Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem megy csődbe a...

Miért nem megy csődbe a világgazdaság? Miért engednek adóspénzt kibocsájtani?

Figyelt kérdés

Mnaapság pénz keletkezéséhez nem kell aranytartaléknak, színesfémnek lennie.


Amikor bemész a bankba és mondjuk 20 milliót veszel fel. Mit csinál a bank? Semmit. Nem mozgat nemesfémeket, nem nyomtat semmit. Egyszerűen beüti az egyenlegedhez a 20 milliót és ad egy adóslevelet. Onnantól elkezded fizetni a 20 millió kamatát és alapját.A bank 10x annyit kölcsönözhet, mint amennyit a letétjük ér. Minden egyes betett forintosért tízszeresét kölcsönözhet. A


Amikor felveszel 20 millió Ft kölcsönt, az alapján került be a gazdaságba ez a pénz (keletkezett a semmiből) hogy valaki csupán egy töredék részét tette be a bankba. Gondold el. Miután felveszed a 20 millát mondjuk adsz valakinek 5-öt hogy vegyen valamit. Mondjuk az a valaki berakja ezt egy másik bankba. Most már ez az 5M amit az előző bankból vettél fel jogot ad arra egy másik banknak, hogy annak a tízszeresét 50M-át kölcsönözzön valakinek és így megy tovább.A bank a semmiből teremthetett és kamattal súlythatja a népességet. Gyakorlatilag rengeteg fedezet nélküli "felesleges" pénz keletkezik folyamatosan a gazdaságba, aminek a végeredménye mondjuk csak annyi, hogy fél évente lecseréled a mobilod,laptopod egy jobbra, miközben szeméthegyeket állítasz elő.



2019. máj. 3. 10:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

"Hajjaj, jól vigyázz, innen már csak egy lépés, hogy kiknek a birtokában / hatalma alatt állnak ezek a dolgok, őket pedig nem szabad említeni...

Az már antiszemitizmus lenne. :)


"

Ma a bankok nagy resze az olajmilliardosok kezeben van. Ok arabok, azaz tenyleg szemitak.

De tudtommal csak a migransokat nem szabad emlegetni, a gazdag muszlimokra nincs ilyen megegyezes.

2019. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Persze én azt értem, hogy egy Bank alapításához kell tőke, de onnantól hogy működik és hitelezik rengeteg fiktív pénz jön létre a világon, aminek nincs valódi fedezete. Ennyi erővel én is másolhatnék pénzt magamnak.
2019. jún. 19. 12:19
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

A világ pénzmozgását jelenleg kb. 100%-ban virtuális pénzben bonyolítják (azaz nincs mögötte ténylegesen kibocsátott pénz).

Ki mondta, hogy nem megy csődbe a világgazdaság? A (Kondratyev el szerint) ciklikusan ismétlődő és egyre hatalmasabb válság mi a fene? Az bizony csőd, amiből az állam (az adófizetők pénzén) mentik meg a jól "fekvő" bankokat.

2019. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Önmagában nem a virtuális pénzzel van a baj, mert ha van fedezete, akkor nem tesz kárt a gazdaságban. Ha én aranyat adok el a Bankba, amiért cserébe számokat kapok amiért reálgazdasági terméket vehetek, amiket valakik munkával előállítanak és az aranyamat a Bank tudja használni értékként, azzal nincsen baj.


A bajok ott kezdődnek, hogy valós érték/fedezet nélküli pénzt/hitelpapírt dobnak halomra be a gazdaságba.

2019. jún. 19. 14:11
 15/18 anonim ***** válasza:
Az aranynak ugyanúgy csak fiktív értéke van, mint a papírcetlinek, amire rányomtatnak néhány nullát, vagy a biteknek és bájtoknak a bankszámládon.
2019. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
25%
Vannak fékek a rendszerben, nyilvan nem.vihet haza a bankigazgato.annyit.amennyit.akar, mert nem o.a tulaj, a tulajdonosnak meg van boven amennyi kell. A nagytoke az amerikai nagycsaladok kezeben osszpontosul, az arab világnakszinten van.penze de oket is.az amerikai csaladok tettek.reszben gazdaggga az olaj miatt. A penznek amiota nincsen aranyfedezete azóta áramlik a vilagban ellenorizhetetlen modon, es gyakorlatilag.senk8 nem.latja, mikor keletkezik penz es mikor.nyomtat a fed vagybegyszeruen mikor irnak jova saja szamlaajuon akarmennyit a nagyok es milyen muveletekkel. De tény, h a regi modszerekkel nem.tudnak.gyarmatositani es rabszolgasorba donteni.embereket, ujat kellett talalni es az adosrabszolgasag erre a tökéletes modszer
2019. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Arra hogy ez hülyeség, baromság egyetértek. Én sem értem miért hoznak létre tudatosan olyan pénzt aminek nincsen fedezete, de ezt nem rajtam kell számonkérni. Nem én csinálom ezt, hanem a bankok. Jó napot
2019. szept. 13. 12:30
 18/18 anonim ***** válasza:
A nem létező pénz fedezete, maga az ingatlan lesz, amire a hitelt adja. Az adós azt hiszi az övé, holott nem. A hitel lejártáig az bizony a banké.
2019. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!