Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik szerint ki kéne lépnünk majd az EU-ból?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 09:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ugyanis a gazdaság ugyanúgy teljesít, mint a belépés előtt némi EU-s támogatással, az azt jelenti, hogy az EU csak rontott a magyar gazdasági fejlődésen, és ki van szolgáltatva az EU segítségének."


Nem lehetséges esetleg, hogy azért fejlődik EU-s támogatásokkal is ugyanúgy az ország, mint nélkülük, mert a nem az EU rontott a helyzeten, hanem a hatalmon levő kormányok 2007-2019 között ROSSZUL gazdálkodtak az EU-s pénzekkel és az ország erőforrásaival?


Mondhatnám úgy is, hogy az EU-s pénzek a rossz gazdálkodás miatt csak arra jók, hogy a kormány valóságban csapnivaló teljesítményét elfedjék és kozmetikázzák! Szerintem inkább ez a helyzet.


Nem csoda egyébként, hogy ez a helyzet, mert bár összegszerűen nő a GDP, ha építesz egy üresen kongó stadiont 100 milliárdért, mert mint "beruházás" ez is növeli a GDP-t, de valójában az ország gazdasága ezzel semmit se fejlődik, sőt kapunk egy "pénznyelőt", amit aztán adóforintokból kell fenntartani és üzemeltetni!

2019. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a "rabszolgatartáshoz" pedig annyit tennék hozzá, hogy nem az EU szabta meg vagy kérte, hogy itt a nagy multik számára 19% helyett 9% legyen a TAO, hanem a kormány hozott ilyen adótörvényt. Ugyanúgy a munkavállalói jogok csorbítását célzó Mt. változtatásokat is dicső pártunk és kormányunk szavazata meg vagy az új szakszervezeti törvényt is, ami igen nehézzé teszi az érdekvédelmi szervezetek számára egy "törvényes" sztrájk megszervezését. Szóval erről ennyit!


A magyar emberek többsége, különös tekintettel a fideszesre, meg csak ahhoz ért, hogy kifele mutogasson meg hárítson, ez esetben az EU-ra, más esetben $oro$-ra, háttér hatalomra vagy bárki másra. Mindenki hibás, csak pártjuk és kormányuk nem az, még véletlenül sem! Nevetséges!

2019. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha az EU arra ad pénzt, hogy azt ellopják, az őt minősíti. Az EU-ba lépés előtt mondjuk volt 3% gazdasági növekedés egy évben. Most már EU-támogatással van annyi (max., sokszor inkább 1-2 volt), nélküle pedig 1, 2, 4 százalékos csökkenés lenne... Kormánytól függetlenül. Azaz az EU jelentősen romboló hatással van a gazdaságunkra.
2019. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mindenki hülye csak én vagyok helikopter.


Az EU-t nincs jogilag felkészülve arra, hogy valamelyik tagja rendszerszinten lop, mert ezt nekünk illetve a görögöknek sikerült elöször megvalósítanunk. Ma már nem vennének fel az EU-ba ha ez megnyugtat.


Gondolom az, hogy a szocik eladósították az országot az is az EU hibája, meg az is, hogy a fidesz meg szétlopja az egészet.


Én mindig azt kérdezem azoktól akik ki akarnak lépni az EU-ból, hogy oké, lépjünk ki, de mit fogunk csinálni? Mert ugye nincsenek nyersanyagaink, nincs iparunk és hát a mezőgazdaság sem nagyon tud embert felszívni. Szóval mit kezdünk majd azzal az embertömeggel aki hirtelen elveszíti a munkáját. És itt milliós nagyságrendről beszélünk. Mi lesz a gazdasággal? Mert annál, hogy "majd kitalálunk valamit" vagy annál, hogy "a magyar gógyi mindent megold" vagy annál, hogy "Árpádék sem támaszkodtak másra" talán lehetne egy kicsit konkrétabb a terv.

2019. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
16%

Egy szó, amit a nem gondolkodó EU-pártiak úgyse értenek: hatástanulmány. Valószínűleg megérné szerintem, sokkal nagyobb lenne a mozgásterünk, szabadon fejlődhetne a gazdaság. Nem vonulnának ki a multik egyik napról a másikra, az sem biztos, hogy visszajönne ugyanaz a vámrendszer (lásd Norvégia, Brexit).

Eu előtt volt +3%, utána -3% lenne mesterséges lélegeztetés nélkül, erre lenne képes a magyar gazdaság. Esélyünk sincs közeledni így a Nyugathoz, miközben kiszivattyúzzák a pénzt innen.

2019. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Ha az EU arra ad pénzt, hogy azt ellopják, az őt minősíti."


Szerintem, ha egy országban olyan mértékben lopják el az EU-s pénzeket, mint itt, akkor ez első az adott ország (tolvaj) kormányát és (málé, béna, tudatlan) népét minősíti és persze csak utána merül fel a kérdés, hogy miért olyan málé az EU is, hogy egy ilyen korrupt, tolvaj kormánynak egy centet is ad.

