Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem megy csődbe a...

Miért nem megy csődbe a világgazdaság? Miért engednek adóspénzt kibocsájtani?

Figyelt kérdés

Mnaapság pénz keletkezéséhez nem kell aranytartaléknak, színesfémnek lennie.


Amikor bemész a bankba és mondjuk 20 milliót veszel fel. Mit csinál a bank? Semmit. Nem mozgat nemesfémeket, nem nyomtat semmit. Egyszerűen beüti az egyenlegedhez a 20 milliót és ad egy adóslevelet. Onnantól elkezded fizetni a 20 millió kamatát és alapját.A bank 10x annyit kölcsönözhet, mint amennyit a letétjük ér. Minden egyes betett forintosért tízszeresét kölcsönözhet. A


Amikor felveszel 20 millió Ft kölcsönt, az alapján került be a gazdaságba ez a pénz (keletkezett a semmiből) hogy valaki csupán egy töredék részét tette be a bankba. Gondold el. Miután felveszed a 20 millát mondjuk adsz valakinek 5-öt hogy vegyen valamit. Mondjuk az a valaki berakja ezt egy másik bankba. Most már ez az 5M amit az előző bankból vettél fel jogot ad arra egy másik banknak, hogy annak a tízszeresét 50M-át kölcsönözzön valakinek és így megy tovább.A bank a semmiből teremthetett és kamattal súlythatja a népességet. Gyakorlatilag rengeteg fedezet nélküli "felesleges" pénz keletkezik folyamatosan a gazdaságba, aminek a végeredménye mondjuk csak annyi, hogy fél évente lecseréled a mobilod,laptopod egy jobbra, miközben szeméthegyeket állítasz elő.



2019. máj. 3. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Jól tudod. A bank a betétjének a 10x-ét fordíthatja hitelnyújtásra a globalizált világban. Na!!! Amúgy ez nem a munkaalapú gazdaság. Külön gusztustalan, amikor nem létező pénz után gazdagszik! Ugye, arra a9/10-re is kamatot számol, ami nincs.
2019. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Rendszeresen csődbe is megy az egész rendszer (világválságok). Ilyenkor a hiányt ráterhelik kisebb bankokra és az adósokra, akik csődbe mennek, visszaveszik a jelzáloggal terhelt ingatlanokat és lefoglalják a hitelezett ingóságokat. Ezek után kezdődhet újra elölről. Van egy felső réteg, amelyiknek kifejezetten jó ez a ciklikus rendszer. Az a baj, hogy ez a réteg érinthetetlen.
2019. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kérdésem ki is egészíteném.

Tudjuk, hogy az államok mind el vannak adósodva. Magyarország, usa is mind el van adósodva. Az emberek még a gazdagok is hitelt vesznek fel. Akkor mégis hol a sok pénz? Lehet hogy az összes ország, ember egyszóval a világ olyan magánbankoknak eladósodva, amiknek állandóan tartozni fog.


Ma ugye azt mondják a liberális közgazdászok, hogy államadósságot nem visszafizetni kell, hanem magagelni, azaz szinten tartani. Ez magyarán azt jelenti, hogy valaki (bank) egyszer adott kölcsön pénzt az országoknak (magánemberek) és ezután az emberek örökkön örökké fizetni fognak neki juttatást (kamat).


Olyan mintha adnék kölcsön egy szegénynek egyszer és utána rendszeres járadékot szednék amíg él.

2019. máj. 3. 11:03
 4/18 anonim ***** válasza:
Hiba azt gondolni, hogy ez az egész politikafüggő. Az a bizonyos pénzelit, amelyik mozgatja, életben tartja ezt az egész adósrendszert csak a pénz és a hatalom oldalán áll, egy országban egyszer ezt, egyszer az a politikai erőt juttatja hatalomra, attól függően, hogy éppen mik az érdekei. Amíg mi azt gondoljuk, hogy politikafüggő és politikai csatározásokkal vagyunk elfoglalva, addig ők zavartalanul folytathatják a tevékenységüket.
2019. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

3.

