Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországra egy diktatúra...

Magyarországra egy diktatúra kellene, ami minimalizálja az államot?

Figyelt kérdés

Lássuk be, Magyarországon nem működik sem a demokrácia, sem pedig az osztogató állam.

A demokrácia nálunk mindig oda fog vezetni, hogy a többségben lévő mucsaiak ugyanilyen embereket fognak hatalomra juttatni, a sok közpénzt pedig szabad prédának tekintik a hatalmon lévők, amit minél jobban szét kell lopni, mert "egy tökös, életrevaló leginy mán csak nem fogja otthagyni a sok köteg húszezrest, ha mán meg is lehet őket szerezni, hö!"

Lehet itt arról álmodozni, hogy húú, Magyarország lehetne akár Svédország is, stb. csak teljesen felesleges, mert semmi realitás nincs benne. A piacgazdaság ellenben sokkal hatékonyabb, mivel a saját pénzét mindenki igyekszik beosztani, ott nincs herdálás. Aki mégis megteszi, az bukja a futamot.



2019. szept. 29. 11:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#8

Gondold csak végig, hogy a polgári társadalmak hol alakultak ki először. Pont ott, ahol a protestáns etikából táplálkozva létrejöttek a legelső modern, kapitalista gazdaságok.

A kapitalizmus elősegíti a polgárosodást és a demokratikus gondolkodást, mivel az egyéntől megköveteli, hogy ne egy 6 éves gyerek érzelmi és szellemi szintjén vegetáljon, hanem jártassa az agyát és küzdjön a saját érdekeiért.

2019. szept. 29. 12:56
 12/19 A kérdező kommentje:

#10

Sajnos az elején még nem tehetjük meg, rá kell kényszeríteni a magyarokat a demokráciára és a politikai aktivitásra.

Ha kitermeltünk egy generációt, ami hajlandó harcolni a saját szabadságáért és érdekeiért, akkor utána lehet demokrácia.

Én például bevenném a középiskolai tananyagba Orwell munkásságát, A Legyek Urát és a Tamás bátya kunyhóját is.

2019. szept. 29. 13:02
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

nem akarlak megsérteni, de...


1. rakj rendet a szobádban

2. rakj rendet a családodban

3. írd meg rendesen a házidat, a plusz feladatokat is

4. legyen minden tantárgyból, ami érdekel kitűnőd, ami meg, abból legalább közepesed

5. szerezz végzettséget

6. dolgozz

7. indíts vállalkozást

8. futtasd fel

9. keress egy párt

10. alapíts családot

11. nevelj gyerekeket


ha mindezzel megvagy, akkor esetleg elhiszem, hogy van fogalmad arról, miként is működik a világ és hogyan lehetne jobbá tenni.

de ameddig csak könyveket tudsz felmutatni (ráadásul Szolzsenyicin köztük sincs), addig nem foglak komolyan venni.

2019. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%

"Gondold csak végig, hogy a polgári társadalmak hol alakultak ki először. Pont ott, ahol a protestáns etikából táplálkozva létrejöttek a legelső modern, kapitalista gazdaságok."


Ez így van. Protestáns talaj kellett ahhoz, hogy kifejlődjenek a nyugati demokráciák és a kapitalizmus.


"A kapitalizmus elősegíti a polgárosodást és a demokratikus gondolkodást, mivel az egyéntől megköveteli, hogy ne egy 6 éves gyerek érzelmi és szellemi szintjén vegetáljon, hanem jártassa az agyát és küzdjön a saját érdekeiért."


Azt állítottam a válaszomban, hogy nem biztos, hogy ha egy éretlen társadalomra erőszakkal rázúdítanál egy "kicsi államot", abból jó sülne ki belőle. Igaz, hogy "teher alatt nő a pálma", de a hírtelen túl nagy teher alatt meg összeroppan.

2019. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#13

Tisztelem Szolzsenyicin kommunistaellenes munkásságát, viszont a cári rendszer iránti habos-babos rajongásával sosem tudtam mit kezdeni.

