Szerintetek itt kapitalizmus van?
Viszont ha ezt elolvasod, teljesen ráismersz az országunkra.
„”Sokak szerint az imperializmus mögötti hajtóerő gazdasági természetű, célja az olcsó munkaerő és nyersanyagforrások kizsákmányolása és az új piacok megnyitása. Mások szerint a gazdaságon kívüli tényezők jutnak szerephez, ideértve a nacionalizmust, a fajüldözést és a nemzetközi hatalomvágyat.””
Gazdaság „ a mi esetünkben” a nemzetközi nagytőke.
Igen a piacainkat szinte teljesen a multik uralják.
De mi köze a nacionalizmushoz az egésznek?
„””Fő jellemzői a szabad verseny korlátozása monopóliumok alakításával, a korábbi árukivitelt egyre inkább tőkekivitel váltja fel, átstrukturálódik a tőkés társadalmak szerkezete: kialakul a finánctőke és a munkásarisztokrácia.
Szabad verseny? Az olyan multikkal akik agyon vannak kedvezményezve?
Ők a valóságos monopóliumok, akik mint a szivattyú viszik ki a termelt javakat, illetve amennyit csak a fogyasztásunkból képesek.
Persze hogy nem az árukat hozzák viszik.
A velünk megtermeltetett javakat lefölözik és eladják nekünk, miközben a béreinket is ők határozzák meg! Vicc de ez kifinomultabb mint a rabszolga tartás, hisz még nekünk kellemetlen hisz azt mondják mi nem termelünk eleget!
„””A lezajlott gyarmatosítást követően az egyenlőtlen fejlődés során később, de gyorsabban fejlődött országok is részt követelnek a világ gazdaságából és a gyarmati területekből.
Igen, a gyarmatosításunk lassan lezajlott, de arra nagyon ügyelnek hogy mi még véletlen se kérhessünk részt a világ gazdaságból. Erre van az IMF és az EU, valahogy úgy mint a minimálbér esete. Hiszen sok buta magyar azt hiszi hogy az neki jó.
Miközben központilag kielégítik a nagytőke igényeit, azzal hogy van egy összeg amivel nem kell versenyezni a munkaerő alsó rétegeinek megszerzéséért. Kiszámítható a számukra az egész piac, és a hagyományos munkaerőpiac elveszti a versenyhajlamát. Illetve csak egyedi esetekben alakul ki.
"Fő jellemzői a szabad verseny korlátozása monopóliumok alakításával, a korábbi árukivitelt egyre inkább tőkekivitel váltja fel, átstrukturálódik a tőkés társadalmak szerkezete: kialakul a finánctőke és a munkásarisztokrácia. "
Ez a rész különösen jellemző ránk.
Így igaz. De a kérdést nem értem. Amit leírtál az a kapitalizmus része és következménye
Nem barátom!
A kapitalizmus nem csak lehetőségeket ad, de a kialakúlt demokráciákban korlátokat is állít a társadalom érdekében.
Az USA a leg liberálisabb kapitalizmus a világon, de teljesen elképzelhetetlen hogy egy 2000 es városban népszavazás nélkül be engedjenek egy multi áruházláncot.
Elmondják az embereknek hogy mit nyerhetnek és veszthetnek vele, és döntenek.
Ha egy politikust összefüggésbe hoznak érdemben egy lobbi csoportal, az bizony repűl. Ha nyiltan nem a társadalom igényei szerint kötnek kompromisszumokat " olyan nincs is"
Nem természetes folyamat hogy a kapitalizmusból egyenes ágon imperializmus lessz, csak ha a politika összefonódik a nagytőkével, és az emberek annyira ostobák hogy nem csinálnak az akácból "politikus fát! "
Itt szimplán csak lopnak...
Ok hogy lopnak, csak hogy ennek az eredménye hogy nem a kapitalizmus felé haladunk, hanem az imperializmus felé!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!