Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jelent problémát egyesek...

Miért jelent problémát egyeseknek, hogy egy 8 általános végzettséggel rendelkező, nem kap annyi fizetést Magyarországon, mint egy doktor?

Figyelt kérdés
Nyilván nem képes mindenki ledoktorálni, egyetemre menni, tovább tanulni. Ugyanúgy szükség van egy munkásra, mint egy befektetőre. A munkásosztályba folyamatosan az a tévhit él, hogy egy cégvezetőnek nincs semmi dolga csak hátradőlni a kényelmes székében. Persze ők azt nem tudják, hogy egy ilyen munka mekkora stresszel jár. Ő felel a cég miatt, ő felel a dolgozói miatt, ő felel a színvonal miatt, ő felel a bérek miatt. Ha valami baleset történik, tönkremegy, leég a cég, akkor azonnal őt veszik elő, és ő felel a bíróság előtt. Ezzel szemben ha egy munkás elront valamit, azt ki lehet szépíteni ki lehet javítani. Ezért van különbség a munkás és a cégvezetők bevétele között, mert nem mindenki alkalmas egy ilyen munkakör betöltésére!

2019. aug. 29. 15:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%

Ki mondta,hogy ez probléma?

A probléma az,hogy a 8 osztállyal rendelkező nem tud megélni.

A világon sehol sem keres annyit egy alapfokú végzettséggel élő,mint egy felsőfokúval.

A gond nem ezzel van.

Hanem a bérekkel és az adórendszerrel.


Másrészt pontosan 16 évre levitték a tankötelezettséget,amivel csak nő a 8 osztályt el nem végzettek száma is.

Mert ilyenek is vannak.


A kormány pedig egyéni haszonszerzésből kifejezetten olyan törvényeket hoz(CSOK),amivel drágultak az ingatlanok,albérletek,így van olyan család,ahol azért nem megy a gyerek felsőoktatásba,mert nem képesek fizetni a lakhatással járó költségeket.

2019. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Igaz történet alapján, akik szerint alul vannak fizetve az itthoni munkások.

Egy cég 3 gyár. Németország, Ausztria, Magyarország.

Adott termékből 1000 darabot gyártanak mindhárom üzemben. A német és osztrák 1000 termékből egyet ront el. Míg a magyar 40-50 db-t. Kihagy belőle egy 10 ft-s csavart. Miután a terméket préselik utána, így csak a szétvágás után derül ki, hogy mi a hiba. Ez után a termék nem felhasználható újra. Darabja 1,5-2 millió forint ennek.

Plusz kint 500 munkásra elég 50-70 irodista, ugyanerre itthon 200-300 kell.

A magyar nagyrészt bőven rosszabbul dolgozik.

2019. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Darabja 1,5-2 millió forint ennek.


Ja, eladási áron. Önköltségen meg ötezer.

2019. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#12, ha gombokért güriztetik, mit vártál, hogy fog dolgozni a magyar?

Amíg fizetgetnek,addig csak dolgozgatunk.


Majd egyszer próbáld ki, állj oda egy német munkás elé, és közöld vele, hogy holnaptól magyar bért fog kapni.

Először jót kacag majd, hogy milyen remek humorod van. Aztán,amikor rádöbben, hogy nem tréfáltál, a beledet húzza ki a szádon.

2019. aug. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%

Többek között a 3. válaszolónak üzenném, hogy a munkabéreket elsősorban a piac határozza meg, a piaci árat pedig az, hogy az adott munkaerőt mennyiért lehet beszerezni a piacon. És mivel a 8 általánost igénylő munkakörben sok esetben egyből ott az utánpótlás 110 nettóért, ha a 110 nettó helyett 129-et kérne az aktuális dolgozó, sokszor egy könyvelői, orvosi mérnöki pozícióra nem találnának embert, ha a jelengelgi elmenne.

A cégvezető (CEO) pozíció is ugyanilyen, bár van rá jelentkező bőven, nehéz olyat találni, akinek van tényleges tudása, tapasztalata a cégvezetés területén, én nem teszi tönkre a céget.

2019. aug. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Többek között a 3. válaszolónak üzenném, hogy a munkabéreket elsősorban a piac határozza meg"


Elsősorban a kormány, másodsorban a cégek. A piacnak vajmi kevés reális köze van hozzá.


"És mivel a 8 általánost igénylő munkakörben sok esetben egyből ott az utánpótlás 110 nettóért, ha a 110 nettó helyett 129-et kérne az aktuális dolgozó, sokszor egy könyvelői, orvosi mérnöki pozícióra nem találnának embert, ha a jelengelgi elmenne."