Jól kapisgálsz!

Ez az egész rendszer még akkor lett kitalálva, amikor ezt valódi, tényleges pénzen tesztelték. Ugyanis egy valamire való bankban mindig volt pénz. Ott kushodtak a polcokon és vártak a sorukra.... Ekkor találták ki... És tudtak is adni, általában mindenkinek hitelt, hisz a nagy számok törvényei alapján, a betéten kívül mindig volt annyi pénz, hogy egy-egy hitelt kérőnek tudjanak adni.,,

2019. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Ennyit hazudni... pl. NEM hitelezhet 10-szer annyit stb. egyébként a bocsát szóban nincs jé (már legalább 50 éve)
2019. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Valóban, a hitelezés a banktőkének csak egy részére terjedhet ki, szabályozva van a készpénzmennyiség is, amivel rendelkeznie kell és a lekötött befektetések aránya is, amik ugyan nem pénzben vannak a tulajdonában, de értéket képviselnek és pénzre válthatók.

A csődöknek az a fő oka, hogy ezek az értékek, befektetések sokszor hosszú lejáratúak és nem lehet azonnal, vagy rövid idő alatt veszteség nélkül készpénzre váltani, pedig az valamilyen oknál fogva szükséges lenne, a másik meg az, hogy elértéktelenednek valamiért és így a bank elveszti tőkéjét.

A befolyó kamatoknak a költségeket is fedeznie kell, az ingatlanokkal kapcsolatosakat, az alkalmazottak fizetését és az áringadozásokból való veszteségeket, meg a kölcsönökként folyósított összegek elvesztését is, ha a kölcsönt felvevő fizetésképtelenné válik és a fedezete sem elég a veszteség pótlására, példaként ha mondjuk a korábbi ingatlanfedezet értéke csökken, mert az ingatlanárak a hitelfelvétel után estek.

Az sem mindegy, hogy a kölcsönök aktuális összegei csökkennek az idők folyamán, hiszen azokat többnyire fizetik, így egy idő múlva megszűnnek, kifizetődnek, illetve eleve más, más stádiumban vannak, amik a lefutási periódus alatt, a költségek levonása után hasznot, hozamot hoznak az aktuális banknak, amely hozamot akár előre be is lehet kalkulálni és a teljes intervallum befejeződése során részletekben is ki lehet venni, vagyis a bank tőkéje növekedhet, amit a rövid és hosszútávú befektetések is jó esetben megtesznek, így a banki finanszírozás nem egy egyszerű lufi, ami bármikor kipukkadhat, hanem csak elhibázott működtetés miatt történhet meg, vagy egy súlyos válság esetén, aminek más okai vannak, de a bank számára az kívülálló okként jelenik meg.

2019. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Miért okoskodsz olyan témában, amihez semennyire nem értesz?


Ha csak úgy a betétek 10-szeresét kikölcsönözhetné a bank, minek gyűjtene egyáltalán betétet? Miért fizetne betéti kamatot? Elég lenne, ha két bank berakni egymáshoz egy kis pénzt, és onnan végtelen pénzük lenne.


Ha tényleg a semmiből van a számlapénz, csak azáltal, hogy gondol egyet a bankár, akkor miért nincs minden bankigazgatónak vegtelen vagyona? Miért nincs korlátlan hiperinfláció mindenhol?

2019. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként a legutóbbi válságot pont a hitelekkel való bűvészkedés indította el.

Utána lehet olvasni a teljes történetnek (aki nem szeret olvasni, annak még meg is filmesítették).

Az válság kibontakozása után történteknek is utána lehet nézni, minden úgy történt, ahogy a #2. válaszban van.

Ez szerintem nem okoskodás tárgya, hanem már történelem.

2019. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Hajjaj, jól vigyázz, innen már csak egy lépés, hogy kiknek a birtokában / hatalma alatt állnak ezek a dolgok, őket pedig nem szabad említeni...


Az már antiszemitizmus lenne. :)

2019. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!