2019. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem esett szó hogy társadalmilag mit művelne az országgal egy fidesz vezetés alatt végrehajtott kilépés. Mert a gazdasági levezetések egy dolog,de teljes és nyílt diktatúra következne,a társadalmat a végsőkig beszabályozva. Nem lenne ellenzék,nem lennének választások. A gonoszság és a nyílt rosszindulat tombolása következne.

Kb gilead vagy v,mint vendetta szintű önkény.

2019. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Azokról az emberekről semmit nem gondolok így. Nyilván meg tudja indokolni, hogy miért gondolja ezt, és akkor az alapján már lehet egy véleményem.


Én magam nem tartom helyesnek, de belehelyezkedve ez opportunista szerepbe azért el tudom képzelni, ha valaki így érez.


Az EU annó egy fejlett gazdaságú országok társulásaként jött létre egyrészt azért, hogy egy közös piacon tudjanak kereskedni, másrészt (és ez a nagyobb haszna) a nagy európai államok ne essenek egymásnak úgy, hogy abból egy úk katonai konfliktus kerekedjen. Az EU a kontinensen a béke záloga volt/van/lesz(?).


Az alapításkor nagyjából hasonló múltú, gondolkodású, társadalmi berendezkedésű államok szövetsége volt, ami a bővítéskor egészen más „színeket” hozott a közösségbe, amihez igazából nem alkalmazkodtak, és ez óriási hiba volt, mert ha csak Magyarországot nézzük, több, mint 40 évig egy szocialista elnyomás alatt élve generációkat átívelően másként szocializálódtunk, mégis egyből úgy kezelt a nyugati közösség, mint valami 100 éves erős demokráciát, ami szintén nagy hiba volt, ugyanis mi ilyet az eredetünk óta (amiről azt sem tudjuk, hogy hol és mikor lehetett) nem éltük át.


Természetes tehát a feszültség, és természetes az is, hogy látva azt, hogy bizonyos cégek (amit persze hibásan államokkal, nemzetekkel azonosít) ezt a helyzetet kihasználva lerabolta gazdaságilag az országot (választott vezetőink aktív közreműködésével - csak zárójelben), miközben mindenféle számunkra teljesen természetes dolgokba kötött bele a bürokrácia, ez nem igazán tetszett neki, és nem tetszik a mai napig.


Nekem sem, de mindemellett úgy gondolom, hogy nagy hiba lenne elveszíteni újra a lehetőséget, hogy ne csak passzív szemlélőként, hanem aktívan részt vegyünk a kontinens sorsának alakításárért úgy, ahogy tudunk. De ez csak körön belül lehetséges.

2019. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Azt hogy nem túl okosak.


Ha az EU kizsákmányolni szeretne minket sokkal elönyösebb lenne neki ha nem lennénk eu tagok. Mindig olyan érveket hoznak föl ami teljesen értelmetlen. Mi az amit nem tudnának meg tenni a felhozót érvek közül, ha nem lennénk Eu tagok???

2019. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Ha az EU kizsákmányolni szeretne minket sokkal elönyösebb lenne neki ha nem lennénk eu tagok. Mindig olyan érveket hoznak föl ami teljesen értelmetlen"


Jól mondod, mert ha mi nem lennénk tagok, de történetesen körben szinte mindenki az, akkor rá lennénk kényszerítve arra, hogy szabad-kereskedelmi megállapodást kössünk az EU-val, ami a legnagyobb piacunk, máskülönben mi akkora hátrányba kerülnénk a régiós vetélytársakkal szemben, hogy talán talpon se tudnánk maradni.


A szabad-kereskedelmi megállapodást pedig az EU nem adja csak úgy oda, bele kellene menni a munkaerő szabad áramlásába, mert ezt ők olyanoknak, mint mi, jó eséllyel csak "párban adják", tehát továbbra is el tudna menni a munkaerő, csak éppen tagság nélkül nem lehetnénk nettó haszonélvezők az EU-s támogatások kapcsán, mint most, hanem a Norvégokhoz hasonlóan még nekünk kellene befizetni, hogy hozzáférhessünk a gazdaságunk számára nélkülözhetetlen piacokhoz.


Szóval sokkal rosszabb helyzetbe kerülnénk, gyakorlatilag egy kis, gyenge 10 milliós országnak kellene a nagy 450 milliós EU-val szemben alkudnia! El lehet képzelni milyen lenne az alkupozíciónk.


Egyébként pedig maradna a függőség a nyugati multiktól, mert valljuk be, nekünk önállóan szinte semminek sincs, szóval ígyis-úgyis őket kellene idecsábítani, hogy legalább dolgoztasson valaki "összeszerelő országban", csak éppen még az a lehetőség se lenne meg, hogy az EU-s támogatásokból fejlesszük a gazdaságot.


Igaz ez most se történik meg, de talán lesz egyszer normális vezetés az országnak, ami arra költi majd ezeket a pénzeket, amire kell. Ha nincs tagság, akkor ennek lehetősége is oda.


Egyébként ha nincs EU-s pénz, akkor sajnos a sleep számára így kieső összeget majd tőlünk fogják elvenni, tehát még rosszabb kórházak, több adó vagy rosszabb utak, szoc. háló stb. lenne a következmény szinte egyből.

2019. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!