Van-e értelme egy európai, a NATO-tól független hadseregnek, vagy az unió két megmaradt vezető hatalma az '56-os szuezi válságban bekapott amerikai pofon emléke miatt erőlteti csupán?
Az oroszok kelet- és dél-európai katonai-politikai térnyerése ugyan önmagában fenyegető, ám ettől eltekintve nincs olyan unión kívüli probléma, amelyet csak hadsereggel lehetne elhárítani (a szíriai polgárháború gy.k. hamarosan(?) lezárul).
A kontinens fő problémája éppen az a muszlim világ, amelynek tagjai az európai őslakosság számára is egyre több terhet, sőt, kockázatot jelent, amelyet szintén nem lehet pusztán erővel kezelni, főleg hogy a demográfiai előrejelzések szerint a társadalom egyre inkább a bevándorlók és azok leszármazottai fogják alkotni, akik muszlim hite végett még a legkegyetlenebb muszlim diktátor elleni inváziót sem tűrik el az "ősellenség" keresztényektől.
Ölték az orosz civileket akik népszavazással OroszországHOZ csatlakoztak és még a kikötőjüket is el akarták venni. Az oroszok nem olyan beszari népség hogy haggyák az usának ezt a fajta bszakodást.
Eu sereg meg arra lenne jó hogy kivegyék a függetlenséget az országok kezéből. Usa ellen oroszok ellen semmit nem érne csak a függetlenségnek annyi lenne.
Nem azért. Ha Európa problémáit önmaga kívánja megoldani, akkor erre képesnek kell lennie, különben függő (ez egyébként országra, személyre is igaz bármilyen összefüggésben).
Azonban most olyan helyzet van, hogy Európa erre nem képes. Szó sincs semmiféle oroszokról vagy kínaiakról és egyebekről,arra ott a NATO (remélem fölöslegesen). Azonban ma Európa országai annyi viszályt és abnormitást mutatnak, amit itt kellene megoldani. Kezdődött a balkáni háborúval. Szerencsétlen dolog volt NATO egységeket bevetni, olyan irányítással, amely nem érti Európa gondolkodásmódját, hagyományait. Számos mai probléma van, amihez katonai művelet kellene, mert más mód nem tűnik alkalmasnak. Rendkívül szerencsétlen lenne, ha ismét nem belső erőből lehetne megoldani.
A NATO európai szemszögből nézve egy védelmi szövetség, a garanciák révén biztosítja Európa védelmét, de globálisan nézve, inkább az Amerikai Egyesült Államok hegemóniáját szolgálja.
Ezért ha az Európai Unió vagy Európai Egyesült Államok komoly szereplő akar lenni a világpolitikában, erőt akar felmutatni, alkalmazni az érdekérvényesítés érdekében, akkor neki is szüksége van egy saját ütőképes hadseregre. De persze ennek csak akkor van értelme, ha a tagállamok lemondanak a szuverenitásukról és átadják a külpolitikát, hadvezetést Brüsszelnek. Ha a hadsereg bevetéséhez mindegyik tagállam jóváhagyása kellene, akkor értelmetlen, működésképtelen lenne az egész. Konszenzus hiányában megbénulna a rendszer. De az ilyen szorosabb, föderációs elképzeléseknek még kicsi a támogatottsága, az európaiak többsége megtartaná országa szuverenitását, főleg az olyan kényes, érzékeny témákban, mint a háborúzás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!