Magyarországon 1986-ban,2006-ban vagy 2019-ben volt jobb az életszínvonal? Melyik az eddigi "aranykor" szerintetek?
#19 Nagyon buta dolgokat hoztál össze.
"Most is lényegében egypárt rendszer van, ezzel támadja az EU, és sok más "liberális" ország az országunkat."
NINCS EGYPÁRT RENDSZER! Jelenleg 7 párt ül a parlamentben. A választáson 40 párt és szervezet listájából lehetett választani országosan. A szavazók majnem 51%-a nem a fidesz-kdnp-re adta le a szavazatát, hanem a többi pártra. Attól mert harmadszorra is ugyanazt a pártszövetséget szavazták meg a 40-ből az emberek, attól még nem lesz egypárt rendszer. Az egypárt rendszer lényege hogy csak 1 párt van, nincs más. A németek negyedik ciklusra szavazták meg Merkelék pártszövetségét Merkel kancellárságával együtt. Akkor az egypárt rendszer? Ott a kormánypárti többség hosszú ideig a 80%-t közelítette, alig 20%-nyi ellenzékkel. És? Ezt akarták a szavazók, mitől lenne ez diktatúra avgy egypárt rendszer?
"Illetve hiánygazdaság van, csak a gazdasági hiány most nem állami hanem lakossági oldalon üt nagyot, amennyit az ország javul gazdaságilag a kormány párti számol szerint, annyival romlik a lakosság gazdasági helyzete."
Megint az ostobaság, nem tudod mit jelent a fogalom. Hiánygazdaság az, ha nincs mit venni hiába lenne rá pénzed. nem az a hiánygazdaság ha bemész és a 150 féle konyhabútorból te csak 3 legolcsóbbat tudod megvenni, vagy hogy 25 autómárka közül neked egyikre sincsen pénzed ezért nem tudsz kocsit venni. A hiánygazdaságban a boltban eleve nincs is árú, csak korlátozottak a lehetőségeid, szándékosan nincs nagyobb termelés, hogy neked az autóra is 5-10 évet kelljen várnod hiába lenne rá pénzed.
Hiába megy a pánikkeltés a tények bizony makacs dolgok. Soha ennyi pénzt még nem költöttek az emberek mint amennyit most karácsonykor, soha ilyen teltház még nem volt a hosszú hétvégén, mint most augusztus 20-án. Évek óta a hosszú hétvégékre, ünnepekre előre kell hónapokkal helyet foglalni, tavaly óta fél évre növelték a foglalás idejét annyi volt a kereslet. Magyar ünnepnapon magyarok utaznak, nem a külföldiek. A kiskereskedelmi forgalom 6 éve hónapról hónapra növekszik. A béremelések nem az inflációt haladják csak meg, hanem gyakran 2 számjegyűek. És igen, van ahol nem volt ilyen emelés, de ott is infláció feletti, mert ha nem adják meg a bért akkor a dolgozójuk elmegy.
"A családok 1/4 adósság csapdában van már lassan 20 éve."
Az elmúlt években, amióta rezsicsökkentés volt, harmadára csökkent a rezsicégek felé a lakossági adósságállomány. Mivel a magyar emberek saját lakást akarnak, így azt hitelre veszik meg. Természetes hogy emiatt magasabb is az adósságállományuk. Viszont mikor kifizették a hitelüket lakástulajdonossá váltak. Szemben más országok lakosaival, akik egész életükben fizetnek a bérlakásért és aztán ott vannak a nagy semmivel. Nyugdíjas korukra 2-3 lakás árát fizetik ki azért hogy legyen hol lakniuk és utána is fizethetnek tovább. Hurrá! Bocsi, de én inkább a hitelt fizetem és vagyok adósságban, mint hogy nyugdíjasként is még a lakbér miatt kelljen aggódnom.
#15
A ksh direkt rosszul számolja, hogy magasabb érték jöjjön ki.
A ksh a munkaügyi statisztikában lévőkkel számolja az adatokat, ami egyrészt pontatlan, mivel ott csak 2.7 millió ember van.
Pontos érték számításához a nemzeti számlás adatokat kellene figyelembe venni, ami a feketén dolgozó személyeket is meg TUDJA becsülni. Amit amúgy egyesek meg is tették, és ezért jött ki évi 2.1%-os növekedés és összesen olyan 10%-os.
Ezt az EU-s adatok szintén alátámasztják.
Ezt szintén bizonyítja, hogy ez az adat sokkal inkább összhangban van az ország termékenység-növekedési adatával.
És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a ksh azokat a vállalkozásokat is kihagyja, akik 5 főnél kisebb létszámuak.
Ha nem értesz a statisztikához, akkor nem kell megszólalni és nem égsz be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!