Persze, csak ha a 110 nettóból nem tud megélni, akkor nem fogja elvállalni a munkát. Se ő, se más. De az ukrán, bangladesi, eszkimó se, ha nem tud megélni a keresetéből.

2019. aug. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

A munkaerőpiac is egy piac.

Majd ha nem valóban nem fogja elvállalni a munkát annyiért senki, és nem tudja folyamatosan biztosítani a termelést, akkor majd emel.


A kormánynak is vannak eszközei persze, emelheti, csökkentheti a minimálbért (ha nagyon megemeli, legfeljebb áttelepülnek a cégek Romániába vagy Indiába, szabad piac van, velük is árversenyben vagyunk valamennyire.

Ezen felül meghatározhatja, emelheti az állami szférában dolgozók bérét, emelheti a munkanélküli segély idejét és összegét, ezzel kevésbé lesznek kiszolgáltatottak az emberek, és bátrabban válogathatnak, stb.


De a versenyszférában mégsem tudja érdemben befolyásolni a béreket.


A cégek pedig nem jótékonysági szervezetek, nem azt kell nézniük, hogy ki mennyiből tud megélni, hanem azt, hogy hogyan tudja a lehető legakacsonyabb szinten tartani a bérköltséget úgy, hogy a munka attól még el legyen végezve.


És hidd el, a képzettséget nem igénylő munkakörökre mindig van jelentkező, nekik is meg kell élni valamiből, nég ha 110-et kap akkor is. Mert hova menne, többért nem veszik fel máshová sem.

Ismerek olyanokat, akik megélnek ennyiből, pl. egy pár 2*110-et már sokkal könnyebben ki tud gazdálkodni, feltéve persze, ha nincs lakáshitel vagy albérlet, hanem saját tuladonú otthonban lakik.


Az irodista általában rendelkezik olyan tudással, hogy erősebb alkupozícióban van, magasabb bért tud megkövetelni, lehet lazább a munkarendje, hosszú ebédelés, kávézgatás, beszélgetés stb. ugyanis ha ő elmegy, nehezebben találnak olyan embert, aki hasonló szaktudással rendelkezik, és ha találnak is, annak is sok idő beletanulni a céges szoftverekbe, átlátni a folyamatokat, stb.


Szóval itt a neten névtelenül könnyű háborogni, fenyegetőzni, hogy majd nem fogja elvállalni, sem ő, sem más, sem a bangladesi, és összeomlik a gazdaság.


De akkor miért nem teszed meg meg ezt már most hétfőn, miért nem mész el irodistának a jövő héten, ha azoknak olyan könnyű, vagy esetleg miért nem mondasz fel és maradsz otthon?


Hidd el, nem fog összeomlani a gazdaság, úgy is ott állnak a gyárkapuban az emberek, akik szeretnének dolgozni, felvételizni, jó nekik a 110 nettó, és egy hét után ugyanúgy csinálja azt a munkát, ahogy te most. Emiatt nem félnek, hogy Kis Józsi felmond esetleg.


Arról meg nem is beszélve, hogy ezek nagy része könnyen automatizálható, gépesíthető munkakör, 110 nettóért nem éri meg géppel kiváltani, de ha már 170-200-at kellene adni, akkor már lehet, hogy igen.

2019. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, eladási áron. Önköltségen meg ötezer."


Aham, te aztán biztos tudod, te ott voltál.

2019. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

" ha gombokért güriztetik, mit vártál, hogy fog dolgozni a magyar?


Amíg fizetgetnek,addig csak dolgozgatunk.


Aki normálisan melózik elhagyta már az országot, itthon, meg slepp maradt.

2019. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Majd ha nem valóban nem fogja elvállalni a munkát annyiért senki, és nem tudja folyamatosan biztosítani a termelést, akkor majd emel."


Most pontosan ez megy, csak épp emelni nem óhajtanak. De a kummogás az megy, hogy nincs elég rabszolga itthon, gyere haza Mikkamakka!


"ha nagyon megemeli, legfeljebb áttelepülnek a cégek Romániába vagy Indiába, szabad piac van, velük is árversenyben vagyunk valamennyire."


Akkor települjenek. Ne a mi országunkból csináljanak rabszolgatelepet.

Ha Romániába, Indiába ugyanúgy nem fizetik meg a munkásaikat, ott se fog nekik dolgozni senki. Mire eljutnak a legutolsó csendes-óceáni szigetig is, ahol a helyi bennszülött már két kókuszdióért is elvállalja, addigra ötször csődbe jutnak, annyi tőkét pisáltak el a kis "megy a multi vándorútra" játékukra.

