Mit fog csinálni Barroso a Goldman Sachsnál? Biztos jó Európának, hogy a legbelsőbb információkat egy amerikai bank fogja megkapni?
Ehem...
Mostmár látjuk, hogy hol fogják jóóóól megfizetni szaktudását és az EU-ban szerzett tapasztalatait...
De mi van, ha EDDIG IS nekik dolgozott... ?
Mert azt tudjuk, hogy nappal vért pisilt az idegességtől, hogy a magyar alkotmánybírák nyugdíkorhatára eléggé demokratikus-é, este meg titkos Bilderberg szeánszokra járt...
VALÓBAN ilyen EU-s vezetőket akartunk ?
Emlékeztetőül, Goldman Sachsnak kiemelkedő szerepe volt a 2008-as válságban, az amerikai mérgezett papírok Európába exportálásában, é 2009-ben 11 billió dollár jutalmat osztottak szét maguk között.
No... Ide ejtőernyőzik a mi jó öreg Barrosonk az EU-ból.
A TTIP újraélesztésének egyik trükkje?
Húha. Ennyi összeesküvés egy rakáson. Ennyi félelem egy embertől. Bizony rosszul alhat szegény kérdező.
És ez így is marad, mert aki nem támasztja alá félelmeit, megnézheti magát. Örülhet, ha nem küldi el Barrosohoz csicskásnak.
Hát jó szórakozást. Én addig élvezem az életet.
Hogy én hogy alszom, az hagyján...
De hogy fél Európa úgy érzi, hogy el lett árulva, az komolyabb dolog.
Végülis kiderül, hogy milyen a vezetés, gyorsabban fog szétesni az egész.
Ezeket írják róla:
Az amúgy kiegyensúlyozott L'Obs című baloldali hetilap szerint Barroso kinevezése a lehető legrosszabb pillanatban történt meg, és az biztosan nem tesz jót az Európai Unió amúgy sem rózsás megítélésének. Nicolas Sarkozy egykori tanácsadója, Maxime Tandonnet a Le Figaro című jobboldali napilapban megjelent írásában Barroso új beosztását az EU számára „pusztító szimbólumnak” nevezte, az ugyanis szerinte az európai vezető réteg elképesztő arroganciájára és a pénzvilággal való gátlástalan összefonódására világít rá.
Az elemző súlyosbító tényezőként említi, hogy az Európai Bizottság volt elnöke éppen ahhoz a bankhoz csatlakozott, amely a kétezres évek elején segített az akkori görög kormánynak kozmetikáznia a költségvetési adatokat, hogy beléphessen az eurózónába. Maxime Tandonnet szerint az eset azért is rendkívül veszélyes, mert az igazolja a populistának tartott pártok, szervezetek vezetőit, akik szerint Brüsszel valójában a nagy pénztőkét szolgálja.
Ráadásul minderre egy olyan pillanatban kerül sor, amikor a Brexit miatt távolról sem biztos az Európai Unió fennmaradása, teszi hozzá az elemző, úgy vélve: Barroso csatasorba állása a Goldman Sachsnál „egy újabb lépést jelent az európai ideál lerombolása felé”.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!