A hidegháború egyébként nettó fszmutogatás volt a Szovjetunió, USA, és a két világhatalom csatlósai közt.
2016. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Volt. Nem lett "meleg"-háború.
2016. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Ja így már mindent értek. Itt is működik a gondolatrendőrség.
2016. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
A bele a közepébe volt a kommunista blok a nyugati meg a lassú agymosás pénzügyi. Megnézed akkor 65 ig mindenben az oroszok vezetnek utána meg mindenben az amcsik. Azért szedték szét adósították el a kommunista részt mert sok lázongás volt mindenki nyugatra szökött. Nem egyből bomlott fel hanem adók meg kis farmer kis kóla kis film aztán nyolcvanra szinte alig volt különbség kilencvenkettőben meg a privatizáció aztán kb ez a története. Am ha nincsnek lázadások akkor másképp alakul. Az ötvenkilences kubai forradalom Castroval is nem véletlen sikerült. Aztán a rakétaválság majd 65 után naggyából inkább 68 meg semmi csönd. A rosemberg házaspár meg akkora kamu mint az hogy nincsenek kommunisták a parlamentben meg hogy volt emberváltás ez csak módszerváltozás nem ember
2016. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
A fegyverkezes egyik célja hogy elrettentse az ellenfelet a támadástol
Másrészt tárgyalási pozíciót ad vitás kérdések rendezésekor
És még sok minden más
Nem véletlenül fegyverkeznek most is a nagy hatalmak. Jobban mint bármikor ezelőtt
2016. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Utólag elmondhatjuk, hogy nem. A szovjetek konvencionális fegyverekkel soha nem lettek volna képesek legyőzni az Egyesült Államokat, mivel elsősorban szárazföldi fekvésük miatt nem rendelkeztek elég erős flottával, és a tengeri kereskedelmet is az amerikaiak ellenőrizték. Ez azzal járt, hogy az igazán jövedelmező világgazdasági körforgásba csak az USA szövetségeseinek volt lehetőségük bekapcsolódni. Az egyetlen lehetőség, amivel a szovjetek győztesen tudtak volna kikerülni, az a ballasztikus rakétás atomhadviselés, de az atomháború lehetősége végül mindig túl borzasztónak ígérkezett ahhoz, hogy bármelyik fél lépni tudjon.
2016. febr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Eszetlenseg volt ez az egesz USA/SU ( es csatlosok )kozotti rivalizacio.
Rengeteg penz, energia , munka belement abba hogy egymast sakkban tartsak, igazi vagy kepzelt mumusokkal.
Ha a hideghaboruba beleolt penz csak felet az eletszinvonal javitasara forditottak volna , az egesz Szovjetunio az akkori ( 70 es evek ) Franciaorszag szintjen elhetett volna.
Tudom utolag konnyu okoskodni, de komoly hiba volt a 45 evig tarto futyi meregetes.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!