az eredménye, mert Magyarországon sokan mindenképpen az ellenzékre szavaznak, kormányváltást akarnak (ingadozó szavazók egyik típusa).


Ami a többi pártot illeti, az MSZP nagyjából a törzsszavazó-bázisáig erősödhet, ami akkorra a természetes kihalást beleszámolva kb. 20-25% lesz. Az LMP és a Jobbik 10% körül lenne várható.


A második eset, ha a Fidesz nem kormányoz különösebben jól, mondjuk olyan rosszul se, mint az elmebeteg Gyurcsány. Ekkor a Fidesz eredménye visszaesik kb. arra a szintre, amikor korábban elvesztette a választást (kb. 40-42%-ra). Ugyanis ekkor csak a törzsszavazói szavaznak rá, a többieket nem tudja meggyőzni.


Ilyen esetben a 40-42%-os Fidesz mellett lenne egy 15-20%-os MSZP és LMP, illetve egy 15-20%-os Jobbik. Valószínűleg a Fidesz ekkor is megkapná a parlamenti többséget, vagy ha nem, akkor legvalószínűbb, hogy az LMP-vel kormányozna tovább.


Végül a harmadik lehetőség, hogy egy gazdag vállalkozó alapít egy új baloldali pártot, ami népszerűvé válik. Az MSZP ekkor gyorsan elvesztené a szavazói nagy részét, átmennének az új párthoz. A Jobbik és kismértékben az LMP is vesztene szavazókat, sőt, a Fidesz is az új párt felé. Ekkor a végeredmény kb. úgy nézne ki, hogy a Fidesz kapna 35-40%-ot, az új baloldali párt kb. 30-40%-ot, és utána attól függne a kormányalakítás, hogy kivel áll össze az LMP. A Jobbik és az MSZP az 5%-os küszöb körül (egy idő után alatta) vegetálnának.

2010. júl. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is három lehetőség van:

1., a Fidesz nem húzza ki 2014-ig, és akkor viszont a Jobbik nyerné meg a választásokat, mert az emberek már "nem tudnának" kire szavazni.

2., a Fidesz kihúzza 2014-ig, de annyira veszít népszerűségéből, hogy egy új baloldali párt (vagy talán az MSZP, ha sikerül megújulnia) alakíthatna kormányt

3., a Fidesz jól kormányoz, és megnyeri a 2014-es választásokat is.

én utóbbira látom a legkevesebb esélyt, ugyanis a Fidesz képtelen a kormányzásra, de ki tudja, a 2/3-dal szinte bármit megtehetnek, és lehet hogy vagy 20 évig le sem lehet majd őket váltani.

2010. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valszeg az MSZP fog nyerni, mert a sok idióta elfelejti mennyire rossz volt az országnak az alattuk végbemenő szabadrablás. Sajnos az emberek már csak ilyenek. Sokan már most elfelejtették.
2010. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

" Sajnos az emberek már csak ilyenek. Sokan már most elfelejtették."


Sztem meg senki nem fogja elfeljtei ezt a 8 évet és az öszödi beszédet...,akik elvakult mszpsek azok eddig is rájuk szavaztak,de az embereket már NEM lehet hülyének nézni és kizsákmányolni!Bár tudom sok a h..lye ember,de a saját bőrét viszi a vásárra ha a szocikra szavaz!Nem véletlen hogy ilyen vereséget szenvedtek,sztem az még jóóval odébb van,hogy ők kormányoznának akár 4 év múlva...

2010. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!