Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért egy háborún...

A fideszesek miért egy háborúnak fogják fel a politikát?

Figyelt kérdés

A politika lényege az lenne, hogy pártok felajánlanak különböző irányzatokat, programokat, amiből a polgárok kiválaszthatják azt, ami szerintük a legjobb az országnak.

Ezzel szemben úgy veszem észre hogy a fideszesek számára a politika egy háború, ahol a fideszen kívül mindenki ellenség, akik ellen harcolni kell és le kell győzni bármi áron, lényeg hogy ők győzzenek és ne az ellenség (ellenzék).

Miért nem értik meg, hogy itt mindenki egy nemzethez tartozik, mindenki érdeke a minél jobb politizálás. Miért tekintik ellenségnek a saját nemzettársaikat csak azért, mert nem a fideszben látják az ország jövőjét?


2019. aug. 5. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, de az biztos hogy félre fog állni a szájuk amikor a DK, és a többi ellenzéki párt is erre az álláspontra fog helyezkedni.
2019. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

"A kormánynak soha nem az a dolga, hogy kormányozzon. Nem arra helyezi a hangsúlyt, hogy jó döntéseket hozzon, majd próbálja megvédeni érvekkel azokat a változásokat, amelyek megtestesülnek a döntésekben, hanem [...] az a dolga, hogy az ellenzéket folyamatosan támadni kell.


Ellenségképet kell fölépíteni, veszélyt kell megfogalmazni, patás ördögöt kell a horizontra rajzolni, és utána ezt az ellenségképet meg kell vádolni a legképtelenebb vádakkal."


Orbán Viktor, 2006. november 16.


Ezt Orbán kritikaként fogalmazta meg 2006-ban, mára teljes egészében átvette, sőt, a politikája alapjává tette, és még kiegészítette annyival, hogy az ellenség, aki ellen küzdeni és harcolni kell, nem csak az ellenzék lehet, az lehet egy független személy(Soros), lehetnek a migránsok, sőt, lehet akár az EU és Brüsszel is. A lényeg, hogy mindig lehessen valamivel szembeállni, és lehessen a megmentő, a népét megvédő vezér pózában tetszelegni.

2019. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mert illiberalis demokraciát követnek immár teljesen nyíltan nem is titkolva. Abba meg nem fér bele más párt más vélemény. De a wikiben kifejtik részletesen.

Ebből is adódik hogy nekik mások a politikai nézeteik mint amit írsz,gyakorlatilag az ellentéte. Egyre kisebb beleszólást akar megvalósítani polgári részről a működésbe,egészen addig míg nem lesz beleszólása.

2019. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
11%
Marmithogy ellenzéki javaslatot fogadjon el a kormanypart a parlamentben? Szerinted fordított esetben mikor a baloldal kormanyzott volt ilyen ? Nem akkor se.
2019. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

2002-ben a szocik tanácsadója, bizonyos Ron Werber (izraeli kampányszakértő) vezette be Magyarországon a gyűlöletkampányt. Addig ez nem volt divat. A szocik még kormányon is a Fidesz támadták folyamatosan ("az ellenzék ellenzéke" - ugye, ismerős?). Gyurcsány 2004-től gyakorlatilag arra tette fel az életét, hogy ő majd megmutatja Orbán Viktornak...

A politika bizonyos értelemben valóban háború, mint minden olyan terep, ahol verseny van. Aki nem szereti a versenyt, az ne politikus, vagy sportoló legyen; hanem zenész, vagy festő. Ott nincs ellenfél, akit le kell győzni.

2019. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Ez a demokráciával jár, a pártok hatalomra akarnak jutni, és egy pártnak az egyetlen ellensége a másik párt aminek alá kell ásni ott ahol lehet. Szavazókból csak meghatározott mennyiség van, akikből egy párt minél többet akar. Ez nem csak Magyarországon és nem csak a Fidesszel van így, ez minden demokratikus országban így van.
2019. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
A 2-es jól leírta, de ezzel az a baj, hogy ragályos, és a társadalom nagy része is ilyen nyughatatlan vízióban éldegél...
2019. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden párt háborúnak fogja fel. 2000-es évek elején a Fidesz, az utóbbi időben a DK a legagresszívebb. Általában az ellenzék agresszívebb, főleg ha a túlélésért küzd.
2019. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A politika lényege nem az, amit leírtál. Az a négyévenkénti választások lényege lenne. Amikor egy párt hatalmon van, akkor érvényesítenie kell tudni az akaratát, szócsatákat kell vívnia az ellenzékkel a parlamentben és a médiában, közben meg kell tartania a szavazói bizalmát.
2019. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!