Az ellenzék miért kerülgeti a kását, miért nem valja be az igazságot sosem a multal kapcsolatban, ha így is úgy is bukik?
#21
Ez egyszerűen nem igaz.
A Fidesz Átvette az államadósságot 98-ban 23 000Millió Eurón, és Átadta 2002-ben 43 000 Millió Eurón
Eléggé "felcsökkenő" nem?
Sikerült közel duplára vinni 4 év alatt, a szociknak 8 év alatt, nem "sikerült " megduplázniuk, és a Fideszhez hasonló mértékű összegnövekedés is csak 6 év után "jött össze" a már bedőlő nemzetközi környezetben.
2006-ban éltük azokat, az időket, mint most, azzal a kivétellel, hogy akkora érte el a FED a legmagasabb kamatszintet , hogy hűtse a gazdaságot, amiről aztán kiderült, hogy a túlhevülése a gazdaságnak már rég megtörtént, így nem lehűtés, hanem hirtelen "befagyás" következett be. (Hiába tudták már, hogy a dalnak már vége, "ha a zenekar játszik táncolni kell tovább".
Ez így rendben is van, de hol van Gyurcsány az ellenzék egészétől?
"Hogy megmaradjon a szavazótábora a SZDSZ porondgyokból álló Momentumnak"
A fideszesek pedig kommunisták, ügynökök és egyebek porondgyai. Szerintem maradjunk meg azon a szinten, hogy nem a felmenői alapján ítélünk meg embereket.
"Ne hazudj össze vissza! A GDP arányos államadósság 60 százalékról, ötven százalékra csökkent, aztán Medgyessy 2002-ben mikor elkezdte bevezetni a száznapos akciótervét, az államadósság növekedésnek indult. A GDP arányos hiánya pedig 9 százalékra emelkedett, négy százalékról. A GDP arányos államadósság 2010-re 80 szazalékra emelkedett, miután a Fidesz átvette a hatalmat napjainkig 80 százalék alá csökkent. A GDP arányos hiánya pedig csak 2008-ban csökkent, amikor az államcsőd meg akadályozzása érdekében felvették az IMF lélegeztetőgépet, és az Európai Banktól felvett hitelt amit aztán később az Orbán kormány fizetett vissza!"
Ez is szép és jó, de azért a helyedben csak-csak megkérdeznék egy közgazdász professzort, hogy ezeknek mely részei valid. Medgyessy száznapos porgramjának nem volt különösebb hatása a költségvetésre (akkor sem voltak az adók alacsonyabbak mint ma, hogy ne folytak volna vissza az adóforintok). A költségvetési hiánya pedig azért is ugrott meg, mert előtte a fidesz egy 2 éves költségvetési tervvel kísérletezett, ami egyszerűen nem jött össze és 2002-ben ütközött ki. Nem szerencsés, de nem is tragikus fordulata ez egy ötlet kipróbálásának. Legalább is az akkori körülmények között.
Az IMF hitel nagy része eleve fel sem lett használva, másik részét pedig Orbánék egyrészt a manyup államosításával, másrészt pedig államkötvények kibocsájtásával finanszírozta, szóval ez nem önálló gazdasági teljesítmény eredménye, hogy törleszteni tudtak.
És nem 60-ról csökkent 50-re a fidesz alatt az első Orbán kormány idején, hanem 55-re. És elég csalóka itt is egyedülálló sikerről beszélni, miközben Bokros Lajos volt, aki új pályára állította a gazdaságot. Sokat szívtunk vele, de az államadósság 20-25%pontot esett az intézkedései hatására, ugyanígy 10%ponttal vett visszább az infláció is stb. stb. Orbánék még sosem voltak igazán kihívás elé állítva egy válság személyében, szóval eléggé kétes, úgy valódi sikerekről beszélni, hogy közben tudjuk, mindig akkor kerültek kormányra, mikor épp kifelé tartottunk az aktuális trugyiból.
"A fideszesek pedig kommunisták, ügynökök és egyebek porondgyai. Szerintem maradjunk meg azon a szinten, hogy nem a felmenői alapján ítélünk meg embereket."
Nem is tudom melyik volt az a párt, aki a KISZ alternatívájának alakult meg. Tehát tettek az akkori rendszer ellen. Még a mai Momentumos fiatalokat, az SZDSZ es politikusok is tanítják. Tehát valóban a Momentum egy utódpártja az SZDSZ-nek. De inkább csak még egy baloldali párt, aki épp ugyanannyira haza áruló mint a DK. Kiszolgálják kéz a kézbe a külföldi érdekeket.