2019. szept. 29. 14:07
 16/19 anonim ***** válasza:
52%

"Tisztelem Szolzsenyicin kommunistaellenes munkásságát, viszont a cári rendszer iránti habos-babos rajongásával sosem tudtam mit kezdeni."


az egész hozzászólásból csak ennyire futotta? "válasz" egy zárójeles, másodrangú megjegyzésre?

és komoly embernek tartod magad?

2019. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#10

" csak úgy lehet önállóságra nevelni valakit, ha elengeded a kezét. a diktatúra erre nem alkalmas."


Ezzel csak az a gond, hogy elvileg volt rendszerváltás, próbálkoztunk a nyugati demokráciákhoz hasonló elnöki vitákkal, stb, a magyaroknak meg volt adva és azóta is meg van adva a lehetőség hogy demokráciára törekedjenek.

Ehhez képest harmadszorra szavaznak vissza egy olyan embert, aki 2006 óta még egy független/ellenzéki sajtónak se hajlandó válaszolni, nemhogy elnöki vitákon részt venni, illetve egyértelműen nem demokráciát épít.

A magyaroknak meg volt adva a lehetőség, azóta sem éltek vele, sőt, újra és újra visszaszavazzák a demokráciát legjobban ellenző pártokat.

Ez a szomorú igazság, a magyaroknak nem kell a demokrácia, egyszerűen nincs rá igényük. Itt magától 1000 év múlva se alakulna ki nyugathoz hasonló rendszer.

A kérdező szerintem jól látja, csak az a baj, hogy nem létezik olyan személy akinek érdekében állna ezt a birka népet valahogy felhúzni, mert miért is kényszerítsük jólétre mondjuk szingapúri mintára, ha azt a nép egyszerűen nem akarja? Teljesen jó a nyugatnak hogy van egy ilyen szolga birka nép a közelben, alamizsnáért pörgethetik vele a gazdaságukat.

2019. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A diktatúra másban kerül sokba. Emberi kapcsolatokkal, a tudás megszerzésével, illetve hasznosításával, családok és közösségek szétszakításával kellene érte fizetni. Tönkretenné a társadalom szerkezetét, ami pedig a további fejlődés alapfeltétele. A diktátor, illetve csapata a közpénzeket sajátjaként kezelné. Ez alapvető emberi hiba. Nem lehet egy angyal, vagy Jézus a királyunk.

Lehetne próbálkozni azzal, hogy a mucsaiakat olyan gondnokság alá vetetni, ami kizárja a választójogot, ám nem kizárt, hogy az Európai Unió végül lenyomja a kormány torkán azt, hogy a gondnokság alá vétel mindenképpen meghagyja a választójogot, különben nem vagyunk jogállam.

2019. szept. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, érvekhez az a minimum, hogy értsük amit mondunk. Itt például azt, mi az állam, miért van, és miféle működési formái lehetségesek.

Nem fogom kifejteni, fölösleges. De ha elgondolkodsz a következőkön, nagyot léphetsz előre.

Az állam minimalizálásának célját másképpen ultraliberalizmusnak hívják. Szokás némi leegyszerűsítéssel neoliberalizmusnak is nevezni. A diktatúrának nem célja a jólét, mert az számára öngyilkos lépés. A diktatúra nem minimalizálhat államot, mert az öngyilkos lépés. A diktatúra éppen ellenkezőleg, maximalizálja az államot, csak másképpen nevezi ezt a folyamatot.

Ezen felül: a mucsaiak sokkal okosabbak, mit a kérdésedben szereplő eszmefuttatás. De még ha nem íg lenne is, emberek, akik tevékenységéről te nem dönthetsz. Például azért se, mert nem vagy isten. A demokrácia kicsit másképp működik,ahogy ez a te képzeletedben él. A kapitalizmus is. Csak végy elő egy statisztikát, hány bukott (sőt öngyilkos) ember van ott. Ő azt hitte, nem herdál, pedig mégis. Mert a herdálás se az...

2019. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!