Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a Goldman sachs?

Mi a Goldman sachs?

Figyelt kérdés
Magyarázzátok el kérlek hogy milyen intézmèny is ez, milyen szerepe van, mennyire fontos világviszonylatban, valamint más hozzá hasonló vállalatokat. Köszönöm! :)

2018. febr. 8. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Ami kilopja a szemed.
2018. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Egy gigantikus pénzügyi cég. Banki szolgáltatások, tőzsde, befektetések, ilyesmi. Igen fontos világ viszonylatban. Hozzá hasonló pl. a Morgan Stanley, JPMorgan Chase, Citigroup, Wells Fargo.
2018. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Spekuláns tolvaj cég. Értéket nem állít elő, csak a gazdag pénzembereknek játsza át a sok ember kemény munkájával megtermelt pénzt.
2018. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A Goldman Sachs csoport egy New Yorki tőzsdén jegyezett amerikai multinacionális pénzügyi konglomerátum.


Legfőbb profilja a befektetési bankolás és egyéb pénzügyi operációk.

Elsősorban vállalati ügyfelekkel foglalkozik, főleg tőzsdén. pl ha egy cég tőzsdére akar menni akkor velük is köthet megállapodást, miszerint a Goldman Sachs fogja értékelni a céget és határozza meg a kibocsátási részvényárat.

Vagy például multimilliárdosok vagyonát, vagy nagyobb cégek vagyonát kezeli.

De a bank maga is kereskedik értékpapírokkal, részvényekkel, kötvényekkel, valamint a részvényeken keresztül jelentős tulajdonhányada van számtalan vállalatban.


Az ilyen pénzügyi intézmények rendkívűl fontosak, mivel ők a közvetítői a tőke egy jelentős részének. A tőke mozgások pedig elengedhetetlenek a modern gazdaságban.

A hasonló vállalatokat már leírta az előttem válaszoló.

2018. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Goldman Sachs, a nemzetközi pénzkartell leghatalmasabb befektetőpénzintézete kulcsszerepet játszott a 2008-2009-es pénzügyi világválságnak a kirobbantásában, és ma már bizonyíthatóan őhúzta a legtöbb hasznot belôle. A Goldman Sachs fokozatosan monopolizálta a maga számára a New York-i tôzsde komputerizált program üzletágát. Ez tette lehetôvé, hogy ennek a pénzügyi befektetőóriásnak döntőszerepe legyen a pénzügyi összeomlás elôkészítésében, valamint abban, hogy ne álljon rendelkezésre a válság elkerüléséhez szükséges likviditás.


2008. szeptember 29. bebizonyította, hogy ha egy szűk érdekcsoport kezében túl nagy hatalom összpontosul, akkor a nagy bankok könnyedén manipulálják a tôzsdei és pénzpiaci algoritmusokat, és így a pénzügyi és gazdasági mozgásokat a tetszésük szerinti irányba tudják terelni.


Ami 2010. május 6-án történt a New York-i tôzsdén, az valójában megismételte azt, amit korábban, 2008. szeptember 29-én már megtapasztalhattunk. 2008 ôszén hallgatta ki az Egyesült Államok Kongresszusa a Goldman Sachs felelôs vezetôit. Az amerikai törvényhozás szeptember 29-én szavazott arról, hogy a monopóliumellenes törvény alapján kisebb egységekre oszlassa fel azokat bankokat, amelyek „túl nagyok ahhoz, hogy csôdbe menjenek". A Wall Street irányítói nyomást akartak gyakorolni a színfalak mögül a közhatalom képviselôire, ezért a New York-i tôzsde fennállása óta a legnagyobb zuhanást érte el, amikor mindössze tíz perc leforgása alatt az index 700 pontot csökkent. Az amerikai törvényhozók ezen a napon nem szavazták meg az elsőbankmentőcsomagot, mire a pénzpiac napi 778 pontos zuhanással válaszolt. A félelemkeltés sikerült, mert a Kongresszus pánikba esve végül is elfogadta a tervezett bankmentőcsomagot. Az átlag amerikaiak közcélt szolgáló adóbefizetéseibôl átcsoportosítottak több trillió dollárt (egy trillió itt ezer milliárdot jelent) egy olyan idôpontban, amikor minden egyes dollárra szükség volt ahhoz, hogy működôképessé tegyék a megbénult gazdaságot. A gazdaság élénkítése helyett a pénzügyi spekulánsokhoz került a közpénz, pontosan azoknak a zsebébe, akik a pénzügyi összeomlást okozták, és akik ebbôl a katasztrófából óriási méretű profitra tettek szert.


A jól irányított, precíziós, magas frekvenciájú technikával végrehajtott pénzügyi támadás megmutatta a közhatalom képviselôinek - a washingtoni Kongresszus tagjainak -, hogy ki az igazi úr, ki a hatalom legfôbb birtokosa a mai Amerikában. Ma már a pénzpiaci tranzakciók 70%-át ilyen magas frekvenciájú kereskedelmi programok, vagyis komputer algoritmusok irányítják. A Goldman Sachs, amely monopolizálta a maga számára ezeket a programokat, tetszés szerint tudja elôidézni a tôzsdei árfolyamok szárnyalását vagy összeomlását. A Goldman Sachs, a Wall Streetnek ez a „vezénylőtábornoka", az elektronikusan programozott kereskedés monopóliumával ténylegesen egy pénzügyi tömegpusztító fegyverhez jutott a New York-i tôzsdén. A Wall Street Bonaparte Napóleonja, a Goldman Sachs 2010. május 6-án valójában a közhatalmat képviselőtörvényhozóknak szegezte pénzügyi tömegpusztító fegyverét, hogy engedelmességre kényszerítse ôket.


