Ha Orbán Viktor kijelentése az illiberális demokrácia kapcsán valóban azt jelenti, hogy egy félig diktatórikus rendszert szeretne felépíteni, azt mégis hogyan engedheti megtörténni az Európai Unió?
Utánanéztem a Wikipedia oldalon, hogy mit jelent az a kifejezés, "illiberális demokrácia". Itt azt írták róla, hogy a kifejezés arra utal, ebben az országban részleges demokrácia van, amolyan üres demokrácia, hibrid rezsim. Azt írja, hogy habár tartanak választásokat, a civileket kizárják a valódi döntéshozók munkájából. Azt írják, ez egy zárt társadalom, melynek spektruma a majdnem liberális demokráciától egészen a majdnem nyílt diktatúráig terjed.
Orván Viktor "példaképnek" olyan országokat emlegetett, mint Kína, India, Törökország, Malajzia és Oroszország. És még külön ki is emelte, hogy "talán nem is demokráciák ezek" és "mégis sikeresek". Mit ért siker alatt? Hogy sikeresen leépítették ott az emberi jogokat és szabadságot, hogy sok esetben még diszkriminálnak is bizonyos csoportokat, pl. az LMBT közösséget?
Az Európai Unió miért nézi tétlenül, hogy az egyik tagállam, jelen esetben Magyarország miniszterelnöke nyíltan bejelentette, illiberális demokráciát szeretne kiépíteni?
Ennyit a Wikipédiáról.
A demokráciának nem alapeleme a liberalizmus, hanem egy irányzata.
Az EU nem óvónéni, hogy kizárja Pistikét, mert másmilyen.
Egy államszövetség, aminek egyenjogú tagjai vannak
Még azt se nagyon lehet kizárni, aki az írott törvényeket nem tartja be.
Németország, Görögország nagy ívben tesz pl a Schengeni Egyezményre, a külső határátlépés ügyében.
Az unió naív volt az alapításakor. Abból indultak ki,hogy a csatlakozók civilizált vezetésű országok és nem voltak felkészülve olyasmire mint amit a fidesz képvisel. Ami ugye képzett jogaszokat jelent akik arra használják a tudasukat hogy mesteri módon kijátszanak miden kiskaput miközben parazita módon élősködnek az eun és taszítják romlásba elnyomásba és most már halálba is a saját országuk lakóit.
Beavatkozni meg nem fognak amíg ekkora a támogatottsága a fidesznek. Így ami várható,hogy lesz némi szankció,aztan ha lejár az eu támogatas resz abban a pillanatba kiléptetik orbánék mo t az euból és jön az új vasfüggöny meg a többi.
Megint egy kérdésnek álcázott ballib propagandaista véleményét láthattuk. Ha a "kérdező" valóban kérdező lenne és tényleg érdekli a téma, akkor megtalálta volna a magyar nyelvú wikipedia oldalt is. Gyanítom, hogy meg is találta, csak abban egyrészt ott van egy másik értelmezés is, valamit Orbán értelmezése is. Íme a bevezető:
"Az illiberális demokráciának több értelmezése is létezik. A fogalmat először Fareed Zakaria használta egy gyakran idézett cikkében, mely 1997-ben jelent meg a Foreign Affairs című lapban. Eredeti meghatározása szerint egy olyan kormányzati rendszer, melyben ugyan szabad választásokat tartanak, de a polgári szabadságjogok hiányosságai miatt a nép hatalma korlátozott. Ennek egyik oka lehet, hogy a demokratikus működést ("fékek és ellensúlyok rendszerét", a hatalmi ágak szétválasztását) garantáló alkotmányt az adott ország kormánya figyelmen kívül hagyja, vagy ha a szabadságjogok alkotmányos keretei eleve hiányoznak. Az illiberális demokráciák kormányai felhatalmazva érzik magukat bármilyen intézkedésre, mindaddig amíg országukban rendszeres választásokat tartanak. Az illiberális demokráciák sajátos jellemzője, hogy a választásokon nem biztosítottak az egyenlő versenyfeltételek, hiszen valamennyi hivatalos szerv mellett a televízió és rádióadók jelentős része állami felügyelet alatt áll és a regnáló kormányt támogatja. Az illiberális demokráciák széles spektruma létezik, a közel liberális demokráciáktól a diktatúrákig.[2]
Más értelmezésekben az illiberalizmus fogalma a modern liberalizmus kritikájaként jelenik meg, magát újabb, sikeresebb korszaknak definiálva. Az illiberalizmus a liberális eszmékkel nem ért egyet, így a nyílt társadalom eszméje helyett a nemzeti szuverenitást és a hagyományokat tartja fontosabbnak, a melegházasság helyett pedig a klasszikus családmodellt népszerűsíti. Ebben az értelmezésben a liberalizmus fogalma nem azonos a demokrácia fogalmával (sőt, egyes liberális irányzatok egyenesen antidemokratikusak), így az illiberalizmus sem a demokrácia ellen irányul.[3]
Orbán Viktor Magyarország miniszterelnökeként a következőképpen definiálta az illiberalizmust 2017. 04. 26.-i parlamenti felszólalásában: "Az illiberális demokrácia az, amikor nem a liberálisok nyernek""
Azt hallottam hogy a szabadeurópa rádiót ujjra el akarják indítani, Magyarország annyira antidemokratikus lett hogy ez napirenden van.
Ez bizony nem kis szégyen azorbán kormányra nézve.
A fideszes lepontozóknak látom nemtetszik hogy újra indítják a szabadeurópa rádió Magyar adását, tudom hogy ez kellemetlen hír nektek nagy szégyen ez a demokráciát felszámolni igyekvő orbánkormányra nézve.
Szégyeljétek magatokat maffia államot csináltatok Magyarországból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!