Azt amit leírtam, az úgy is van a közgazdászok szerint is. A költségvetésre pedig pont hogy nagyhatással volt Medgyessy száz napos akcióterve, vagy különben nem nőtt volna meg ennyire az államháztartási hiány. Nagy túlköltekezés ment abban az időben, olyan ami megágyazott a GDP arányos hiányának növekedésére, és az államadósság elszabadulásának! Az első Orbán kormány idelye alatt nőtt az államháztartási hiány de nem haladta meg a négy százalék feletti szintet, az államadósság pedig csökkent jelentősen ami a Fidesz kormány megtakarításainak volt az eredménye.
"Az IMF hitel nagy része eleve fel sem lett használva, másik részét pedig Orbánék egyrészt a manyup államosításával, másrészt pedig államkötvények kibocsájtásával finanszírozta, szóval ez nem önálló gazdasági teljesítmény eredménye, hogy törleszteni tudtak."
A Fidesznek is hatalmas szerepe volt ezen hatalmas összeg vissza fizetésében, és abban hogy ez minnél gyorsabb úton történyen meg. Ha más lett volna, talán még mindig bajlódnánk ezzel Gyurcsány őszintén remélte hogy Orbán bele fog bukni, de ez nem jött össze neki. Egyébként a letelepedési kötvényeknek is nagy szerepe volt ebben, nem hiába támadta ezért Orbánt az ellenzék. Az pedig hazugság, és felháborító hogy már azzal akarod átverni az embereket, hogy a hitel nagy részét fel sem használtuk, holott majdnem az egészet felhasználtuk. A 20 milliárd eurós hitelből a legtöbbet az első két év alatt használtuk fel.
#27 Sok butaságot leírtál, de ez vitte a prímet: " Orbánék még sosem voltak igazán kihívás elé állítva egy válság személyében, szóval eléggé kétes, úgy valódi sikerekről beszélni, hogy közben tudjuk, mindig akkor kerültek kormányra, mikor épp kifelé tartottunk az aktuális trugyiból."
1998-ban a Bokros csomag után magas infláció, hatalmas munkanélküliség, nagy államháztartási hiány és teljes gazdasági bénultságból kellett kihozni az országot. Egy teljesen új gazdaságpolitikát kellett kitalálni, megvalósítani, hiszen a ballibek előtte már mindent privatizáltak amit lehetett, az államnak nem maradt szinte semmije.
1998 októberében volt az első hatalmas árvíz az országban, azt még másik 5 követte a 2002-es választásokig. Előtte 10 évig nem volt ilyen országos árvíz. A 2001-es beregi árvíz után rengeteg károsultnak újjáépítették a házát.
2010-ben azért lett elzavarva az mszp-szdsz kormány, mert a devizaválság tetőzött éppen. Nem Bajnai oldotta meg azzal az egyetlen intézkedésével amit képes volt ellene kitalálni, hogy legyen egy ajánlott becsületkódex a bankoknak, hogy "jajkedvesbankok nefosszatokmárkimindenkit lécci lécci". Ha nekednem számít az az időszak nem számít válságosnak akkor fogalmad sincsen semmiről.
Mikor is volt a vörösiszap katasztrófa? 2010 októberében. Az sem volt neked igazán válságos helyzet ugye?
Aztán jött 2015 a migránsválsággal. Akik szerintetek nem is léteznek, ehhez képest vagy negyedmillióan masíroztak keresztül rajtunk ezek a nem létező migránsok.
Mindeközben akik most kormányra akarnának jutni - és kormányoztak 2002-2010 között, azoknak "válság" volt a 2004-es uniós csatlakozás és hogy megnyíltak a pénzforrások, volt egy nagy árvíz 2006-ban, 2008-ig nyugalomban tevékenykedhettek. Volna. Ha nem csak majd megszakadtak volna hogy úgy tűnjön mintha kormányoznának.
Kérdező: ha valamit nem tudsz, akkor kérdezz!
De ha agitálni akarsz a baromságaiddal, akkor sovány-disznó vágtában eltakarodhatsz innen!
Azt a mérhetetlen sötétséget amit itt árasztasz, azt már szellemi szennyezésnek hívják - jobb körökben!
Ha te úgy akarod felértékelni Orbán vezéred nemlétező teljesítményét hogy Gyurcsányhoz hasonlítod, akkor a sz@rt hasonlítod a kakihoz: két ilyen kártékony, erkölcsi hulladék nem gyakran bukkan egy időben a felszínre a szerencsésebb országokban! Ez olyan sötét időszak a magyar történelemben, mint pl. amilyen sötét az agyad helyén van!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!