Fideszesek: mikor térülnek meg a stadionok?
Vegyük például a felcsúti Pancho Arenát, kiváló példa. 3500 férőhelyes és 3,8 milliárdból épült. Ha minden héten 2-szer lenne teltházas meccs és egy jegy 5 ezer forint lenne, akkor is 110 meccs kéne ahhoz, hogy az építési költsége megtérüljön. És ez azért valljuk be, irreális, főleg hogy a valóságban a meccs napi felnőtt jegy 1000 forint. Márpedig ez azt jelenti, hogy 3,8 millió felnőtt jegyet kell eladni, ami teltházas meccsek esetén is kb 1085 meccs. És ez csak az építési költség.
De számoljunk ismét: mennyi idő kell hogy megtérüljön egy stadion? Vegyünk egy közepes nagyságú, 15 ezer fős befogadó képességűt. Legyen mondjuk a DVTK stadion Diósgyőrben. 13 milliárdból épült, egy meccsnapi jegyár 1800 és 5500 forint között van ( kivéve VIP, az 25 ), elővételben 1500-4500 ( a VIP 15 ). Mondhatjuk hogy az átlagos jegyár 3500 forint. Csak az építési költség visszanyeréséhez el kell adni durván 3,72 millió jegyet. Ez teltházas meccsek esetén 248 meccs. Ha minden héten ( teltházas ) meccset tartanak is közel 5 év, mire az építési költség megtérül. És ebben nincs benne a személyzet, a rendőri biztosítás, mentők költsége, az üzemeltetés, a karbantartás és mint már említettem: be kell látni hogy irreális hogy minden héten teltházas meccs lesz. Pláne úgy, hogy ilyen magas a stadionok száma.
Ha már építkezéssel akarják lenyúlni az adónkat, miért nem építenek jó minőségű utakat, fejlessztik a vasutat, építenek állami lakásokat amelyekkel a DOLGOZÓ, de szociálisan rászoruló embereket, illetve pályakezdő fiatalokat támogatnak, vagy fejlesszék a kórházakat, iskolákat, egyetemeket. Szigorúan külsőleg, építkezéssel, bővítéssel, túlárazva, ahogy az a stadionok esetében van.
Mikor térül meg egy stadion?
Neked kérdező, aki már az első pillanattól "tudja" mert eldöntötte, hogy nem éri meg, lényegtelen hogy mit mondunk.
Olyan dolgokat kérsz számon amik most pont azért valósulhatnak meg egymás után, mert a gazdasági válságból a stadionépítésekkel tudták kihozni az országot.
Előtte nem épültek stadionok. Sem. Más sem. Akkor miért nem csinálták meg azokat amiket most hiányolsz? Hiszen ha igazad lenne és azok felesleges beruházások volta, csupán pénz kidobás, akkor előtte bőven kellett legyen pénz azoknak a megvalósítására - hiszen nem költötték azt a pénzt stadionokra.
Ugyan mégis hol vannak azok a dolgozó embereket segítő és az életüket javító beruházások, fejlesztések, bérnövekedések stb. stb. amik NEM történtek meg 2010 előtt? Miért nem támogatták a pályakezdő fiatalokat, miért vették el a támogatott forinthitelezést a a lakást vásárlóktól, miért szüntették meg a családtámogatásokat, miért törölték el a CSOK elődjét, a szocpol-t és miért adták el az egészségügyi intézményeket, miért nem fejlesztették a kórházakat, miért vettek el pénzt a betegellátástól, hogy hatalmasra nőljenek várólisták?
Hiszen nem voltak stadion építések, nem szórták el rá a pénzt. Ugyebár szerintetek akkor nem volt ekkora a korrupció sem. Akkor hol a pénz?
Gondolom kicsit sem sikerült megértened, hogy a stadionok építése már megtérült. Ezért tudsz most ilyen hülyeségeket kérdezni és ilyen fejlesztéseket számonkérni, mert nem az állandó gazdasági leépülés és romlás az ami meghatározza az életedet, mint előtte.
#4-es
A gazdasági válságból nem stadionépítésekkel kell kihozni az országot....ez így nettó demagógia......!
Ha a válságból mindenáron az építőiparral akarták kihúzatni az országot, akkor lehetett volna más formáját találni ennek! Ez így ebben a formában színtiszta pazarlás.......
Ami azt illeti, azt se tudja senki ma sem, hogy a mogyoródi F1 pálya jó üzlet-e?
Nem szeretem a sportot de a stadionok éppúgy lerohadtak, mint minden.
