Miért van még a köztudatban ilyen nagy presztízse a diplomának, amikor semmi haszna nincsen? Miért akar mégis mindenki egyetemre járni?
Minden szülő is, mint a birka, úgy fizeti a gyerekének a méreg drága albérletet valamelyik nagyvárosban, hogy jaj a gyereke diplomás lehessen. Közben meg elveszteget vele 3-6 évet. Az orvosi diplomán kívül minden más magyar diploma, minden egyes egyetemen az országban teljesen értéktelen, mivel sehol nem a papírt nézik már, hanem a tudást. Értékes tudást pedig nem adnak a mai egyetemeink, csak elavultat. Mindent internetről kell megtanulni, ha valaki érteni akar valami hasznoshoz. Az egyetemeken csak felesleges és elavult tananyaggal terhelik a hallgatókat mindenhol, legalábbis itthon.
Miért van mégis ennyire túlértékelve a diploma a magyar köztudatban? Az emberek/szülők tudatlanok?
Mondjuk az sem mindegy, milyen az a diploma. Ezek szerint az sem mindegy, hogy a szerverekhez egy volt infótanárt engedsz oda, vagy egy programozó matematikus szakon végzettet. A progmatos valószínűleg nem rendszergazdának fog jelentkezni, hanem valahol már fejlesztőként dolgozik másfél millió nettóért minimum. Így marad a volt számtech tanár, vagy a tanfolyamos emberke, aki szintén lehet jó, mert lehet, hogy nagy kocka. Könyvelőnek is lehet alkalmazni egy diplomás közgazdászt, de a közgazdász nem biztos, hogy beáll pár százezer nettóért könyvelni, ezért dolgozik a legtöbb könyvelőcégnél középfokú könyvelő.
A cégek a végzettség és a fizetés között mérlegelnek, amikor abban döntenek, hogy kit vesznek fel. Az új ember vagy jó iskolából jön és diplomás, de akkor drágán fog dolgozni (ha nem sültbolond), vagy nem túl pedigrés, de legalább kevesebbért dolgozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!