Lehet ezt így is, hosszú távon ők fognak ráfaragni.


"De a versenyszférában mégsem tudja érdemben befolyásolni a béreket."


A versenyszférára ugyanúgy van kihatása a kormánynak. A kormány rendeletei ugyanúgy vonatkoznak a versenyszférára is. A versenyszféra nem egy független, autonóm valami, ahova települ, ott be kell tartania a játékszabályokat. Most speciel azért nem teszi, mert a kormány szabadrablást engedélyez nekik. Amíg megkapja a részét a zsákmányból, esze ágában sem lesz fellépni ellenük.


"A cégek pedig nem jótékonysági szervezetek, nem azt kell nézniük, hogy ki mennyiből tud megélni, hanem azt, hogy hogyan tudja a lehető legakacsonyabb szinten tartani a bérköltséget úgy, hogy a munka attól még el legyen végezve."


Semmi gond, ha a munkás nem kap annyit, amennyiből meg tud élni, nem fog ott dolgozni. A munkás sem jótékonysági intézmény. Majd kimegy Svájcba meg Németbe, ahol érdekesmód embernek való fizetést fog kapni, a szarfacsari, kapzsi cég pedig hosszútávon lehúzhatja a rolót.

Az emberekkel a legkevésbé se tud kitolni, saját magával meg úgy, ahogy neki jólesik.


"És hidd el, a képzettséget nem igénylő munkakörökre mindig van jelentkező, nekik is meg kell élni valamiből, nég ha 110-et kap akkor is."


Addig van, amíg. Ha egy ember nem tud megélni a fizetéséből, miért dolgozna egyáltalán ott? Éhenhalni 12 órás műszakok lehúzása nélkül is lehet.


"Mert hova menne, többért nem veszik fel máshová sem."


Németbe, Svájcba, ahol a mekis burgerforgató is annyit keres, mint nálunk egy senior programozó, például.


"ha ő elmegy, nehezebben találnak olyan embert, aki hasonló szaktudással rendelkezik"


Az aktakukacok jelentős százalékának semmiféle extra szaktudásra nincs szüksége, diplomára meg főleg nem. Még ECDL-vizsgát se várnak el tőlük. Tudja alapszinten kezelni a számítógépet, tudjon valamit pöntyörgetni Wördbe, Excelben, meg Póverpointban, oszt ennyi. Manapság, amikor az ötéves óvodásnak is okosteldzsója van, ki ne találd, hogy ehhez fú de mekkora szakképesítés kell...


"Szóval itt a neten névtelenül könnyű háborogni, fenyegetőzni, hogy majd nem fogja elvállalni, sem ő, sem más, sem a bangladesi, és összeomlik a gazdaság."


Miért, úgy gondolod, nincs igazam? Ha valaki nem él meg egy adott fizetésből, majd jófejségből fog dolgozni, vagy mi?

Ha nem lenne komoly fenyegetés a gazdaság összeomlása melós híján, a kormány nem rína minden létező sajtóorgánumban, hogy gyertek haza fiatalok, kell a rabszolgamunkátok, valakinek el kell tartani a 8 millió parazitoid élősködőt az országunkban...

Igen, már ennyien vannak.


"De akkor miért nem teszed meg meg ezt már most hétfőn, miért nem mész el irodistának a jövő héten, ha azoknak olyan könnyű, vagy esetleg miért nem mondasz fel és maradsz otthon?"


Talán mert van kb. 10-15 ilyen betölthető álláshely, a munkanélküliek száma pedig több ezer? 10-15-nek jutna állás, a maradékkal mik a terveid?


"Hidd el, nem fog összeomlani a gazdaság"


Ha csak 60 percre is beszüntetné a munkát mindenki az országban, összeomlana a gazdaság. Bármilyen fogadást állok.


"úgy is ott állnak a gyárkapuban az emberek, akik szeretnének dolgozni, felvételizni, jó nekik a 110 nettó, és egy hét után ugyanúgy csinálja azt a munkát, ahogy te most"


Aham, nyilván mindegyikük szeretne nettó 110-ért dolgozni nyugdíjas koráig, aztán meg otthon ücsörögni korgó gyomorral, mert nyugdíja, az nem lesz, egy forint se.

Maximum addig fognak 110 nettóért melózni, amíg a menekülésük költségeit elő nem teremtik, aztán le is lépnek majd Németbe, húzzák a kondenzcsíkot is.


"de ha már 170-200-at kellene adni, akkor már lehet, hogy igen."


Egy gép költségei 170-200 nettónak a sokszorosa. Még akkor se érné meg kiváltani őket géppel, ha 800 nettót kérnének.

2019. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!