Az UEFA is letiltott egy jó párat, azért az se egy állapot.
#7
A világon mindenhol az hozott ki CSAK országokat a gazdasági válságból ha állami beruházásokat indítottak be. Akkor beindul az építőipar, amihez szinten minden ágazatnak van lehetősége valamit hozzátenni a vegyipartól a bányászaton át a bútorgyártásig.
1998 után a magyarországi fűrdőépítési program volt jelentős, de akkor indultak meg az autópálya építések, hídépítés és egyebek is. Mindezekről ugyanúgy ment a krogás akkor is hogy semmi hasznuk nem lesz. Ma viszont már alap, hoyg az utakat építeni kell, hogy a turizmus alapja, hogy nem csak 2 hónapra lehet jönni a Balatonhoz, hanem mindenhol lehet fűrdőket találni stb.
A stadionok építése egy komplex program részei, a céljuk az volt, hogy sport "nagyhatalom" legyen az ország - vagyis hogy sorra rendezhessünk meg kisebb és nagyobb sportversenyeket, amivel kapcsolódik a folyamatos turizmus fenntartása is. A stadionok építése volt az, amit rövid előkészületek után meg lehetett indítani, nem kellett hozzá eu-s pályázatokra várni vagy éppen hogy eleve legyen pénz rá a kasszában - ezért tették mellé a tao pénzek felhasználását. A cél az volt, hogy meginduljon a gazdaság és ez volt hozzá a kormányzat szerint egy olyan jó lehetőség, ami hosszútávon is hasznos lesz az országnak.
Most egymást érik a nemzetközi és világversenyek, amiknek elnyerjük a rendezési jogát - és ez pontosan ennek az akkor megkezdett stadionépítési programnak az eredménye. Akkor távoli cél volt egy olimpiai is, abból már nem lesz semmi, de azon kívül is rengeteg világversenyt rendeztünk már meg eddig is.
Az a pénz, ami a gazdaságban megjelent ezeknek a beruházásoknak a beindulásával az emelte a fizetéseket, munkahelyeket teremtett és így adóbefizetéseket hozott. EBBŐL a bevételből már lehet folytatni olyan beruházásokkal, amik hosszabb előkészítést igényeltek. Ezért volt a második lépés a kórházfejlesztési program vidéken és a közúthálózat fejlesztése. majd jött a kastély rekonstrukciós program , a várfelújítások, a Liget projekt vagy éppen az, hogy most új nagy kórházakat fognak építeni Budapesten. Előbb kellett hozzá a bevétel és abból lehet tovább menni. De ezeknek előkészületekben, tervezési, egyeztetési fázisban hosszabb időre volt szüksége.
Ha lett volna egy folyamatos egészségügyi fejlesztési program, amit csak felfüggesztettek a 2009-es válság alatt, akkor azt folytatták volna. De nem volt, ki is kellett dolgozni, az érintettekkel előtte magának az egészségügyi rendszer átalakításának is le kellett tárgyalni a jövőjét. A kórházakat azokhoz kell illeszteni és nem fordítva. vagy ha lett volna víztározók építésére, útfelújításra, akármire program 2010 előtt amit fel lehetett volna futtatni - akkor azt csinálták volna, mert egyszerűbb lett volna egy kész programot megvalósítani. De nem volt semmi, hiszen gyurcsányék csak majd megszakadtak, hogy úgy tűnjön, mintha kormányoznának. Nem csináltak semmit amit meg lehetett volna mutatni a választóiknak.
Pontosan ezért nem voltak lehívva az uniós pénzek sem 2010 előtt, mert nem volt mire, nem volt gazdaságfejlesztési koncepció hozzá.
természetesen lehet vitatni azt, hogy éppen a stadionokkal kelett volna-e kezdeni, de akkor is tény, hogy akkor legalább megkezdték valamivel és az országnak ez segített a válságból kijönni. Ahogyan az is, hogy azóta minden területen folyamatosa fejlődés, mindenhol épül valami - míg előtte nem. Próbálj meg keresni olyan állami beruházásokat amik 2010 előtt épültek, igen keveset fogsz találni. Ma egy évben készül annyi, mint akkor a 2 ciklus alatt összesen.
Kedves 7. Válaszoló.
Továbbra is fentartom a véleményem,mi szerint a baloldal egy kiskamasz szintjén van.
Nem tudom hogy mit akarok, de azt tudom, hogy mit nem akarok.
Ezennel kifejtheted mivel húztad volna ki az országot.
Tudom... Kisvasút 😆
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!