Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Izraelben is...

Szerintetek Izraelben is élnek cigányok?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat! :D
2010. júl. 1. 11:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%

"Nem akarok nagyon belepofázni , de egy izraeli ismerősöm szerint a palesztinok olyanok ,mint itt a cigányok."


Na, én is ezt mondtam...

2010. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%
Azért van egy kis különbség. Az, hogy a palesztinok már ott éltek (most az mindegy, hogy gyarmatként, vagy sem) azon a területen, és az izraeliek települtek be oda, ahol ők voltak. Tehát nem úgy, mint nálunk, hogy mi itt éltünk, és a cigányok bejöttek. Ha ezt a logikát követjük, akkor az izraeliek a palesztinok cigányai. Izraelben nem élnek cigányok, egyszerűen nem kapnának betelepülési engedélyt.
2010. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%
79%, ez az elmélet abból a szempontból érdekes, hogy ezzel meg lehet magyarázni a szlávok irántunk érzett gyűlöletét, hogy mi vagyunk az ő "cigányai", mert mi is betelepültünk. Legalábbis a Slota féle vadfasiszták biztos így gondolják.
2010. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
48%
Csakhogy Slota ezt az elméletét nem tudja tényekkel alátámasztani, a palesztinok meg tényleg ott éltek már régóta, mikor a második VH után megalapították Izraelt.
2010. júl. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
53%

Az izraeli vagyok

Apai nagyszuleim MO-rol jottek haza. Anyai agon a csaladom mar 3000 ev ota el itt, Hebronban, Jeruzsalemben, Tekoan.

2010. júl. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
53%

Megint az izraeli vagyok

Most neztem a hireket. Tobbek kozott a kovetkezoket kozoltek:

Egy srac bejelentette a rendorsegen, hogy elloptak az uj, 8000 dollaros motorkerekparjat. A rendorseg elkerte a srac mobiljanak a szamat es raalltak. Nemsokara csengett a telefon, es arab akcentussal 5000 dollart kertek a motor visszaadasaert. Ket rendorkocsi indult el, es nemsokara meglattak emberunket, amint az orszagut korlatjanak tamaszkodva telefonal, mellette a motor. A rendorok korul vettek, a tolvaj azonban kest rantott. A rendorok meg gumibotot, nem bantak vele kesztyus kezzel. A rendorsegen a palesztin azonban orvost kovetelt, latleletet vetetett. Latta a kepeket egesz Izrael, valoban ott volt a tolvaj vallan es karjan gumibotnak a nyoma. Ez masfel evvel ezelott tortent. Tegnap ert veget a birosagi herce-hurca, a rendoroket nem ultettek ugyan le, de 5 evig nem kaphtnak megasabb beosztast.

A cigany - hasonlathoz nem tudok hozzaszolni, mert nem ismerek egyetlen ciganyt sem.

2010. júl. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
71%

Nos én vagyok az aki az ismerőse izraeli.



Lepontoztak nem meglepő módon.


DE hiába véditek annyire a palesztinokat ha itt lenne az 1 millió cigány helyett 1 millió palesztin izraelben meg cigányok akkor a cigányokat védenétek míg a palesztinokkal tele lenne a tökötök.

Sajnálom de se a cigány se a palesztinok nem európai kultúra.

Izrael viszont igen.


Gondolom ha jön veled szemben 6 cigány átmész az út másik oldalára.

Viszont ha 5 rabbi jön veled szemben akkor nem hiszem , hogy felmerül benned az, hogy most beléd kötnek.

2010. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
65%
64%, ezeknek beszélhetsz napestig. Az itteni palesztinimádóknak ez már vallás.
2010. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
80%

Izraelben nem élnek cigányok, maximum 1-2, aki valahogy odakeveredett.

10 éve Izraelben dolgoztam másfél évig, izraeli területen laktam és palesztin területen dolgoztam arabokkal együtt (az első két hónapban ott is laktam). Tehát volt alkalmam bőven mindkét néppel találkozni és véleményt formálni. Tagadhatatlan, hogy feltűnően sok a hasonlóság a palesztinok és a cigányok között - nem politikai, hanem társadalmi és kulturális értelemben. A palesztinok koszosak, nem figyelnek a köztisztaságra, a palesztin települések utcáin rengeteg a kidobott szemét, neylonzacskóktól kezdve a döglött kecskéig minden van, őket nem zavarja. A palesztinok lusták, büdös nekik a munka, még egy jó fizetés sem motiválja őket, rendszeresen elkésnek a munkahelyről, és pocsék minőségű munkát végeznek. Ha emiatt esetleg szólt a főnökség, akkor az volt a válasz, hogy biztos mert palesztin vagyok, és fajgyűlölő vagy. Egész nap ellenének úgy, hogy bömböltetik a zenét (persze arab zenét) és közben dalolásznak. Nyakra-főre vállalják a gyerekeket, anyagi helyzettől függetlenül. Sunyik és megbízhatatlanok, szemrebbenés nélkül tudnak hazudni. Látszólagosan összetartanak, hogy aki nem arab, az kívülálló és ellenség, de 2 forintért (vagy 2 sékelért?) eladják bármelyik társukat.

Természetesen amit leírtam, nem minden egyes palesztinra igaz. Találkoztam tiszta palesztinnal, és olyannal is, aki szeretett dolgozni. De nagy általánosságban úgy van, ahogy írtam, szembetűnő a hasonlóság a cigányokkal.

2010. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"Viszont ha 5 rabbi jön veled szemben akkor nem hiszem , hogy felmerül benned az, hogy most beléd kötnek."



Nekem már volt olyan élményem metróban, hogy nekiálltak abban a nagy kalapjukban ordibálni meg ugrálni, nagyon zavaró volt olyat még a cigók se csinálnak.


De a kérdésre válaszolok kérdéssel:

Finnországban élnek indiaiak?


Egy országban több kultúra is képviseltetheti magát, nem mindenkinek tetszik, de ez van.

2010. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!