David DeGraw kidolgozott olyan „double-auction market-making" technológiát, amelyre a magas frekvenciájú kereskedésre vonatkozó HFT szabadalmak sorában 1996 óta 132-szer hivatkoztak. Ezért elgondolkodtató, hogy „High Frequency Financial Terrorism, Wall Street Bankster's Maintain Death Grip on United States" (Magas frekvenciájú pénzügyi terrorizmus, a Wall Street bankárgengszterei tovább fojtogatják az Egyesült Államokat, 2010. május 11.) című írásában ez a szakember azt állítja: a Goldman Sachs, a JP Morgan és társai egyszerűen kikapcsolták a komputer kereskedési programok „buys" (vételi) részét, és mesterségesen elôidézték a tôzsde összeomlását. Amikor tiszta lett a levegô, egyértelművé vált, hogy a politikusok nem fogják feldarabolni a „túlságosan nagy ahhoz, hogy csôdbe menjen" bankokat. Ekkor valamennyi eladási részt kikapcsolták a komputer programokból, és a tôzsde azonnal visszatért a normális üzemmódhoz.


Ezt DeGraw „Manchurian Candidate piacnak" nevezte, arra célozva, hogy úgy viselkedik, mint egy programozott agyú bérgyilkos, amely biorobotként végrehajtja az adott parancsot, ha elhangzik a titkos kód, amely beindítja az agyba beépített programot. Ily módon a Wall Street tetszése szerint tudja az általa kívánt irányba terelni a továbbra is piacnak nevezett, de robotként működőtôzsdét. Az átlagemberek milliói pedig azt hallják a tömegtájékoztatási eszközökön keresztül, hogy ezt az összeomlást nem a Wall Street pénzügyi terroristái idézték elô, hanem az ún. „piac" öntörvényű mozgásában beálló rejtélyes zavar okozta a katasztrófát.


A következőnapon a washingtoni Szenátus 61-33 arányban elutasította a túl nagy bankok felosztására vonatkozó törvényjavaslatot, továbbá megszületett az a megállapodás is, amelynek értelmében a központi bankra, a FED-re vonatkozó törvénybôl törölték a számviteli nyilvántartás ellenôrzésére vonatkozó rendelkezéseket. A Goldman Sachs képviselôi megkezdték a tárgyalást az Egyesült Államok Értékpapír- és Tôzsdefelügyelet Bizottsága illetékeseivel egyesség megkötésére az ellenük indított ügyben. A Goldman ezúttal is sikeresnek bizonyult, bizonyítva, hogy a rekordméretű pénzügyi csalások kifizetôdnek. A pénzkartell részérôl 2010 januárjában volt egy harmadik, kisebb támadás is. Obama elnök sajtóértekezleten jelentette be, hogy támogatja a FED korábbi elnökérôl, Paul Volckerrôl elnevezett Volcker-Rule-t (Volcker szabály), amely erôteljesen korlátozta volna a magas frekvenciájú komputer programokkal végrehajtott kereskedést. Ekkor a tôzsde-index mindössze 430 ponttal csökkent. Utána már egy szó sem esett a Volcker-Rule-ról, és maga Obama sem tett róla többé említést.


Az elmondottak lényege az, hogy egy már viszonylag jól lokalizálható pénzügyi terrorista hálózat - a globális hatalmi elit kezében lévőpénzkartell - vette át az Egyesült Államok pénzrendszerének irányítását. Az amerikai társadalom túlnyomó többsége ma már ennek a pénzügyi terrorista hálózat túszának tekinthetô. A pénz- és korporációs oligarchia gondoskodott arról, hogy a politikusokat érdekeltté tegye ezekben a nagystílű pénzügyi szélhámosságokban. Ha a pénzügyi terroristák valamiért nem tudják érvényesíteni akaratukat, akkor rendelkeznek akkora hatalommal, hogy óriási nyomást gyakoroljanak a társadalomra, és milliók életét keserítsék meg néhány perc alatt. Az általuk beindított pénzügyi világválság nyomán egyedül Amerikában 50 millióan élnek a szegénységi szint alatt vagy annak közelében. 30 millió munkaképes Amerikainak nincs munkája. Eddig ötmillió amerikai család ment csôdbe, és számuk várhatóan 15 millióra növekszik 2014-ben. Az amerikai gyerekek 50%-a élelmiszerjegyeken nőfel.

2018. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%
3-asnak van egy az egyben igaza! Szépen, tömören, megfogalmazva.
2018. febr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Már vártam mikor jönnek meg az összesküvéselméletesek.

Inkább nem is mondok arda semmit amit bemásoltál de ez full hülyeség.

Egyébként aki szerint a tőzsde valamint a befektetési bankok nem termelnek értéket az magát a kapitalizmust tagadja. Tudom, hogy a tőzsde az átlag ember számára valami misztikus hely, de az a nagy helyzet, hogy a tőzsde semmi más mint egy hatalmas piac. Olyan mint ahol a zöldséget vásárolod, csak itt árukkal vagy tulajdonnal kereskednek. És ahogy a piacon a körülményektől függően változik a paradicsom ára ugyanúgy változnak a részvények és a nyersanyagok árai is.

És ahogy vannak olyan cégek akik pl zöldségekkel kereskednek ugyanúgy vannak cégek akik részvényekkel és kötvényekkel kereskednek.

A hozzáadott értékük pedig, hogy összehozzák az eladót a vevővel. Ennyi.

Nem olyan bonyolult megérteni. Semmi misztikum nincs benne.

2018. febr. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3%
Aki hosszan ír lepontozom.
2018. febr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!