A határon túli magyar lakta területeket miért nem
lehetett volna visszacsatolni a keleti blokk ideje alatt?
Figyelt kérdés
Trianon és II. világháború után ez tűnik nekem lehetőségnek erre, a rendszerváltások koráig. Ezalatt az évek alatt lehetett volna Magyarországhoz visszacsatolni Felvidék déli részét, Erdélyt stb. Az országok a keleti blokk ideje alatt úgyis össze voltak kapcsolva gazdaságilag, és mindegyik szomszédos országban orosz katonák voltak. Nem lett volna lehetséges? Vagy a II. világháború után ez veszélyes lett volna?
De miért volt előnye neki abból hogy a magyarok egy másik keleti országban élnek, és a hatalma alatt? A magyaroknak csak rossz volt hogy másik országban élnek. Kár hogy nem lehet ilyen könnyen átrendezni a dolgokat.
2019. márc. 26. 16:31
3/14 anonim válasza:
szerinted az oroszok foglalkoztak valaha azzal, hogy hogy érezték magukat az emberek a keleti blokkban? a sajátjaikkal se foglalkoztak, miért érdekelte volna őket valami idegenek jóléte? nyugdíjasok ezrei fagytak halálra minden télen (Moszkvában is), mert nem volt pénzük kajára és tűzifára egyszerre.
2019. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
Mert ahhoz, hogy átkerüljön, a Románoknak és a Szlovákoknak is bele kell egyezniük, mivel az ő területük volt hivatalosan. Ha ők nem adják át, nincs elismerve, a terület se Magyarországé. Na meg akkora már azért voltak betelepítve oda más nemzetiségűek is. Mondjuk úgy, hogy volt elég gond akkor mással, nem foglalkoztak még ezzel is, jónak tűnt ahogy van külső szemmel.
2019. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 Alex Fly válasza:
Talán azért, mert a II. Világháborút lezáró párizsi békeszerződés aláírásával Magyarország elismerte az abban meghatározott országhatárokat és lemondott a területi követelésekről.
2019. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 anonim válasza:
Ha a kommunista hatalom alatt nem is, de a rendszerváltás idején elérhető lett volna a területi revízió. A párizsi béke felül írta a trianonit, viszont az abban kreált műállamok, mint Csehszlovákia, Jugoszlávia és nagy Szovjetunió is össze omlott. Az akkoriban létrejövő allamalukatoknak nem volt joguk arra, hogy az elődállamnak ítélt területet birtokolja, csak az akkori politikai vezetés túl ostoba volt, és nem élt ezzel a soha vissza nem térő lehetőséggel. Kárpátalja vissza csatolását csak jóvá kellett volna hagyni az akkori miniszterelnöknek.
2019. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
Az az érdekes helyzet áll fenn a mai napig, hogy a külvilág azt a politikai megoldást választotta, hogy a Trianon a magyarokra nézve örökre kötelező érvényű. Ezzel egyetértett nyugat és a Szovjetunió is. Csak először ezt ő rúgta fe a II.vh után, némi határkorrekcióval. Aztán Csehszlovákia is problémamentesen szétválhatott. Nem volt fontos a trianoni döntés. Jugoszlávia felbomlásakor sem emlegette senki, hogy őket is örök időkre hozták létre. Csak épp a romániai magyarok autonómiai törekvését söprik folyton a szőnyeg alá, pedig az még csak nem is revízió, hanem a trianonnál vállalt román ígéret betartatása lenne.
Ez az a bizonyos kettősmérce, ahol a magyarok mindig a rövidebb oldalon vannak.
2019. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 Drazicc válasza:
Az is hozzátartozik, hogy a 20század közepéig nagyon erős volt a Pánszlávizmus. Tehát a szlávok egymással rokonszenveznek, és a románokon kívül minden érintett ország szláv, így egyértelmű, hogy Szovjetunio nem akart változtatni. Ami a románkat illeti ha jól tudom az oroszok megüzenték a magyarokanak a háború alatt, hogy ha megadják magukat tárgyalhatnak azügyben, hogy Észak-Erdély megmaradjon, de ezt nem tudni mennyire tartották volna be. A legnagyobb lehetőség 1919ben lett volna amikor Magyarországra is beköszöntött a kommunizmus Kun Béla vezetésével, és kommunista ország lévén valószínűleg a szintén komcsi oroszok segítettek volna, csak egy baj volt, hogy az orosz gazdaság az 1 vh-ban összeomlott, és semmi kapacitásuk nem volt ilyenre.
2019. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 anonim válasza:
Szerintem senkit sem érdekel, például te számon tartod, hogy mekkora volt az Első Bolgár Birodalom Simeon cár idején meg mekkora volt a Második Bolgár Birodalom? Hogy milyen területeket vesztettek a románokkal szemben a második Balkán-háborúban meg az első világháborúban? Szerinted foglalkozik ezzel bárki is?
És azzal hogy mondjuk a svédek, dánok, hollandok mikor milyen területeket vesztettek el a különböző háborúkban, például a dánok a Schleswig-Holstein hercegségeket, a svédek a Baltikumot, Finnországot, északnémet területeket, a hollandok Belgiumot és Dél-Afrikát? Érdekel ez szerinted bárkit is?
A magyarokat foglalkoztatja csak ennyire a "dicső múlt", miközben úgy tesznek mintha csak őket érték volna igazságtalanságok és veszteségek.
2019. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 Drazicc válasza:
8# Amiket felsoroltál az nem egyenértékű pl Székelyfölddel. Svédek, hollandok stb leginkább gyarmatokról beszélsz meg olyan területekről, amik nem voltak a megnevezett népek ősi földje, hanem elfoglalták és a lakosság túlnyomó többsége mindig is helyi volt. A valaha svédek által uralt Finnországban kb 5% svéd lakik, D.Afrikai közt ben maximum 10% a búrlakosság stb. Székelyföld 90%-a magyar és 1000 évig az volt, Csallóköz szintén. Olyan országok hozz föl példának amely elvesztette a területe 2/3-át egyszerre, külföldön egy tömbbn él többszázezer lakosa. Olyat nem találsz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!