Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van reális esélye annak, hogy...

Van reális esélye annak, hogy a (közeli) jövőben az EU egy föderatív állammá alakuljon?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van, de annak inkább, hogy nem, egyébként mit értesz a közelin?

Most inkább szét felé megy az EU, ha engem kérdezel.

2019. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Tekintve, hogy ezekben az években válik ki az egyik legnagyobb, legerősebb hatalma nem valószínű, főleg úgy, hogy a brit Trump közeleg a hatalom felé, aki elmondta, hogy nem érdekli, hogy hogy lesz brexit, és hogy lesz-e külön megállapodás - ha hard Brexit hát hard.


A közeljövőben kivan zárva, mert az EU rosszul építette fel magát, így az "integráció" megrekedt.Egy tagállam megtud vétózni mindent, ezek mellett nagyon sok mindenben nincs egyetértés (a menekültválság során mindenki ezerfelé szakadt véleményekben, nem volt egységes álláspont).Az EU léte érdekében, és a mi érdekünkben is jobb lenne, ha nem erőltetnék ezt a föderatív Európát, egy jó ideig.


Nem vagyok euroszkeptikus, tudom, hogy miért és hogy hogyan jött létre az Unió, nem is vagyok ellene, mert látom az előnyeit minden nap, viszont a jelenlegi helyzetet nem kellene tovább erőltetni, mert idővel visszacsap.

2019. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
2025-re semmiképp sem, és amíg széthúzás van Nyugat és Közép-Kelet Európa között addig nem is lesz rá esély. Én örülnék egy ilyen föderációnak, de csakis egy liberális demokrácia jöhet szóba nálam, nem hiányzik sem egy orosz vagy török mintájú illiberális, sem pedig nyugatos baloldali (magát liberálisnak hazudó) politikailag korrekt diktatúra.
2019. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 De La Cruse ***** válasza:
58%

Amennyiben szakít a keresztény hagyományokkal ami az erkölcsi erejét adta és győztessé tudta tenni akkor lehet egy jobb jövőben reménykedni.

Ha tovább megy ez a mostan család ellenes, gyerek ellenes, abortáló és melegpárti politika úgy az a veszély fenyeget, hogy a beözönlő migránsok anyaországának gyarmatává váljon ez az elöregedett és ostoba, önkihalató földrész.

2019. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs... egyhamar legalábbis biztos, nagyon különböző az elképzelése a tagországoknak a politikáról.
2019. jún. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha vallasos vagy, imatkozz hogy ez soha de soha ne kovetkezzen be !

Eselye a nulla es a semmi kozt ingadozik stabilan, de ha valaha bekovetkezik, az csak a nemeteknek es a franciaknak lesz jo, a tobbi allamoknak ikerszivas !

2019. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Az Amerikai Egyesült Államok sem jöhetett volna létre, ha területén erős nemzetállamok lettek volna, amelyek ellen tudtak volna állni a külső támadásoknak, ugyanakkor egymással sem bírtak volna. De Észak - Amerikában csak egymással harcoló, rivalizáló törzsek voltak. Ezeket a gyarmatosító angolok sorra leverték, jórészt kiirtották. A területen gyarmatokat hoztak létre. Ide özönlött Európa szemete. Mivel angol gyarmat volt, elfogadták a közös angol nyelvet, mert kellett valami összekötő nyelv. (De egymás nyelvét, mint közöset, nem fogadták volna el!) Egyértelmű volt az angol törvénykezés, angol eljárások átvétele. A Függetlenségi háború után hozták létre a szövetséget, de úgy, hogy az államok függetlensége jórészt megmaradt. (Pl. Egyik államban van halálbüntetés, másikban nincs.) Csupán a pénzügy, külügy és a hadügy közös. A maradék őslakosságot nem kérdezte senki, őket rezervátumokba kényszerítették. Tehát Amerikában mindenki bevándorló volt, úgy hoztak létre egy föderatív államot. De Európában? Hát itt mindenki őslakos, (kivéve a mostani bevándorlókat.) Mi lenne a közös nyelv? Angol, akik esetleg éppen kilépnek? Netán eszperantó, hogy senki ne sértődjön meg? A közös pénz is kudarc, mutatja a spanyol, olasz és főleg a görög gazdasági csőd. Erős jelzés, hogy Svájcnak esze ágában sincs belépni. A norvégok is csak a közös piachoz csatlakoztak. A folyamatok nem az integráció irányába hatnak! Sőt, kiválási törekvések vannak még az egyes államokon belül is, lásd a baszkok, katalánok, skótok, észak-olaszok mozgalmait. Közös katonaság? Na és ki lenne a vezető ereje? A németek? A franciák? A többi azonnal gyanakodni kezdene. Közös külügy? Amikor minden nagyhatalom a saját érdekét nézi? Szóval jobb lesz a szoros gazdasági együttműködés, amíg nem változik a helyzet. Vagy amíg a beáramló embertömegek ki nem alakítják a saját államaikat a mostaniak helyén. Mert Európa gazdag és önpusztító. A legrosszabb felállás a szegény, ámde népes és tettrekész államok célterületeként. Európát nem fegyverrel, hanem benépesedéssel fogják elpusztítani.
2019. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Remélem, nincs. Az egy egészen elképesztő és borzalmas tragédia lenne. Brüsszel már így is rosszabb, mint Moszkva volt, pedig az se volt kutya...
2019. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!