M1: komoly változások lesznek az EU-ban a tavaszi EP választások után. Ez reális?
Igen, ez mind-mind lehetséges. Azután a Sargentini jelentést is felülvizsgálják, és megszavazzák hogy az a migránskérdésről szól....
Igaz?
#3-nak:
Az EU nem Orbanisztán. Abban igazad van, hogy nálunk pontosan ez történne.
Az EU-ban nem ez fog.
Valójában bármi megtörténhet és az ellenkezője is.
A svéd választásokon nagy csalódás volt, hogy nem szavaztak többen a migráció ellenesekre, de az meg teljesen váratlan volt, hogy Merkel tegnap bejelentette a vereségét. Az EU parlamenti választásokat megelőző kampány nagyon sok változást okozhat vagy épp ellenkezőleg, folytatódhat azok agymosása akik eddig többségben voltak. Kérdés, hogy lesz-e valami olyan esemény, ami miatt a társadalom változtat a hozzáállásán, pl. amit most a migránsok csinálnak a déli országok határainál. Ha ott durvul a helyzet és támadni fogják a migránsok a határt védőket, ha erőszakkal áttörnek vagy újra és újra megpróbálkoznak vele, az sokakat felrázhat. de ha sikerül mindenféle sztorikkal elterelni a figyelmét a nyugati szavazóknak és elhitetni, hogy XY politikus rasszista, fasiszta, erőszakoló stb. ezért ne hallgassanak rá, az is mást hozhat.
Az biztos, hogy változások lesznek, hiszen 7 év után mindig változik az EU parlament összetétele. Hogy milyen lesz és kik kerülnek többségbe, azt nem lehet most tudni.
Ahogy más már előttem írta, ha sikerülne egy blokkoló kisebbséget szerezni az illegális migrációt ellenzőknek, az már éppen elég változás lenne ahhoz, hogy meg lehessen menteni Európát és vele az uniót.
Nem tudom milyen szakértők lehetnek, de vajon feltűnt-e nekik, hogy 2014-15 körül kezdődött migrációs válság óta Angela Merkel és Emanuel Macron választásokat nyert. Ezen kívül Németországban nem mindenki a Afd előretöréséről beszél, hanem a Zöldekéről.
Legnagyobb kérdés, hogy ki hogyan tud mozgósítani az országában, hiszen az EU választásokon sokszor jóval alacsonyabb a részvétél, mint egy kormányzati vagy helyhatósági választáson.
Minden valószínűség szerint erősen csökken a migrációt támogatók száma, de a bevándorlás továbbra is támogatva lesz.
A ráfordított anyagi támogatás viszont egyre csökkenti fog, hiszen túl sokba kerül a migráció finanszírozása és rövidesen prioritást fog élvezni egy katonai potenciálnövelő program, amely a költségeivel feltétlenül hozzájárul ahhoz, hogy a bevándorlásra fordított erőforrások nagy mértékben csökkenjenek, ezzel eleve mérsékelődik annak mértéke is, hiszen ha nem érzik többé kánaánnak a bevándorlást, akkor nem is fognak arra a korábbi mértékben törekedni.
Amennyiben hosszú távon sikerül a gazdasági különbségeket csökkenteni az EU országok között, úgy egyre egységesebb bel és külpolitikai szemléletet lehet megvalósítani, ezzel egy egységes EU haderő felállítására is sor kerülhet, háttérbe szorítva így a NATO és az USA szerepét a kontinensen, ami mindannyiunk érdeke lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!