Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Komolyan megosztó Hitlerről a...

Komolyan megosztó Hitlerről a vélemény?

Figyelt kérdés
Én így nézek egy dokumentum filmet Hitlerről, és egy paraszt beírja hogy ő amúgy szereti Hitlert és "nem érti mi a baj vele"... Leírtam neki hirtelen idegemben pár dolgot, a lehető legkultúráltabban, de most akkor megkérdezem, hogy csak egy-két ilyen pszchiopata van a világon, vagy tényleg megosztó a vélemény Hitlerről?

2018. nov. 29. 23:37
1 2 3 4
 1/31 Drazicc ***** válasza:
29%
Hitler idejében sok minden nagyon jól működött, a népe elég jól élt, de erről nem sokat hallani mert hát olyan amilyen.
2018. nov. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
34%

1) Gondolom azért tisztában vagy vele, hogy elég sok nyíltan-titkon fasiszta alak van


2) Mivel még kortárs eseményekről van szó, valóban démonizálják kissé. Persze jogosan, de nem volt rosszabb sok más híres uralkodónál, akiknél már nem tanulunk a mocskaikról.

2018. nov. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%
Politikailag és gazdaságilag biztos sokat elért, csak hát milyen áron. Milliók sokat köszönhetnek neki, más milliók pedig belepusztultak. A német népet valóban fel akarta emelni, ki is húzta az I.vh. utáni gödörből, csak meg lehet nézni, mit művelt pl. Lengyelországban, vagy bárhol máshol. Az "erő" nála a gyűlöletből fakadt, és ezt jól tudta terjeszteni is, és az emberek vevők voltak rá, főleg a fiatalok. A politikában ez gyakran előjön a mai napig, a kérdés, hogy engedjük-e. Az éremnek mindig legalább két oldala van, minden attól függ, melyik irányból nézzük.
2018. nov. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
33%

Persze, hogy megoszló a vélemény, szerinted a neo nácik hogy vélekednek róla? Na ugye.

Hitlerből egy gonosz, romlott, tömeggyilkos volt. Ezt kár vitatni. Az már más kérdés, hogy valóban túl van démonizálva, Sztálin sokkal több zsidót mészárolt le, mégsem az ő neve ugrik be elsőre az embereknek, ha a leggonoszabb történelmi személyt kell megnevezni.

Ez az egész amiatt van így, mert a győztesek írják a történelmet.

Ráadásul az is fontos szempont, hogy Hitler idejében Németország nagyon is élhető hely volt, Sztálin Oroszországa viszont mindvégig sanyargatva volt.

Persze én nem védem Hitlert, de valójában röhejesen túl van démonizálva a többi mocsokhoz képest.

2018. nov. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
27%
*Az a "-ből" valahogy véletlenül odakerült Hitler neve után (második sor).
2018. nov. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
30%
A módszerei valóban elítélendők, de az biztos, hogy ma jobban élnénk, ha a németek nyerték volna a 2. világháborút.
2018. nov. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
42%

agyverzest ne kapj. :'D


meg ha lenne fogalmad rola.nemcsak az ilyen fakestream hulladek doksikbol tajekozodnal.

2018. nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, Sztálinnal az volt a baj, hogy nem csak a zsidókat, meg a neki nem tetsző országok népeit írtotta mint Hitler, hanem a saját népét is! Ezt amúgy jól tudom.


Egyébként azt meg ne mondja senki hogy jól lehetett élni Németországban, mert ha német voltál és oda születtél, az oké hogy jó hely, de szerintem akkoriban mindenki elfelejtette hogy külföldiként oda menjen dolgozni vagy élni és "elvenni a munkát a németektők". Nem?


Amúgy meg minden honnan tájékozódok én a történelemről, de doksikat és előszeretettel nézek, szerintem a nagyja nem fake. Meg ha fake is sose tudjuk meg mi volt az igazsság, mert iskolába és pont ugyanezeket tanulom!

2018. nov. 30. 10:38
 9/31 anonim ***** válasza:
27%

Nincs megosztás, aki tud gondolkodni az tudja, hogy Hitler alapjába véve jó volt.

És a magyaroknak az lett volna jó, hogy a harmadik birodalom nyer. Jobb világ lenne ahogy írták.


A holokauszt elítélendő és 1-2 dolog még, de minden mást jól csinált az öreg, és a magyarok érdekeit is nézte ( Bécsi 1 és Bécsi 2 döntés)


És hatalmas hibákat követett el katonai stratégia területén is.



Utolsó kommentelőnek pedig annyit írnék remélem hamarosan eljön az idő, hogy magyargyűlölőért és az ilyen hazug kommentekért életfogy fog járni és mehetnél a rács mögé!

2018. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
16%

A dokumentum filmek meg semmit nem érnek. A "győztesek" propagandája.


De a többség tudja, hogy a győztesek írják a történelmet és, hogy más a valóság és más az amit a filmekben és a suliban hazudnak.

2018. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!